Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Amortisyori  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.04.02 09:54



kakvi amortisyori mi traibvat za Peugeot 405, kakvi shte preporuchate i kolko shte struvat orientirovachno?

po princip pitah vednaj v M-Komplekt 33 i mi kazaha ceni za Monroe - po okolo 100-110 lv parcheto bez montaja... ama posle chetoh nekade za novite modeli na Monroe, i tam pisheshe che za Opel Vectra struvali okolo 60-70 lv.??? koeto mnogo me uchudi, zashtoto si mislia che Vectra-ta i Peugeot 405 mai ne bi triabvalo da sa s mnogo po-razlichni amortisyori... osven tva mi se vijda normalno po-novia model da ima po-visoki ceni ot po-staria, a ne obratnoto...

10x predvaritelno

Just a genius




Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: Blake]  
АвторEva* (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 13:01



Справка за цени:
Предни: Monroe - 95, SACHS - 109, NK - 84, Gabriel - 103, Lip - 72, Wiktori top Line - 57

Задни: Monroe - 67, SACHS - 120, KAYABA -79, NK - 61, DELPHI DECARBON - 74

в лева и с ДДС.

И много искам да кажа - пише се ЕМ Комплект 33.
Желая ти успех.




Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: Eva*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.04.02 14:05



mersi,
shte bade hubavo da chuya i drugi mnenia obache...

otnosno Em-komplekta - mi poneje se staraya da pisha "fonetichno" na latinica i kakto e izvestno M se chete kato EM - ta zatva...

Just a genius




Тема Re: Успех!нови [re: Blake]  
АвторEva* (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 14:08





И пиши!



Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: Eva*]  
Авторlvanov (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 14:19



Защо е тази драматична разлика в цената на задните амортисьори на Sachs?



Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: lvanov]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано30.04.02 14:45



MOoe bi sa samo pulniteli?



Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: lvanov]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано30.04.02 17:18



Ха така и аз не знам.
Ще проверя и ще пиша. Ала, както виждам в каталога между 109 за предни и 120 за задни разликата не е много съществена.
А и доколкото знам възможно е да има разлика в цената според предни и задни.



Редактирано от Eva* на 30.04.02 17:23.



Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: lvanov]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 20:05



Политиката на САКС, от търговците тук, е ...малко по различна.
Не коментирам качеството, защото САКС И МОНРО , са еднакво известни и качествени фирми.
САКС...малко пропускат от тази си политика, разчитайки на високите си цени.
ПРавя изводи , от кампютрите ни.
И в двата случая, отстъпката ни е ЕДНА И СЪЩА И ОТ ДВЕТЕ ФИРМИ, но крайната цена на МОНРО...рязко изведе консумацията в тяхна полза.
Заедно с двегодишната гаранция разбира се....



Тема Хидравлични или газови?нови [re: Eva*]  
Автор stanetzz (станец™)
Публикувано01.05.02 12:18



Хидравлични или газови?
А също и относно производителя-в СФА продават някакви по ~70 лв.Купувал ли е някой от тях? Или пък да търся SACHS или MONROE?
Колата е PEUGEOT 405 TD.

учение и труд,жизнерадост и дръзновение !!!

Редактирано от stanetzz на 01.05.02 12:21.



Тема Re: Amortisyoriнови [re: Blake]  
АвторFenski (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 13:04



Bih preporuchal da si slozhish Bilstein ili Monroe Sensa Trac.
Kato gledai Bilsteina da sa zhulti nas cviat......vsiakvi drugi cvetove sa mente. AA da i dvete firmi davat 2 godini garancia.:)
Uspeh



Тема Re: Хидравлични или газови?И двата виданови [re: stanetzz]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 16:40




И Сакс и МОНРО предлагат и двата вида амортисьори.
Въпрос на предпочитание на клиента.
И ...разибра се, много от вас, се осланят на консултация от майстора или на близки и познати.....
Ако се ориентираш към тел 9557999 , може да ти се направи спръвка за десетина цени.
Не ДВЕ СА МАРКИТЕ,даващи такава голяма гаранция-2 години-МОНРО И САКС.
Ако цените са близки, ИЗБЕРИ ЕДНА ОТ ТЯХ....все пак, гаранцията и срока , са фактор......



Тема Re: Amortisyori- да и Билщайн ставатнови [re: Fenski]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 16:59



Да , добри амортисьори са...но са само газови...като че ли.
Тях не сме ги включили, в сравнителната таблица по цени, защото .....са доста високи.
Не са за масовия потребител.
Разбира се ...не казвам нищо портив амортисьрите Билщайн,....високо качество са, и не държат голяма база на склад тук.
Искам да ви вдъхна малко оптимизъм.....
Като фирма , занимаваща се с монтаж на МНОГО АМОРТИСЬОРИ, не мога да ви посоча марка МЕНТЕ.В момента на пазара , се подвизават десетина вай масоми марки- Монро, САКС, БИЛЩАЙН, КАЯБА,АЛКО, ЛИП, БОГЕ, ДЕ КАРБОН,ЕН КА- немски,МАГНЕТ МАРЕЛИ...и може би още някои, които са изключително свястни марки.
И всичките са , минимум с година гаранция...само внимавайте от какъв търговец ги купувате...и внимавайте при монтажа.
Гаранция важи , САМО ПРИ СМЯНА НА ДВА АМОРТИСЬОРА и е желателно, да си проверите тампоните на амортисьорите и лагерите към тях.
Много е важно, защото НЕ СА РЯДКИ СЛУЧАИТЕ, когато се сменят ненужно амортисьори, заради разбити тампони и лагери.
Или обратното, сменят се амортисьори, без да се сменят разбити лагери и тампони.
Следва да се внимава ...и да имате доверие в консултазията на монтоьора.
Да ви предупредя,НЕ ВИНАГИ ДАННИТЕ НА ТРЕСАЧКИ ЗА АМОРТИСЬОРИ са МЕРОДАВНИ, те не показват точно истинското състояние само на амортисьорите
.Тресачките, показват състоянието на ходовата част , като цяло,...в това число луфтовете по тампони, по лагери и носачи...и понякога...дават невярни данни, и грешно стряскат хората, да си сменят ненужно амортисьорите.
Имахме такива случаи...от опит ви го пиша.
ПРиятна почивка.



Тема Re: Amortisyori- да и Билщайн ставатнови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано01.05.02 20:31



Колко излизат четири Монро знаш какъв ми е автомобила.Аз ще си ги поставям.Ако има разбира се и няма нужда да режа и заварявам нещо.



Тема И все пак- хидравлични или газови?нови [re: Бюpoтo]  
Автор stanetzz (станец™)
Публикувано01.05.02 21:29



Добре,а какви са предимствата и недостатъците на двата типа(без значение производителя)?

учение и труд,жизнерадост и дръзновение !!!


Тема Re: ЕВА,МОЛЯ ТЕ ЗА СПРАВКА- да и Билщайн ставатнови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 21:51




Не , извини ме, не съм запомнил, какъв е автомобила ти... необходимо е да дадеш пълни данни...модел, година и кубици.
Още веднаж извини ме, малко съм претоварен от информация и не си налагам да помня.
А и за тези справки са еобходими каталози и ценови листи....които ползуваме само в работно време...ЗАТОВА ЕВА ЩЕ ТИ НАПРАВИ СПРАВКА.
Ако пешиш, ..това, ще е цана за краен клиент, но мога да ти направя добра отстъпка, та дори и да ти уредя да ги получиш в Пловдив, там МОНРО ИМАТ ДОБЪР СКЛАД.
Само плащането , ще е необходимо да стане тук- в София.
А Може и там да стане, щото имаме тази възможност.....




Тема Re: Цени амортисьори.нови [re: Eva*]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.05.02 22:24



А как така при Монроу предните са по-скъпи от задните? Обикновено е обратното.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: ЕВА,МОЛЯ ТЕ ЗА СПРАВКА- да и Билщайн ставатнови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано01.05.02 22:28



ВАЗ2101 - 1980г. - 1197 куб.
Питам за цена ама не съм казал че ще купя.Ако са по джоба ми да.



Тема Re: Amortisyori- да и Билщайн ставатнови [re: Бюpoтo]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано01.05.02 22:35



А възможно ли е и обратното при шоктестера - майсторът ми твърди, че не знам от коя си фирма (София) са отказали да сменят протекъл амортисьор, защото стендът показвал работа в границите на нормалното!?

И като давате цени и сравнения, ако не ви затруднява: предни амортисьори за Мазда 626 93-та, 2000i 16v, седан, като модел се води GE.

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Monroe - Макферсонинови [re: stanetzz]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.05.02 10:46



В много от случайте предните амортисьори за автомобили на Monroe са Макферсон, затова са и по-скъпи.




Тема Re: Amortisyoriнови [re: mladeja]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.05.02 10:58



Привет на mladeja !
Значи за твоята кола амортисьорите за само маслени
мога да ти дам и съпоставка на Monroe с други аналози.
Значи предните са съответно - Monroe 47, Sachs 70, Gabriel 31, Boge 36;
Задните - Monroe 47, Sachs 74, Gabriel 24, Boge 36.
Ми, това е.
И адрес да ти дам с телефони ул.Вардар бл.20 в района на Вагон-ресторанта 23 01 22 или в на бул.Сливница и Дим.Петков с тел.920 18 83 в.42
А защо направо не идеш в серзизите, хем ще ти ги доставят, хем ще ти ги монтират - по твой избор в Дружба или Павлово, където ти е по-удобно.
Чао слънце.




Тема Re: за Peugeot 405 TDнови [re: stanetzz]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.05.02 11:33



Здравей.
Ми, амортисьорите за твоето Peugeot са маслени.
Не си ми писал година, но ако се вмества в 88-93 и е 4х2, а не 4х4 мога да ти дам следните цени:
Предни: Monroe 67, Sachs 120, Kayaba 79, NK 61, LIP 63, Delphi Decarbon 74
Задни: Макферсон да подчертая - Monroe 95, Sachs 109, NK 84, Gabriel 103, LIP 72.
Що ми се струва, че вече ги писах тези цени .
Водещия номер по Monroe e 43063 за задните и 11529 за предните.



Едно не мога да те посъветвам, кои са по добри - хидравличните или газовите. Това ще предоставя на колегите.
Лек ден.



Тема Благодаря!нови [re: Eva*]  
Автор stanetzz (станец™)
Публикувано02.05.02 14:19



Благодаря ти много за изчерпателното инфо.Пежото е 92-ра април,предно предаване,така че тези цени ми отговарят.Ще се възползвам-видях адресите на магазините в отговора ти до mladeja




Весели празници!

Редактирано от stanetzz на 02.05.02 14:24.



Тема POSLEDNO???нови [re: Eva*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано02.05.02 16:13



kakvi vse pak sa cenite za predni i zadni amortisyori???

eto kakvo si pisala na stanezz:

Предни: Monroe 67, Sachs 120, Kayaba 79, NK 61, LIP 63, Delphi Decarbon 74
Задни: Макферсон да подчертая - Monroe 95, Sachs 109, NK 84, Gabriel 103, LIP 72.

eto kakvo na mene:
Предни: Monroe - 95, SACHS - 109, NK - 84, Gabriel - 103, Lip - 72, Wiktori top Line - 57
Задни: Monroe - 67, SACHS - 120, KAYABA -79, NK - 61, DELPHI DECARBON - 74

t.e. tochno obratnoto
doutochni please....

Just a genius




Тема Re: Радвам се, че помогнах...нови [re: stanetzz]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.05.02 17:30



За нищо, радвам се, че помогнах.
Лека.



Тема Re: За последно.......нови [re: Blake]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.05.02 17:36



При теб май ги размених, извини ме. Но нали в старанието си.

Добре де. Хайде с мир. Не се сърди.

И мога да Ви предложа нещо за амортисьорите.
Можете да си ги купите от магазина и да спечелите 20% отстъпка от труда в сервизите ни, а можете да отидете в сервизите, да пиете една бира и да си тръгнете без други разправий.
Решавайте.
Важното е да сте информирани, нали.

Лек ден.



Тема Re: Ми за Маздатанови [re: Ивo]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.05.02 17:41



Кофти работа, принципно на склад можах да намеря само за 323 модел.
Иначе не Монро, не Сакс, кой ще да е ги произвежда, се внасят по поръчка от 15 до 30 дни.
Има ги задните за твойта, по каталог е до 93 г. с цена 130 лв. на брой. Амортисьора е маслен.
И естествено японска му работа - предните се делят на леви и десни.
Съжалявам.



Тема Re: Amortisyoriнови [re: Eva*]  
Автор mladeja ()
Публикувано02.05.02 20:45



Привет Ева. Май и ти си забравила че съм от Пловдив.
А цифричките след марката в лева ли са и за чифт ли са или за тек?Казваш за сервиз предпочитам сам да си ги поставя евентуално ако взема.Тогава цената същата ли е?Извинявай ама за последно в сервиз бях преди три седмици и така се нервирах че нада ли скоро пак ще посетя такова нещо.
Може да е малко нахално ама си питам че после да няма това онова.И ако може данни за Пловдив.



Тема Re: ЕВА,МОЛЯ ТЕ ЗА СПРАВКА- да и Билщайн ставатнови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:48




От шест години имам останал на склад, един амортисьор за ВАЗ- БОГЕ...мога да ти го дам на цената на полските.....ха ха ха ха ха ха ха ха ха
Какво ли не парвих, как ли не се мъчих да се оттърва от него...и все неуспешно.....щото хората не вярват- мислят че има нещо нередно , в тази цена, на която им го предлагах........ха ха ха ха ха
И така с години.....
Бяха два....единия го "подарих", май на един полицай, в момент на амок или на много готино настроение....
Моля те ...извини ме, че не включих че става въпрос , зарадни амортисьори за ЛАДА....
Не съм чел, справката за цените , които ти е дала Ева...ето сега ще ги прочета.....



Тема Re: Amortisyori- виде ли кво стана?нови [re: Eva*]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:51




И да ти пиша...те това е положението , с цените на амортисьорите.
Ако не знаете ЛЯСКОВЕЦ- военния завод, произвеждаше МНОГО КАЧЕСТВЕНИ АМОРТИСЬОРИ ЗА ВАЗ , МОСКВИЧ, ШКОДА...имаше готовност, да пусне и други видове...ама на.
Всеки иска ВНОСНО...уж било по хубаво...ама като опре да протмонето....



Тема Re: Amortisyori-това са КЛИЕНТСКИ ЦЕНИнови [re: mladeja]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:55




Ако се ядосам, мога да ти направя добра отстъпка....около 15-20 %, но това не може да бъде масова практика.
Може за стимулиране на "клубната" търговия и разширяване на информацията, да се направят няколко такива хода....но не могат да бъдат практика.
Разбира се, монтажа можеш да си го правиш и и сам.
Цените са за бройка....
ПРивет от Бюрото....



Тема Re: Amortisyori- Ева, дай справка пак, моля ти сенови [re: Ивo]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 22:02




Има случаи, когато някои клиенти,поливат амортисьорите си с нафта, ЗА ДА СИМУЛИРАТ изтичане на амортисьори и да ползуват право на РЕКЛАМАЦИЯ.
Ние не сме имали такъв случай.
Само съм чувал клюки.
Ние сме голям консуматор...и ще ставаме все по голям...много се засили търсенето и продажбите, при новите цени на МОНРОТО.
В нешите сервзи, можеш да бъдеш сигурен, че рекламацията ти ще бъде уважена.
Във всеки ибзнес има потенциални загуби....това си е нормално , но когато монтираш амортисьори на "конвейр"...и когато брака е под 1%....това не смущава.
Ева вероятно ще ти направи справка по цените...за които питаш.
Поздрави...от Бюрото



Тема Re: Ми за Маздата- не се отчайвай.нови [re: Eva*]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 22:05




Ако търсиш амортисьори, ще направим по детайлна справка.
Ева, в конкретния случай, не разполага с пълните данни за по "завъртяните" модели- като в случая.
Потвърди необходимостта си от амортисьори и ще "вложим" още малко време.



Тема Re: Amortisyori- Ева, дай справка пак, моля ти сенови [re: Бюpoтo]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано02.05.02 23:22



Е, засега не бързайте, не съм опрял до смяна, питането ми беше повече информативно - един "специалист" като ми гледа окачването отпред, рече че там някаква гума - май беше в основата на пружината - била нагъната, което според него значело, че от амортисьора било текло, но сега е сух, и шок тестерът на разпечатката дава твърдо зелена зона - та по-скоро исках да знам възможно ли е обратното на онова, което писахте по-горе - а именно амортисьорът да е тръгнал, а стендът да не го хваща?

Пак така информативно - къде ви се намира сервизът и как се казва? И каква е тая история с тези нови цени на Монроу - откъде се получават? По-рано Монроу винаги бяха по-скъпи от Закс, а като човек, който е работил в производствено предприятие, макар и в друга област, трябва да ти кажа, че съм винаги много нащрек, когато някой производител почне изведнъж яко да смъква цени - ако е в дългосрочен план, просто няма начин да не е резултат от някакъв компромис в процеса на производството...

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"

Редактирано от Ивo на 02.05.02 23:27.



Тема Re: Amortisyori-това са КЛИЕНТСКИ ЦЕНИнови [re: Бюpoтo]  
Автор mladeja ()
Публикувано02.05.02 23:31



МММДАААААА множко идва комплекта.Но като му дойде времето ще видим.За сега ще видя и оргиналните Руски колко са и ....



Тема Re: Amortisyori- Ева, дай справка пак, моля ти сенови [re: Ивo]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано03.05.02 19:14



Ежегодно, с рекламна цел, се правят сезонни намаления на цени.
Всички водещи фирми го практикуват, и това е "плаващ процес"...определоно време ,обхваща едни стоки, след това други...целта е да се поддържа вниманието на потребителя.
Целта е да ти се вземат парите...образно казано ...и не кой да е, а точно тази фирма, която играе така.
В последно време, разара е разтърсен от кризи...или ще сваряш цени, или ще бъдеш изместен от пазара.
За такива фирми, е много важен ....процента от пазара, който държат и те го следят.
Това , което нопровиха Мовро у много полезно и за нас.
Като тяхни дестрибутори....много силно усетихме това сваляне на цени.
В положителен аспескт разбира се.
Ние пордаваме и много амортисьори на сродни фирми, като им правим отстъпки, в част от нашата отстъпка....тоест разделяме си отстъпката, защото тя е функция от оборота на определената фирма.
Така че...нещата се пооправиха.
Но това не е гаранция...ето ти пример.
Задни амортисьори Монро, за Фиат- Крома- 120 лева за клиент
Задни амортисьори Италиански за Фиат- Крома- 50 лева за клиент.
....................
Както усещаш, не за всичко е така, но масово, цените на Монро са много добри.
Ето , за едни от старите Аудита, предни и задни амортисьори с цени 57 и 47 лева, когато за Москвич Алеко , цената е 53 лева....
ПРочети инфото,за сервизите ни, и ако имаш нужда, се обади с бележка....
ПРиятна почивка....

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема Re: Amortisyori- Ева, дай справка пак, моля ти сенови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
Автор mladeja ()
Публикувано03.05.02 20:55



Дано не бъркам ама ти честитя регистрацията.
Ника "Бюрото" зает ли беше или реши че това по ти отива



Тема Re: Amortisyoriнови [re: Blake]  
Автор DanailP (добродушен)
Публикувано03.05.02 21:11



Wnimawaj. Na edin priatel s dizel mu sloziha nowi amortisisori za benzinowa. I sega kato drunne w dupka mnogo zdrawo e udrq w ogranichitelite. Ako mozesh proweri sam w kataloga kato gi wzimash.

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Amortisyori- Ева, дай справка пак, моля ти сенови [re: mladeja]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано03.05.02 21:19



Някой беше заел този ник , за да се бъзика с мен....
Никове, колкото искаш.....халал да му е....
Иначе...благодаря ти...за поздрава.


23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема Що не казваш, че си горски бре,нови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
Автор Ивo (Ценител)
Публикувано04.05.02 14:15



А то с това Бюро, баси, аз съм ви отдавнашен клиент, а съвсем скоро сменявах на Маздата при вас в оня сервиз, дето е близо до Горнобански път едно средно гърненце и задното гърне. Много ме кефи как ги правите нещата на място с алуминизираните тръби, нема грешка, и цените са наистина много сносни. Ако дръпнете така и с амортисьорите, нема да е никак лошо!

"Ти виждаш, сине мой, в пространство времето тук се превръща..." Вагнер, "Парсифал"


Тема Re: Що не казваш, че си горски бре,нови [re: Ивo]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано04.05.02 16:31



Ние сме напред и с амортисьорите, но там, не си личи така ясно, както с ауспусите.
Тази машинка , за огъване на тръбите /тръбогиба/ струва 10-на хиляди долара и такива в София има..примерно 10 от които при нас са две.
А пък, за алуминизираните гърните и тръби да не говорим, никой от колегите не работи с такива тръби, щото са по скъпи , а това при нас, не се отразява на цената на услугата, като крайна цена.
Тоест минава за наша сметка и се прави с цел, поившаване на срока на експлоатациата.
По данни на Монро, в страната няма друга фирма, с такава консумация на амортисьори, каквато има при нас.
А ние , освен с Монро, работим с още десетина вида амортисьори.
Ако няма засечка някаква, операциите стават за много кратко време, както е и със ауспусите.
А често,, какви коли минават при нас, на които просто не можеш да сложиш нещо некачествено...щото ...това ще е последен път ...и после губиш клиента завинаги.
И това е нещо, което тепарва ще се разширява като дейност, защото възнамеряваме да отваряме още подобни сервизи в София.
Но това е за бъдеще....
Жив и здрав бъди и се радвай на всичко....


23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема Re: Amortisyoriнови [re: DanailP]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано04.05.02 16:37



Ако отва се случи при нас....смяната и аморкисьрите, ще останат за наша сметка.
В това се състои гаранцията, за която се говори най често.
Днес идва едно момче, което е купило водна помпа от нас и му е протекла.
Загубил си беше касовата бележка, но продавачите от другия магазин го помнеха.
Сменихме му я....винаги се случват издънки случва се....и в най реномираните фирми.
И те не са застраховани от проблеми.
Важното е да има ...взаимно разбиране...щото ние сме на края на тоягата...и понякога без да искаме, ставаме проводник на некачествена стока.
БЕЗ ДА ИСКАМЕ...щото от къде да знаеш, какво е сложено в опаковките.
Например има понякога грешки- вместо ляв накрайник- опакован е десен и ...тн.
Важното е че правим всичко възможно, да ограничим и поправим пропуските си.

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема Re: За последно.......нови [re: Eva*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.05.02 23:52



aha
demek vyarnoto e:

Предни: Monroe 67, Sachs 120, Kayaba 79, NK 61, LIP 63, Delphi Decarbon 74
Задни: Макферсон да подчертая - Monroe 95, Sachs 109, NK 84, Gabriel 103, LIP 72.

a zashto togava vashia chovek v serviza v drujba mi dade ceni za monroe koito byaha 100-110 lv??? bez montaja... pri polojenie che ste edna i sashta firma i tvardish che gi prodavate za 67

ili se predlaga na spedcialna cena za koito se varje???

Just a genius




Тема ЗА НИК "БЮРОТО"нови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
АвторБъзиkaч (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 12:45



Обещавам ти повече да не се бъзикам.Ако искаш остави някъкъв е-майл за да ти пратя името и паролата.Оттам нататък ти ще си корегираш данните в профила.Жив и здрав!Христос Воскресе!



Тема Re: За последно.......нови [re: Blake]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано08.05.02 10:50



Мисля, че се е получила "грешка".
Ако да размених цените на задните и предните, те са си едни и същи.
Освен "грешката" да е от друго естество.
Монро си свалиха доста цените от няколко месеца насам. И лично аз шапка им свалих за това.




Тема Re: За последно.......нови [re: Eva*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано08.05.02 13:34



ne che se zayajdam, ama byah vav vashia serviz predi 10 dena (togava cenite na monroe veche beha svaleni)... i choveka gleda nekakvi katalozi, gleda i mi dade tochno tezi ceni (100-110 lv)... pri tva gi gleda niakolko pati...

Just a genius




Тема Amortisyori za BMW 520i E34нови [re: Blake]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано08.05.02 13:52



Kakwa marka, model i na kakwa cena sa amortisyorite za tozi model na BMW?
Nakoi imali predstawa kyde cenite sa po-normalni?

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема Re: Amortisyori za Subaru Legacy?нови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
Автор stanetzz (станец™)
Публикувано08.05.02 18:28



Тука една колежка търси амортисьори(задни) за Субару Легаси 1.8 моноинж.,1992 година,ПРЕДНО предаване,седан.Вие продавате ли такива?Евентуално какви и на какви цени?
Благодаря!

учение и труд,жизнерадост и дръзновение !!!


Тема Re: Amortisyori za Subaru Legacy?нови [re: stanetzz]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано08.05.02 20:25



За утре вечер ще имаш справка.
Това щ е е справка, за нови амортисьори.
Може да се направи и справка за втора употреба, но те са без гаранция, купуват се само по визуален външен вид.
Ако цените на новите не ви устройват, каже, ще търсим втора употреба.
А за монтажа, може да го извършим и в нашите сервизи.
Приятна вечер

ТЕЛ-23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...-бул Вардар бл 20 -Красна поляна

Редактирано от Cпpaвkи Aвтoчacти на 08.05.02 20:28.



Тема Re: Amortisyori za Subaru Legacy?нови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.05.02 11:43



heh
i takiva li ima na pazara?

i kva im e cenata (orientirovachno, ili kato % ot cenata na novite)???

Just a genius




Тема Re: Amortisyori za Subaru Legacy?нови [re: stanetzz]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.05.02 13:58



Значи, за твоята кола при първоначална справка амортисьорите са газови - има ги на Монро и Сакс.
Съответно, както и при японските автомобили твоите се делят на предни и задни и съответно ляв и десен.
На Монро преден десен и ляв на брой - 178 лв.; заден ляв и десен - 217 лв.
На Сакс преден /десен, ляв/ 184 лв.; заден /десен, ляв/ също 184 лв.
Смятам 9да направя още една справка за друг аналог, но ще го публикувам по-късно.



Тема Re: Amortisyori za Peugeot 405нови [re: Blake]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.05.02 14:20



Виж, лично ще се поинтересувам за цената, която са ти дали.
Иначе, мислех, че си се успокоил след като ди дадох по-ниски цени. При това реални.

Успех.



Тема Re: Amortisyori-te za BMW 520i E34нови [re: Vectra_16V]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.05.02 14:26



Моля те за повече инфо. Срещу BMW 520i E34 излизат три, че и повече номера. Дай ми годината на производство. До 90; до 95 или след 95?
И ти давам справката за цените.
А, и нали не е комби?

Чао.



Тема Re: Amortisyori-te za BMW 520i E34нови [re: Eva*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.05.02 15:31



eee, savsem se omotah veche...

moeto Peugeot kato e combi tva promenya li neshtata sas zadnite amortysyori???

Just a genius




Тема Re: Amortisyori-te za BMW 520i E34нови [re: Blake]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.05.02 18:06




Карай се Пежото спокойно, при Баварците просто си е по-различно.....
Хайде със здраве!



Тема Re: Amortisyori-te za BMW 520i E34нови [re: Eva*]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.02 10:34



10x...

ufff... otdahnah si...

Just a genius




Тема Re: Amortisyori za Golf2 '90 - zadniнови [re: Blake]  
Автор tihon (любопитен)
Публикувано12.05.02 10:13



Mоля кажете какви са цените с монтажа на задните амортисьорите за Golf 2? Предварително 10nx

"I believe in Karma what you give is what you get returned" - Savage Garden


Тема Re: Amortisyori za Golf2 '90 - zadniнови [re: tihon]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано12.05.02 14:36



Монтожо на амортисьорите е с цени, както следва:
-при макферсони- цена 15 лева на брой.
-при нормални пружини-10 лева на брой.
Ако получиш "талонче за отстъпка" от нашите магазини, можеш да ползуваш отстъпка 20% от тези цени- цените на труда.
Привет от нас

ТЕЛ-23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...-бул Вардар бл 20 -Красна поляна


Тема Re: Amortisyori za Golf2 '90нови [re: tihon]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано13.05.02 16:20



За да не изписвам сумати редове много ще ми помогнеш ако ми кажеш какъв е GTI, Diesel от този сорт, че има малка разлика при синхро или 16V и т.н.Само така мога да ти дам точни цени на амортисьорите.

Иначе монтажа ти се връзва 10-15 лв. на брой.
Мога да ти дам и тел. на сервизите - 978 34 34, 57 71 16



Тема ЕВА,от къде...нови [re: Eva*]  
Автор stanetzz (станец™)
Публикувано13.05.02 17:10



...откъде може да се вземат амортисьорите за Субару-то? Важи ли гаранцията,ако не са монтирани в оторизиран сервиз?
благодаря

учение и труд,жизнерадост и дръзновение !!!


Тема Re: Amortisyori za Golf2 '90 - zadniнови [re: tihon]  
Автор tihon (любопитен)
Публикувано13.05.02 18:56



Golf2 '90 Madison 1.6
Интересува ме крайната цена т.е. ако дойда при Вас, за да закупя и смените задните амортисьори, колко ще ми излезе всичко /евентуално като част от гаранцията ще искате ли да се сменят маншони, лагери и т.н./

"I believe in Karma what you give is what you get returned" - Savage Garden


Тема ЕВА,за Субару-то от къде ...нови [re: tihon]  
Автор stanetzz (станец™)
Публикувано14.05.02 18:27



...откъде може да се вземат амортисьорите,за които ми писа по-горе? Важи ли гаранцията,ако не са монтирани в оторизиран сервиз?
благодаря


учение и труд,жизнерадост и дръзновение !!!


Тема Re: Amortisyori za Golf2 '90 - zadniнови [re: tihon]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано14.05.02 22:03




Обади се по телехона.
Писах ти цените за монтаж и демонтаж.
Но не ти писах, че мога да ти направя отстъпка от цените на амортисьорите.
Ако решиш, и Ева ти е направила справка, обади се....и ще дорешим въпроса.
Може и с бележка да се обадиш...а може и на телефона.
При телефонен разговор, обяви че се обаждаш от обяви в нета....

ТЕЛ-23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...-бул Вардар бл 20 -Красна поляна


Тема Re: ЕВА,за Субару-то от къде ...нови [re: stanetzz]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано14.05.02 22:07



Разбира се, че важи тази гаранция.
Все пак, внимавай с монтажа, понеже, гаранцията по принцип изисква и добро състояние на тампони и лагери , ако амортисьорите са за макферсон.
Ако решиш, търси Ева или пиши на бележките...може и да ползуваш теелфона, за допълнителна информация.....

ТЕЛ-23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...-бул Вардар бл 20 -Красна поляна



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.