Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 07.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Mig 29  
АвторBALTAVAR (Нерегистриран)
Публикувано18.11.00 17:59



ne moga da razbera poziziata na spisanie avioklub krile za mig 29. predi i az se vuzhishtavah na sega mnenieto mi e korenno razlichno
1.vuprosnoto spisanie publikuva zena na polet na chas suma nad 11000$(mai beshe 21000 ama ne iskam da vi izlusha)
2.vidqh go na festa 1998 mi toi e pulen bokluk - adski neka4estveno izpulnenie
3.v jugoslavia gi svaliha bez da sa napravili i9 edna pobeda...moralno ostarqla tehnika...


zashto go hvalite



Тема Отг: Mig 29нови [re: BALTAVAR]  
АвторZevs (Нерегистриран)
Публикувано19.11.00 00:15



Много извинявай , но щом смятяш , че МиГ29 е "pulen bokluk - adski neka4estveno izpulnenie" , значи и хабер си нямаш от авиация . Това е прекрасен самолет с невероятни аеродинамични характеристики , с насочваща система от ново поколение с възможност за пораэяване на цел в 70 градусов диапазон, невероятно маневрен...да не изброявям , че отиде цяла нощ . А за България , той е просто върха . Проблемът е , че в последно време , заинтересовани лица се стремят да настроят българското обществено мнение срещу руската техника , и тата като чета какво си написал - ами явно са успели . Не се превъзнасяй по " прословутия " F22 , за който един господ знае , дали ще влезе изобщо в серийно производство някой ден . Виж матушка Русия от кога произвежда самолети с управляем вектор на тягата .



Тема Отг: Mig 29нови [re: Zevs]  
АвторSamo Diesel (Нерегистриран)
Публикувано19.11.00 14:41



И ти извинявай, но доколкото разбрах човека имаше предвид изпълнението, изработката на машината, а не данните и. Качеството е най-тежкия хроничен преблем на руското машиностроене. Конструктори може и да имат, не съм чак такъв експерт, че да преценя така ли е или не. Но това което мога да кажа от опит е, че често качеството на изработката се оказва много по-важно от заложените идеи.
Не е необходимо някой да ме настройва срещу руската техника - един поглед върху нещо зделано ми стига. Е, освен ако във военно-промишления комплекс не работят хора с коренно различни възгледи за качеството.




Тема Отг: Mig 29-otgovorнови [re: BALTAVAR]  
Авторbaltavar (Нерегистриран)
Публикувано19.11.00 16:19



Do zevs:vishte ne iskam da se zajashdam, ama nqmah pred vid tehni4eskite harakteristiki za BLIZUK vusdushen boi. Spored mene toq samolet moshe da e manevren kolkoto si iska no ne otgovarj na suvremennite iziskvaniq (za svedenie sravni tabloto mu s tova na dornie do 355 - dosta si prili4at...)
a sega za t'va 4e bil kato za bylgaria...smetni 21 broj(kolkoto imame)po okolo 250 4asa godishno (spored "krile" po tolkova vreme e letql do prdi nqkolko godini)X 10 godini i shte razberesh kolko 4asa MiG 29 e letql nad bylgaria. Umnoshi otgovora X 21000$...i shte razberesh kolko golqma 4ast ot 9 miliardnia ni dulg e zaradi "velikiq" MiG 29

A ruskite mashini ni obvurzvat s rusia koqto ni tegli kum asia( a 4astni firmi ni prodavat na 10x zana rez. 4asti za tiq mashinki)


i ne haresvam F 22-grozen e (se pak OTGOVARQ NA TEHNI4ESKITE IZISKVANIQ na 21 vek)

mi tva e



Тема Отг: Mig 29-otgovorнови [re: baltavar]  
АвторZevs (Нерегистриран)
Публикувано20.11.00 00:20



Би ли ми казал само , кой самолет е за България , след като дори и евентуално ПОДАРЕНИ , F 16 / те са алтернативата /ще ни излязат по - скъпо от старите 29 - ки . Изобщо не намесвай дългът , който съвсем не е натрупан от военните . На практика , цялата ни авиация е подарена , или закупена на символична цена . Според теб какво , да изхвърлим МиГ 29 и да запазим МиГ 23 , че разходите по него са по - малко .А между другото , който не храни своя армия , храни чужда !!!

За десетичната цена - ако не знаеш ,в днешните пазарни условия , всяка техника предназначена военните се продава на тройна цена .

За руската техника , която поставяш под общ знаменател - Сухой 27 , 30 , 35 нищо ли не ти говорят ?





Тема не таканови [re: BALTAVAR]  
АвторМиГ-31 (Нерегистриран)
Публикувано20.11.00 10:17



Българските самолети от всички типове по принцип се поддържат крайно зле, което създава впечатление, че са некачествени. От друга страна, дебелият слой боя на турските F-16 на феста през 1998 год. създаваше впечатление за качество.
Това, разбира се, са само впечатления, при това лъжливи.
Истината е, че руската конструкторска мисъл е далеч по-елегантна от неруската, а производството е много по-прецизно от американското, където се гони количество за сметка на качеството.
Ето едно сравнение между Су-27 и F-15 (статията е на руски):





Тема Отг: Mig 29-otgovorнови [re: Zevs]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано20.11.00 13:26



Всички Су27,30 итн се наричат Flanker от NATO поради факта че се явяват развитие на един самолет. Относно подаряването то е в рамките на окло USD5000000 за МиГ23през 80те. Както и да го гледаш с 80млн бюджет за авиация 20 МиГ29 немогат да се подържат(това се вижда добре). Пък че самолета е примитивен в много отношения това е сигурно(електроника, горивнаконсумация,управлеямо въоражение , боен товар) но за по хубав не може (и не е Нужно) да се мечтае.



Тема Отг: така eнови [re: МиГ-31]  
Авторbaltavar (Нерегистриран)
Публикувано20.11.00 19:25



tva che rusia izprevarva po kachestvo shtatiti prosto me izumi. do kraina stepen. abe mai chovek ti tiq samoleti vishdal li si gi naistina?vish edin F16 i mig(kolkoto iskash) i togava mi govori.az gi vidqh na festa ot 98g. f plovdiv.

a kolkoto do zevs:na bulgaria ne i trqbvat tolkova samoleti.vmesto 10 nesposobni zashto ne edna sposobna pa makar i sus skupi samoleti. i zashto ni e takuv bujet? sled tva za podarenoto...sega f momenta ruski firmi iskat zamo za edin far na mig 29 600$ (t.e. 10x realmnata zena - tva go kazva "krile") a za dulga moshe i da ne e direktno za voennite no i imat obshto osven mig 29 imame i edin kup samoleti tankove i t.n. i t.n.



Тема Аз съм против!нови [re: baltavar]  
АвторAirfan (Нерегистриран)
Публикувано20.11.00 22:45



Не съм съвсем съгласен с теб. Казваш, че руснаците искат по 20 и няколко хиляди долара за един фар, ами добре - искат, но я се запитай колко ще искат прехвалените от теб американци за един фар за техния прехвален Ф-16? Замислял ли си се изобщо, а?? Освен това тези подарени Ф-16 са тройно по-голяма набутка и ще ни надуят дълга тройно. Питаш се защо ли....ами как защо. Много просто! С какво ще се зареждат тези машини, с какво ще им се подава въздух, ток, а? Определено няма на е със старите ЗИЛ-ове.... После, нямаме друго спомагателно оборудване, което ще е необходимо да експлоатацията, няма укрития за тях, няма технология за ремонт, няма въоръжение.... Все пак за какво са ни самолети без оръжие, а? ей така да си хвърчим...?!? Я си помисли колко ще струва то.....доста..повярвай ми.... И като му удариш чертата и какво излезе? Аз ще замълча, че ако продължа незнам до къде ще стигнем...
Иначе мога да ти кажа, че тези авиошоута и списания са, за да замажат очите на хора които не са съвсем в час със ситуацията (не казвам, че аз съм). Признавам, че до преди 10-15 години руските бяха доста назад с електрониката, но напредват, повярвай....
Някой каза нещо за Flanker-a по-горе. Ами много просто - щом продължават да се строят самолети на базата на тази конструкция, като и се правят само промуени, но основната линия е една и съща, то какъв е извода?!? Елементарно - просто тази канструкция не е изчерпала възможностите си, нали? А кога е конструиран първия Су-27, а? В доста далечни години май.... Кой американски самолет може да се похвали с толкова успешна конструкция, на базата на която са създадени толкова самолета и то все успешни? Опитвам се да се сетя, но май не успявам (признавам, че може и да има, но аз не се сещам)....




Тема Скромна добавка.нови [re: Airfan]  
АвторСв. Скромни (Нерегистриран)
Публикувано21.11.00 19:34



Основната структура на един самолет е много скъпо нещо. Ако тази структура, веднъж създадена, бъде ползвана като основа за безкрайна линия от модификаций, това говори едно от двете:
а) структурата е тоталното постижение, и не е загубила давност с промени в двигателна технология и операционни изисквания, или
б) модификаторът няма пари да прави нова структура.

Развитията в двигателната технология много лесно избутват структурата в давност. Това е една от тежките причини повечето граждански самолети да окачват двигателите, чрез пилони, а да НЕ ги монтират вътре във или по структурата. Пилоните действат като изолатори между двигателната технология и структурата. Точка (а) щеше да е вероятна ако изстребителите ползваха подобни "изолатори". Обаче тяхните двигатели са вградени в структурата! Няма начин структура, създадена да поема натоварвания и вибраций от двигатели преди Х години, да поема тези неща за модерен двигател. Ако това става, значи структурата е била или е прекомерно над-строена, сиреч носи наказуема маса, или куца с недостатъци. Примерно.

Няма да коментирам самолети и качества, но мога да кажа, че на книга всички самолети са чудесни. Голямите разлики в крайното качество (на изработка и на летене) възникват от поредица "културни" фактори, били те култура в технология, психология, или друго, вкл. качество на пилот. Един пример: лепене на самолетни части. И този производител лепи, и другият лепи. На книга всичко е еднакво. ОБАЧЕ! Подготовката на частите преди лепене? Процедурата на лепене? Условия на лепене (температура, време-интервали, чистота / съдържание на атмосферата, и пр.)? И какво? Крайният резултат от лепенето е сериозно-различен! И ето как един модел самолети се "пука" във въздуха като балон, и стават разни срамни случки, а друг модел самолети лети без проблеми. Най-видимата изява на производствено качество е обшивката на самолета и боята върху нея. Там пък какви разлики стават! Но някак повечето хора възприемат тези разлики като обясними. За това дадох пример с лепене, защото каква пък разлика може да има между части, лепени с едно и също лепило, чиито инструкций за ползване са така ясни и така независими от география и политика и човешки фактори?! Обаче разлика има, та дрънка!

Друг пример за качество на изработка спрямо качество по чертеж: На книга Мустангът бие Ме-109, на пихтия. И двата самолета са основани върху НАСА крилни профили. Но профилът на Мустанга е по-фин (ламинарен). На книга. Изпитателните модели на Мустанга са ритали задник! Но Мустангите от масовката са имали грубости в изработката, които разбиват приемуществата на ламинарния крилен профил... До като Ме-109 си е бил произвеждан от дойчовците точно по спецификаций. И ето как масовка Ме-109 е можел да се бие, много наравно, с масовка Мустанг. Голямите разлики са пораждани от дребните подробности! Това вече ми е станало основна линия във възгледите. Не само техническите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.