Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 23.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Някой пробвал ли го е тоянови [re: Maйcтopa]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано13.07.01 19:49



Хмм...
Моята явно е феномен , ама като ми изтърва гарнитурата на страничния капак, минах има-няма 10 км... по инерция
Майтапа на страна ... незнам кога ми е свършило маслото, понеже там са сливни канали и няма налягане, обаче като ми светна лампата се движех със 140, температурата си беше 80градуса и няколкото секунди време за реакция направиха биелните лагери на парцали, а коляновия вал небесно син.




Тема Re: Някой пробвал ли го е тоянови [re: akulcho]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано13.07.01 19:53



Специално "Универсален модификатор" до неотдавна бил на въоръжение във Великата Съветска Армия.




Тема Re: Някой пробвал ли го е тоянови [re: TEDDA]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано13.07.01 19:57



Именно заради цената не ги слагат в нормалните масла
Аз лично се замислям дали да дам 100-тина лв за 5l масло или примерно 30





Тема Проба :нови [re: изпpocтял c вac]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано13.07.01 20:14



Лада 1500, 190 000км карана като самолет... диша в картера за световно - разход на масло 3л/1000км, компресия 5-7-5-9.
Ей така, като теб, от любопитсво сложихме "Ремед" - руска измишльотина за която съм чувал предимно негативни отзиви...
В първия момент се чудеше дали да работи...
След 1000 км : разход на масло 1л, компресия 9-9-9-10 .
Още 1000 км : разход на масло 0,6л, компресия 9-9-9-9 .
Повече не съм я следил, обаче тоя тип още (3 г. по-късно) не е правил основен ремонт и кара една от малкото лади с маркуч за проветрение на картера сложен на мястото си и от двете страни...





Тема Re: Проба :нови [re: Estelle 1O5]  
Автор изпpocтял c вac (приятно прост)
Публикувано13.07.01 22:37



специално пък това за вдигането на компресията в такава степен ми е тотално необяснимо и не виждам никаква логика.........още повече пък да дигне от 5 или 6 на 9 ........пък и да я
изравни във всички цилиндри това не е физика и химия а направо виш разум.......


на кой му пука


Тема Re: Някой пробвал ли го е тоянови [re: Estelle 1O5]  
Автор DAMON (минаващ)
Публикувано14.07.01 01:11



Наистина може да се кара без масло малко. А това време зависи от много неща - от температура, от качеството на маслото което е било налято, от износеността на двигатеря. Наистина обаче тези реклами разчитат на този ефект - хората си мислят, че не може без масло. Друг е въпроса, че ако промием маслената система с кореселин например след това няма да може даже да запали мотора.

______________________

Keep Walking


Тема Re: Проба :нови [re: изпpocтял c вac]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано14.07.01 12:48



И аз се шашнах бе човек... обаче факт
Най-разумното обяснение, което чух по този повод беше за некви микро-частици и специални полимери с кошмарно дълги вериги, които правели реакция с някои от компонентите на отработилите газове...
Ама как точно разбират тия полимери къде да залепнат и къде не...
Пък и ако е така ми се вижда логично да има големи разлики в ефективността на тая боза в зависимост от горивото...
незнам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.