Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема скоростинови  
АвторBob (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 11:44



Вчера след каране на дълъг път, ми направи впечатление, че когато стигнах в София, трудно включвам на първа и при потегляне много се клати скоростния лост (цялата трансмисия т.е.). На какво може да се дължи? Днес когато сутринта беше студена (2107 Лада) този проблем беше изчезнал.



Тема Re: скоростинови [re: Bob]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано23.07.01 14:03



Като загрее маслото в кутията става доста рядко... ако и не е първа младост съвсем. Това може да е причина за трудното включване. А колкото до клатенето ... може би тампон който отвреме на време се размества. На шкодата ми има един такъв и като я покарам повечко по дупки почва да клати цялото купе.





Тема Re: скоростинови [re: Estelle 1O5]  
Автор mdjudjev (новак)
Публикувано24.07.01 12:56



За маслото в скоростите не съм сигурен че е точно така.Карал съм такова"возило" бая време и го знам почти наизуст.При мен например и мисля че е по-вярно,че като маслото е студено се включват по-трудно скоростите.Просто е по-гъсто.
А колкото до тресенето при потегляне за мен това може да са няколко неща,но най-вероятно е да са демпферните пружини на феродовия диск/не съм сигурен обаче дали така се казваха/.Като поостареят и се получава този ефект.
Втория възможен дефект е каретата на кардана.
Пак е възможно да е тампона на скоростите!
И накрая от гуменото каре.Като поостарее и то прави такива фокусти.Обаче може и да си е ново и пак да има такива "екстри".При смяната му е много важно как са монтирани болтовете му.Те са 6 , от които 3 са по-дълги и 3 по-къси.Ако им смениш местата се получава чукане от този сорт.Това го знам със сигурност,тъй като лично си го бях спретнал този номер и се чудих почти една година защо ми тресе колата.
Ако не е от гореизброените работи----------знам ли.Ама най-вероятно е съединителя.Можеш да провериш и помпите му.



Тема Re: скоростинови [re: mdjudjev]  
Автор Гaй Бaньo (irreproachable)
Публикувано24.07.01 14:48



За намаляването на вискозитета на маслото в скоростите след дълго каране не се съмнявай, че е точно така. Важи за всички автомобили и масла дори с всякакви прибавки, но не е фатално и страшно. Както си забелязал след престой нещата се възстановяват. Не ти пиша глупости, убеден съм в това! Изпробвал съм го на доста явтомобили. Въпроса е, че при едни се появява при по-дълги разстояния и по-високи скорости. Крайния ефект е, когато престигнеш и почнеш да караш бавно по пресечките, добрия шофьор винаги усеща "ефекта".
Претрисането се дължи по всяка вероятност на омаслен феродов диск и в последствие полепнал с прах. Това е просто "лепнене" на диска към притискателния и маховика. Получава се, когато семеринга на коляновия вал пуска дори малко. Обикновено в твоя случай/при лада/ се усеща по осезаемо, при по-стар тампон на висящия лагер или демпферни пружини на диска, иначе те поутешават пулсациите!
Общо взето от всичко което си забелязал по ладата, не виждам нищо тревожно. Няма смисъл да и сменяш и маслото в скоростите. Каквото и да сложиш, ако повториш упражнението, непременно резултата ще е същия!

Гай Баньо


Тема Re: скоростинови [re: Гaй Бaньo]  
АвторBob (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 16:03



Мерси за мнението - моето е същото и наистина тампона не е нов и предполагам, че демпферните пружини също. Друго си е да те посъветват и по специалисти!



Тема Re: скоростинови [re: Bob]  
Автор mdjudjev (новак)
Публикувано25.07.01 11:02



Все пак виж дали въобще имаш масло в скоростите.Без да съм го изпитал лично,но други убавци позабравили да погледнат маслото в скоростите за 180000км са имали такива проблеми поради липсата му.Или просто поради прекалено превишения му лимит от възможни километри за изминаване.........
Все пак провери.Внаги тръгвай по метода на изключване от най-простия вариант...............И най евтиния вероятно..............Успех!!!



Тема Re: скоростинови [re: Гaй Бaньo]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано17.09.01 19:27



Сега изрових тази тема, че търсих нещо друго, както и да е.

С Гай Баньо сме говорили по този въпрос щото и при мен се получава точно същото. След продължително каране с висока скорост, при преминаване на ниска скорост, съединителя почва да се тресе и да придърпва. Заради това съм сменял цял съединител, без никакъв ефект. Та Гай Баньо и тогава ми каза, че може да е от омасляване. Звучи логично и се съгласих. Ама после се сетих, че ако оставя колата да изтине, след това си потегля нормално. А ако беше масло по феродото, то щеше да си е там и след изстиване и да придърпва и на другия ден. Значи, трябва да се нещо с температурата.
Както казах, смених целия съединител в комплект, така че не може да се говори за остарели материали. Стария съединител също си беше наред. Но проблема си остава. Не че ми пука вече



Тема Re: скоростинови [re: mdjudjev]  
Автор2OOO_16V (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 22:20



kaza mu go problema za karetata na kardana suvsem na skoro imashe edin
moj prijatel takuv problem te sa evtini i se smenjat burzo



Тема Re: скоростинови [re: 2OOO_16V]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано18.09.01 10:39



Проблема се появява след продължително каране с висока скорост. При мен е след около 2 часа с над 140 км/ч., т.е. когато цялата кола е загряла. Каретата на кардана нямат нищо общо.



Тема Re: скоростинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Гaй Бaньo (irreproachable)
Публикувано18.09.01 19:46



Ефекта с лепненето на омаслено феродо и набито с прах се наблюдава и при спирачките. Колелото, където е изпуснало цилиндърче-първоначално не държи, а после започва да "лепне" преди другите. Честна дума не ви лъжа
Защо претрисането е по-голямо на топло си заслужава да помислим заедно, но че е следсвие на омасляване не се съмнявайте. В подкрепа ще ви кажа и вариант при който сам съм постигал това. На един Голф се опитах по "мързеливия" начин да смажа шлиците на опашката(през отвора за белега на маховика пръскам мазнотии). В резултат не всичкото мазило отива по предназначение и Голфа, който изобщо не е придърпвал първоначално има "мераци" да буксува, а после започва да "претриса".
лесно можете да си спретнете сами подобен номер и ще разберете, че не ви пързалям

Гай Баньо



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.