Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Газаджиите" - обирджии?  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 22:37



Въпроса е към авто-газ потребителите: Смятате ли, че ви лъжат и премятат както си искат на някои (не всички!) газостанции??? Мен днес като че ли ме метнаха с 20-30лв. За това спомага и неточно или въобще неработещия манометър на италианските АГУ-та.... Уж сипват нещо - а то май нищо не сипват... :-(((( -------- има само конвертиране на левчетата в някакви си литри които съществуват само на колонката под формата на цифри.... от мен толкова...



Тема Re: "Газаджиите" - обирджии?нови [re: The Bear]  
Автор silent (ловец)
Публикувано17.08.01 23:48



карай си на бензин тогава..........щото ако та лъжат с 20-30 лева на зареждане
къв ти келепира............

незабележим


Тема Re: "Газаджиите" - обирджии?нови [re: silent]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано17.08.01 23:57



Не мога да разбера как така те лъжат!? За пръв път чувам такова нещо! Как може да сипват а апарата да отчита. Най-малкото тия апарати се проверяват и са пломбирани. Нивомера на газовата ти бутилка няма нищо общо с наливането на газ.

______________________

Keep Walking


Тема Re: "Газаджиите" - обирджии?нови [re: DAMON]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 08:09



И аз не разбирам, но е сигурно 100% че е възможно!!!
Затова има и фалирали газстанции - вследствие отлива на клиенти. И то в София. Един познат има приятел газаджия и той може да ти "зареди" колата догоре, така че да минеш 20км :-))) Всичко е възможнооооо, man! Също и му е казал "Ела, аэ ще ти я заредя както трябва!" и нашия е минал 600-700км с нея с едно зареждане. Всички пракарват, ма някои направо се усират!



Тема Re: "Газаджиите" - обирджии?нови [re: The Bear]  
АвторMravoiad (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 16:37



Абе,че лъжат е ясно.Не може веднъж да имаш разход например 10,а друг път 15 като караш по един и същи начин и по един и същи път.Що се отнася до манометъра на АГУ-то,аз лично не му вярвям,той е по скоро за ориентир.



Тема Re: "Газаджиите" - обирджии?нови [re: The Bear]  
Автор lnsight (Shurrarist)
Публикувано20.08.01 19:04



Абе малко ме съмнява тая работа щото много хора пълнят бутилката до горе и тогава няма мърдане - ако не я пълни ще излезе че ти е сипал 200литра газ.
На мене обаче във Варна ми спретнаха друг номер - тръгвам си аз за София и отивам да зареждам на първата газостанция и гледам - 87ст. - питам кога дигнаха газта бе - "Вчера в 5 часа .... "
Добре че съм си Тома неверни та сипах само за 20лева /даже ми дадоха сладолед или ароматизатор - по избор/ така че набутването не е особено голямо ...

let's there be day
let's there be speed
let's there be FERRARI



Тема Re: "Газаджиите" - обирджии?нови [re: Mravoiad]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано21.08.01 00:24



Има едно друго нещо! За да засечеш точно разхода на гориво трябва винаги да пълниш с еднакво налягане. При пълненето на газ не е като на бензин - като кажеш догоре ти се пълни до гърлото! Момента в който спира да се пълни газ в бутилката е момента, в който се изравнява налягането в бутилката на колата и това на резервоара на газстанцията. Това налягане не е еднакво във всички газстанции и затова това засичане не винаги е точно и понякога излизат тия разлики в разхода, въпреки че мошеничества пак може да си има, но и този момент го има. И нещо друго - нивото на газта се мери с обикновен поплавков нивомер, а не с манометър!

______________________

Keep Walking


Тема За наляганетонови [re: DAMON]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано23.08.01 11:17



Газта в бутилката е течна. Така че докато си в течна фаза не е от значение разликата в налягането.

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: За наляганетонови [re: jamie]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 18:58



На мен в 27 л. бутилка ми наляха 28.42 л. газ. На въпроса "Що тъй" - "А'м щот то зарад налягането някой път дава разлика".

Вече не зареждам там и ако кажа някъде "До горе" и налеят повече от 27.2 - 27.4 л. /не работи ограничителя на мултиклапана/ сменям газостанцията.



Тема Re: За наляганетонови [re: jamie]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано23.08.01 22:53



А ти по какъв начин мислиш спира да тече газта като стигне догоре? Налягането в резервоара на газстанцията се поддържа автоматично със компресор обикновено 10 атм. Когато ти отидеш да зареждаш - нялагането примерно в твоята бутилка е 1 атм. и като почне за се пълни с газ се увеличава. като стане 10 атм. спира! Това е! И наистина ако си полееш бутилката с гореща вода и е пълна напроловина например на газстанцията като отидеш нищо няма да се напълни щото нолягането в бутилката е станало колкото това на резервоара. Повечето газови бутилки имат и автоматични изключватели които са направени така че да спират газта като стигне до определено ниво. Направено е с цел да не стане твърде голямо налягането в бутилката ако например помпата на газстанцията е направена да поддържа по-високо налягане от стандартното 10 атм.

______________________

Keep Walking



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.