Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема доколко е обективен един тест драйф/в/нови  
Автор silent (някакъв)
Публикувано22.09.02 12:58



или полезен за ентуалния купувач когато българският "авто" журналист му предлага помощтата си в избора му ...........вчера гледах в едно предаване тест драйв в сливен на новите модели мазда........понеже не за първи път гледам по българските телевизии такива предавания се питам доколко обективни могат да бъдат и доколко полезни са за бъдещите купувачи като се има в предвид мизерията в частните кабеларки пък и не само в тях в часните радиа и нескопосаните и не много четени уж автомобилни вестници.........и си отговарям.........толкова много захар ме карат да "ям" кото гледам или чета писанията им за тестовете дето правят на новите модели ......че като всеки "нормален" и много мнителен българин почвам да се замислям .......първо бедния български журналист от бедната си "месторабота"........отива да хапне и пийне на аванта да повее гащи нейде из българия да покара малко нов автомобил и отгоре на това и да му платят щото ще напише или заснеме нещо супер .........е.......ама а напише или каже нещо недостатъчно захаросано а без него другия път........второ ами как няма да е във възторг от новия автомобил като 5 часа се дрънка в някоя десетгодишна служебна западна барака докато се дотътри до мястото на събитието............ трето няма база за сравнение веднага и на място с идентични модели на други марки така че и да искат да са обективни трудно биха могли да са .........и четвърто който плаща той поръчва музиката............в крайна сметка на мен не са ми полезни предавания от такъв тип и бих сказал че са ми дори абсолютно безполезни...........биха ми били полезни предавения от типа на тези които
правят в DSF........три идентични модела от три автомобилни марки поставени при еднакви условия и обективно оценени...........но май това не е за бедни медии в още по бедна държава.............

незабележим


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: silent]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано22.09.02 15:39



Напълно съм съгласен . Бългаските авто журналисти нямат достатъчно опит а и никога не правят сравнителни тестове тъй че и на мен ми се струват много съмнителни хилядите суперлативи които сипят за всеки нов модел който им се предостави за тест . Е има си и изключения но те са твърде малко ......



Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: silent]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано22.09.02 19:17



Знаиш ли, в някои неща си удивително прав!Не знам кое предаване от Сливен си гледал, но със сигурност не е това, което аз правя!
Аз пуснах темите за Мазда 6 и за Форд Фиеста! В предаването има време за много неща! Тук не съм разказал почти нищо, докато някой не запита! А и да запита ще му разкажа това, което съм видял с очите си и съм казал в предаването!
Не може един автомобил с мощност 166 к.с. за 3 км да ве може да вдигне максималната си скорост, от 209 /която за тази мощност би трябвало да бъде към 220!Това го споделих в предаването!!!За перфектната стабилност на автомобила, която я равнявам с тази на Волво S60/с доста по-висока цена/ не мога да си изкривя душата! И на сухо и на мокро! Автентичните кадри си стоят! За разлика от някои колеги на които им плащат за да пишат това и онова, аз не взимам пари от никого, а се издържам от продажби! И никой не може да ме накара да пиша нещо, което не е така! както например сега стягам материалите от теста на Форд Фиеста и не мога и няма да скрия, че си е доста тромав до 2500 оборота!
За сравнителните тестове си абсолютно прав и понеже у нас не могат/няма начин/ да се правят, в предаването използвам автентични тестове на "Ауто мотор унд шпорт".
Така че винаги когато някой иска да научи вещо повече за автомобилите, които сме тествали и няма начин да гледа предаването, съм готов да помагам!


Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: lCE]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано23.09.02 14:51



Абсолютно верно! Дори знам със сигурност, че е така, но това е болест на журналистиката като цяло, не само в този бранш

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: Шkoдa]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано23.09.02 15:06



това не е упрек към когото и да е било просто си споделям някои мисли......

незабележим


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: silent]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано23.09.02 20:39



Аз не го и взимам, като пряк упрек към мен! Просто ми се иска да ти подскажа, че има и тук-там мъничко "светлина в тунела"!
Когато помествам подобни мнения за новите модели тук идеята е не да си изфукам че съм ги карал, а да мога да отговоря на евентуални въпроси на хора, които се интересуват а нямат инфо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: Шkoдa]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано23.09.02 23:13



Да бе ама един свестен автожурналист пролет не прави ......проблема е кардинален ми се струва - куцо и сакато пише статии за автомобили без въобще хабер да си има .......



Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: lCE]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано24.09.02 00:14



Виж, тук си прав! И то много! Аз съм по професия автомонтьор, не съм журналист, но може би точно това кара хората да ми вярват и да харесват това, което правя!
Има хора, които така и не се научиха на елементарни неща - например все още продължават да пишат Рюкселсхайм, вместо Рюселсхайм, когато говорят за Опел, или бъркат к.с. с кубици, или вместо като нямат изпратени точните данни за нещо не бръкнат в Нет-а, ами си смучат пръстите, и т.н.
За това и както писах в предния постинг не отказвам инфо на никого, стига да го имам, а повярвай "от извора" имам много! Току-що получих от Германия информация за новите Мерива и Сигнум на Опел, които ще бъдат показани в Париж!
А за предаванията и пресата, които не струват - има много лесен начин - не се купуват и гледат!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/нови [re: lCE]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано25.09.02 10:00



Леле аз кви неща съм чел, направо съм се чудил тоя човек поне шофьорска книжка има ли

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: доколко е обективен един тест драйф/в/ [re: Шkoдa]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано25.09.02 21:44



Това с некупуването и негледането вече го практикувам Обаче пък малко са изданията и ТВ предаванията за автомобили и то почти не остава кво да се чете и гледа ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.