Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 02.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема чакай малконови [re: МиГ-31]  
Автор Andy ()
Публикувано29.06.00 13:21



Пак ти казвам - изместваме центъра на спора. Вярно евтини са и точно за това съм карал руска кола, пък и можеш да я поправиш с тесла и тел където и да си /това не го разбирай като предимство/. Лошото е, че не МОГАТ да направят Мерцедес с кожен салон пък ако ще и за 2 000 000$

Тема напротивнови [re: Andy]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано29.06.00 13:28



Винаги съм се чудел защо простосмъртието приема автомобилостроенето като някакъв еталон за цивилизованост. Автомобилът не е претърпявал сериозни принципни изменения за последните поне 50 год. В момента в Русия се произвеждат Рено и БМВ със сигурност, мисля, че и още 2-3 неруски марки. Автомобилни заводи има почти във всяка държава. Щамповането на ламарини и отливката на двигателни блокове и бутала не е кой-знае каква философия, повярвай.

Тема напротивнови [re: МиГ-31]  
Автор Andy ()
Публикувано29.06.00 13:43



Струва ми се, че наистина е белег за цивилизованост. Но не сглобяването а измислянето на разни неща. А иначе ЗаЗ и Мерцедес нямат принципни разлики, само че съгласи се, че все пак излиза некултурно някак си да ги сравняваме. В Русия може и да произвеждат БМВ, може дори и Боинг да сглобяват, но това не е тяхно ноу-хау и немеца или амриканеца виси на Сеьожа на главата и го гледа в ръцете. Това няма нищо общо. А иначе не е никаква философия и в Иран май сглобяваха Рено. Но ако искаш тая дискусия да я прехвърлим в автомобили. Пишеш една нова тема пр. ....върхови постижения на руското автомобилостроене..... и само глей какво ще стане.

Тема а таканови [re: Andy]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано29.06.00 14:09



Знаеш ли в колко неща, свързани с авиацията и космонавтиката сме били първи? Т.е. ние сме ги измислили? Може би повече от 90%

Тема така де..нови [re: МиГ-31]  
Автор Andy ()
Публикувано29.06.00 14:34



Колко неща.... Сигурно много, но аз лично бих внимавал с 90% Не съм казал, че нищо не сте измислили, казах само, че нещата, които произвеждате приличат на правени по трудово в 4-ти клас. Иначе не съм по тоя тип статистика - кой какво е измислил първи. Върти ми се нещо в главата - братя Райт, Готлиб Даймлер, Карно, Алберт Айнщайн - все представители на западната цивилизация. Разбира се Циолковски, Менделеев и още много руснаци са в играта, обаче защо по дяволите този потенциал е разпилян и сега умирате от глад и произвеждате тротонетки, които никой не иска да купи. Състезанието вече е спечелено и то се вижда от кой. Лошо е че го загубихте /понеже виждам, че си руснак/ но да се надяваме, че ще се свестите. Не може такава огромна нация да няма потенциал да се изправи.

Тема така де..нови [re: Andy]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано29.06.00 14:50



За автомобилите - посети За самолетите - прочете ли статията, която дадох по-горе?

Тема така де..нови [re: МиГ-31]  
Автор Airfan ()
Публикувано30.06.00 23:09



Тук нещата малко се поразмиха, но нека и аз да кажа нещичко. Та значи, съгласен съм с мнението, че и за $2 000 000 руснаците не могат да конструират (подчертавам, а не сглобят) автомобил способен да се конкурира с BMW Z3, да речем. Колкото до военното производство, тук нещата седят малко по-различно. Незнам на какво се дължи (или по-скоро знам, но може и да се лъжа), но тук "братушките" пипат малко по-добре. По-голяма част от продукцията им е световнопризната. Въпреки че моето мнение, че все още има какво да се желае. Може би единствено последните им творения са изпипани отвсякъде. Говоря за Су-34 и т.н. Ясно е, че технически са на много високо ниво, но в електрниката все нещо им понакуцва. Това е моето мнение, не ангажирам никого с него. Мога да добавя много неща, но ще стане много дълго и няма да ви се чете. Поздрави!

Тема Не е така.нови [re: Airfan]  
Автор Оптимист ()
Публикувано01.07.00 11:37



Руснаците не могат да направят нищо качествено, даже и да искат. За качество се иска, освен всичко друго, традиция. Те такава нямат.

Тема Като започнеш с геометрията на двигателите...нови [re: Св. Скромни]  
Автор vm ()
Публикувано02.07.00 16:18



...Обаче самолет рядко може да лети в права линия... Wse mi se struwa, che po-golqmata chast ot poleta na edin pytnicheski samolet e po pochti prawa liniq

Тема Все още въпрос на престижнови [re: Andy]  
Автор К. ()
Публикувано18.07.00 23:52



Истината е, че авиацията нещо взе да се скапва след 1968 г. - свръхзвуковите пътнически самолети, полети до Луната и т.н. Естествено, причината е и в петролната криза, която превръща самолетите в преди всичко много икономични за използване, отколкото много бързи или други глезотии. Конкорд и сега го държат предимно за престиж. Трябват 7 часа, за да го подготвят за всеки полет. Билетът Париж - Ню Йорк струва 3000 USD, при около 300 USD за обикновен самолет. Е, може да го хванете и по време на някоя гъзарска екскурзия. Да не говорим колко е шумен - десетки пъти ми е кацал с гръм и трясък, когато живеех близо до глисадата на Хийтроу. Мисля, че е време да се направи нова машина от този тип с технологии от новия век. А колкото до това дали руснаците могат да направят BMW Z3 за 2 млн. USD, трябва да кажа, че самите германци са похарчили многократно повече за разработката на въпросния модел. Истината е, че руснаците никога не са били добри в компютрите и съответно това им пречи не само когато стане дума за управление на самолет, но и за самата му разработка. К.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.