Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 03.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За МиГ 23нови  
Автор Poison_lvy (пристрастен)
Публикувано05.02.01 02:10



Какво мислите за " КРОКОДИЛА"?



Тема Re: За МиГ 23нови [re: Poison_lvy]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано05.02.01 19:33



Много сериозен самолет, особено МЛ вариантите.Има добра тяговъораженост и аеродинамика която му позволява да лети с висока скорост 0.8М на пределно малки височини без проблеми( нещо което е доста неприятно на МиГ29 например). Прилична маневреност, оръжие за ДВБ, топлопеленгатор, неща които го правят сериозен конкурент на по старите модификации на Tornado, и дори F4



Тема Re: За МиГ 23нови [re: Moss]  
Автор Poison_lvy (пристрастен)
Публикувано05.02.01 21:06



Незнам дали знаеш,но ние имаме МФ,МЛ,МЛА,МЛД и за щастие МЛД импортен вариант.Това е един прекрасен самолет,всъщност най-добрия чист изтребител-прехващач на Балканския п-в.

Относно числото М на малка височина ще го сметнем по формулата М=V/a,където: а-скорост на звука в м/сек; V-приборна скорост в м/сек.
"а" се взима от таблици за МСА ( като на H=0м "а"=330м/сек,а с увеличаване на височината "а" намалява като на H>11000м ,"а"=290м/сек).От тези таблици за МСА вземаме "а" за интересуващата ни височина,на която искаме да изчислим числото М.Което ще рече,че МиГ 23 без значение на варианта на H=0(морско ниво) има М=1,2.

Станцията му е перфектна.Перфектна,защото наблюдава цели на 90км.
Топлопеленгатора му също е перфектен.Общо взето самолета наистина е хубав.Пилотирам го 6 години.Незнам дали знаеш,но самолетите имат V-H диапазон(височинно-скоростен),на базата на който се изчисляват: разгонни характеристики,нормални и надлъжни претоварвания и т.н.Въз основа на този V-H диапазон се правят сравнения на самолетите.Диапазоните се налагат един върху друг и виждаме къде единия е по-добър и къде по-лош.Знаейки на кои височини и скорости нашият самолет е по-добър ние се стремим да вкараме противника там,и след това да му скъсаме задника.
Ако нещо представлява интерес за теб,пиши!





Тема Re: За МиГ 23нови [re: Poison_lvy]  
АвторЛюбoпитeн (Нерегистриран)
Публикувано06.02.01 16:14



Да, за мен например, представлява интерес, какво представлява "задника" на противника, който е разкъсан. И на кой противник? Т.е., имаш ли боен опит, и ако имаш - срещу кого. Ако не е тайна, де. Лична.



Тема Re: За МиГ 23 [re: Poison_lvy]  
АвторAirfan (Нерегистриран)
Публикувано06.02.01 22:50



Незнам кой (коя) си, но май не си наясно, че в България има само един чист МЛ и той е в Долна Митрополия. Докаран е от СССР и не е летял никога в България. Всички останали са МЛА. Другото, което си сбъркал(а) е, че не се казва цитирам "импортен", а експортен вариант. Освен това не са само експортни, а има и 5 оригинални (т.е. чисто руски), които са разменени за нашите три МиГ-25 през 1992 ако не се лъжа. МиГ-23 не разполага с ракети за далечен въздушен бой, а за въздушен бой на средни дистанции. Освен ако ти не си си модифицирал(а) някоя стара руска ракета да лети на 120 км, което е вече далечна дистанциа.
А и нещо много като по учебник говориш, не знам защо...





Тема Re: За МиГ 23нови [re: Любoпитeн]  
Автор Poison_lvy (пристрастен)
Публикувано06.02.01 23:51



Боен опит нямам.Обучавал съм се и летя в години,в които страната ни не е била в конфликт(за съжаление).Бойни дежурства-ДА.И реални учения също.





Тема Re: За МиГ 23нови [re: Airfan]  
Автор Poison_lvy (пристрастен)
Публикувано07.02.01 00:09



Не си спомням да съм споменавал за дистанции на ракетите(виж по-горе).Според теб Р-24Т(Р) стара ракета ли е?

А и съм чел много учебници(по аеродинамика), когато е трябвало,а чета и сега.Необходимо е за работата ми.Пък и нали знаеш че трябва да оцеляваме!





Тема Re: За МиГ 23нови [re: Poison_lvy]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано07.02.01 13:25



А аа каква била работата... За 0.8М исках да кажа, че лети спокойно и уверено защото съм чел на две три места че МиГ 29 акто започне да преближава тази скорост започва да се лашка нагоре надолу , над нея почва да се тресе така че управлението му се затруднява значително.Аз военен самоле само съм виждал ама така пишеше в Авиация и Време (това Украинското).
Интересно ми беше дали внесените през 91година МиГ23 са пълни МЛД варианти и по конкретно дали могат да носят Р73 и другите по интересни неща нашлемно целеуказване .
Пък това дето съм го изтърсил за ДВБ си е моя грешка невиждам какво спорите.



Тема Re: За МиГ 23нови [re: Moss]  
Автор Poison_lvy (пристрастен)
Публикувано07.02.01 22:32



Чисти МЛД вариант са,като ние сме късметлии,защото по принцип не са вариант за износ.Р73 не могат да носят,но пък са оборудвани със система СОС(същата като на МиГ 29).Нямат нашлемно целеуказване.При тях,както и при другите варианти,които имаме целеуказването е на кнюпел на лоста за управление.Самолетите,които получихме са летели в Афганистан.



Тема Re: За МиГ 23нови [re: Moss]  
АвторAirfan (Нерегистриран)
Публикувано07.02.01 22:33



А ти Р-24 за нова ли я имаш? Освен това би ли могъл да ми кажеш каква и е далечината на полета на тази ракета? Ако не се лъжа беше 35 км - е на това ако му казвате голяма далечина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.