Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 20.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Tu 144нови  
Автор Andy ()
Публикувано02.06.00 10:15



Снощи гледах по Дискавъри едно филмче за Конкорд и Ту 144. Доколкото разбрах руския проект е бил пълен провал, но не схванах точно защо. Акцента беше поставен върху прекалено високите разходи и др. подобни, но нищо не казаха за катастрофите и сигурността. Показаха една катастрофа на Ту - мисля на Бурже /защо ли ги канят още на това изложение след като всяка година пада по някой руски шедьовър/, обаче нищо конкретно за причините. Чувал съм, че руснаците зарязали проекта, защото въпросния самолет е бил скъп, сбъркан и опасен /не, че ще се очудя много/. Дали са само слухове?

Тема Ту-144ЛЛнови [re: Andy]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано02.06.00 11:23



Индексът "ЛЛ" означава "Летяща Лаборатория". Янките избраха него, а не "Конкорд" за изследвания. Защо ли?

Тема Ту-144ЛЛнови [re: МиГ-31]  
Автор Andy ()
Публикувано02.06.00 11:34



То си пише ясно защо са го избрали - без пари им е излязъл. Ама аз питах за катастрофите на времето и защо е бил спрян.

Тема Катастрофира...нови [re: Andy]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано02.06.00 17:02



... абсолютно всеки прототип. Някои даже по няколко пъти. Кофти, рзбира се, че са пратили прототип на изложението. Спрян е, защото е _икономически_ неизгодно да се експлоатира в условията на социалистическа планова икономика. Можеш да се поинтересуваш колко струват билетите за Конкорд (от когото има колосалните 3 броя). Мисля, че всички знаят, че на него се возят единствено богатите (от келешлък и снобизъм).

Тема Катастрофира...нови [re: МиГ-31]  
Автор Flancer ()
Публикувано06.06.00 09:26



Sprian e i poradi towa, no swoiata rolia izigra i izkluchitelno tupata katastrofa na Burje, i po skoro publichnostta koiato p[oluchi (poluchila, az ne sum bil roden oshte :) , btw. Tu-144 ne e "opasen", i pri dwete mu katastrofi ne sa bili spazeni poletnite parametri, a pri podobna prichina daje i NLO moje da katastrofira : )

Тема Катастрофира...нови [re: Flancer]  
Автор gringo ()
Публикувано21.06.00 16:04



patnicheskia variant e bil sprian zashtoto e bil ikonomicheski neizgoden /kakto kazaha i drugi tuk/, no za smetka na tova razrabotkata e izpolzvana dosta uspeshno za voenni celi (vij tu-160)

Тема Като започнеш с геометрията на двигателите...нови [re: Andy]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано21.06.00 18:01



Четири двигателя, един до друг, с въздушни входове ДОЛЕПЕНИ един до друг... При рязък завой, примерно, страничните входове подлежат на смущения във входящия въздух. Води до голяма вероятност страничните двигатели да блокират. А щом някой от тези двигатели блокира, получава се шокова вълна, която покрива съседните въздушни входове... Това нарушава входа на въздуха в тяхните двигатели... Които вече гарантирано блокират... И става поредица от 4 блокчета домино. Тази поредица се задвижва в Бурже - заради което Ту-144 губи тяга и пада, буквално, като камък от небето. В прав полет може да се каже, че руската двигателна "фаланга" е по-ефикасна. Обаче самолет рядко може да лети в права линия, от излитане до кацане. Има нужда от маневриране - в което руската фаланга... Все едно, язък й за право-линейните ефикасности. Двикателите на Конкорд (от който има 15 самолета или подобно; не 3, както някой бе писал) са групирани в 2 двойки. В дадени крайни маневри, всяка от тези двойки подлежи на описаните въздушни смущения. Но блокаж на един двигател води до блокаж на съседния - и това оставя други 2 двигателя в действие. Такива блокажи е имало, няколко пъти. Но по-разумната двигателна геометрия (в сравнение с Ту-144) е оставила Конкордите във въздуха. Интересното е, че бях чувал руски лични мнения, "доказващи" че Ту-144 предхожда Конкорд именно защото Ту-144 страда от редица глупави провали, които ги няма в Конкорд. Един вид, англо-френците са видяли Ту-144, разбрали са му слабостите, и са направили своя Конкорд като нормален самолет... Нещо като "нашият е по-първи, защото е скапан!" Много отчаян аргумент за първенство. Други руски лични мнения сочеха издънките в Ту-144 като "доказателства" за маймунско половинчато копиране от Конкорд. Именно това копиране, лепнато към греховете на комунистическата система, било възпрепятствало на руската наука да докаже своето първенство... Конкорд се очаква да бъде ползван още към 20 години. Съдейки по планирани подобрения и додатвания за самолетите, оперирани от Британските Въздушни Линий и Въздух Франция. (Йеп, аз превеждам всичко! Както ме учи служебният наръчник по стил на писане!) Трябваше да преведа и Конкорд като "Съглашение", наречен така защото е бил замислен и произведен като съглашенско усилие на Франция и Англия - но от мен да мине!

Тема А къде е...нови [re: Св. Скромни]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано22.06.00 21:17



... американският свръхзвуков пътнически самолет?

Тема Трудно е за разбираненови [re: МиГ-31]  
Автор Оптимист ()
Публикувано25.06.00 11:47



"Мисля, че всички знаят, че на него се возят единствено богатите (от келешлък и снобизъм)." Ако никога не си бил богат, ще ти е трудно да разбереш, че времето на някои хора има цена по-висока от цената на билет за Конкорд. Такъв човек може да отиде от САЩ до Европа, да си свърши работата и да се върне същият ден (не губи време). Трудно ще ме убедиш че ботат човек ще се качи на Конкорд за кеф. Самолетът е неудобен за пътуване. Вътре, дори когато си "изправен" трябва да си приведен а ако мястото ти е до прозорец, главата ти е винаги наклонена в обратната посока поради липса на място да я държиш изправена.

Тема Ту-144ЛЛнови [re: МиГ-31]  
Автор Оптимист ()
Публикувано25.06.00 13:20



Защото Конкорда го знаят. Ще "разчепкат" и Туполев за да видят какво им е "убягнало" и интереса им ще свърши.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.