Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 28.04.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Най после решениенови  
АвторPoбин (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 12:51



Разбрах, че новата шефка на стюардесите в Бългерия Ер твърдо е решила да промени нещата и да сложи възраст до която може да бъде някой стюардеса - горната граница е такава каквато беше в най-добрите години на авиацията 35 години и нито месец повече.
Искрено се надявам да я последват и другите компании. Пътувах скоро с БАК( бългериън ер чартър) и бях потресена от дебелината и старостта на стюардесите там. Всичкия бяха кандидатки за титлата мис Дебела Баба Яга.



Тема Re: Най после решениенови [re: Poбин]  
Авторвeщa в зaнaятa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 12:07



Здравей, Робин.
Сериозните авиокомпании по света отдавна нямат горна възрастова граница при подбора на тези си кадри. Причината е, че това може да се квалифицира като дискриминация и да се спекулира, вкл. и със съдебни дела по този повод.
В съвременнияг свят всяка интелигентна жена трябва да намери начин да поддържа духа, мозъка и тялото си в кондиция. Ти например, би ли изгонила от работа някоя стюардеса, ако тя е железен професионалист, изглежда както Мишел Пфайфър или Анди Макдауъл, например и наближава 50-те? Мишел Пфайфър става на 50 тази година, а А. Макд. мисля ги навърши вече... Мисълта ми е, че дисциплината и професионализмът винаги ще се ценят и така е редно. Сега, ако човек тотално издиша, не може вече да я върши тази работа, държи се неадекватно по време на полет или си прави разни далаверки - това е вече друга песен. Но да се уволни някой само поради възрастов показател на 35 години не ми се струва редно. Не съм на тази възраст, но всички остаряваме рано или късно. Затова мисля, че дисциплината ще спаси положението в БГ Еър, не свежата мръвка. Пожелавам на новата шефка обективност и безпристрастност в работата. И да не забравя, че жениският колектив е чудно място за работа.





Тема Re: Най после решениенови [re: вeщa в зaнaятa]  
АвторMapa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 14:23



абсолютно подкрепям мнението на "веща в занаята". Работя тази порфесия, но не в БГ и мога да ви кажа,че имам колежки, които наближават 50 и изглеждат по-млади от някоя 25 годишна, която по цяла нощ вилнее, пие и ..., и благодарение на това вече прилича на шар-пей в лицето!Ако човек си гледа съвестно работата не виждам смисъл да бъде уволняван...бритиш еърлуейз, луфтханза, еър франсе имат "баби", но нито са дебели, нито приличат на плашила!!



Тема Re: Най после решениенови [re: Mapa]  
Автордa ви cвeтнa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 22:38



Какво се връзвате - тук е пълно със завистнички от администрацията, които се чудят как да навредят на някоя стюардеса - иначе в живота може и да им се правят на най-добрите приятелки.
Специално знам една такава дето пише тук да се разтоварва и мрази стюардесите в червата, но ми е шефка, та няма как да и кажа името.



Тема Леко страничен погледнови [re: Poбин]  
Автор Cв.Ckpoмни (ветеран)
Публикувано24.01.08 21:38



Беше време в което летенето със самолет беше не само превоз, но и превозен стил, с ореол на блясък и прочие. Щом човешката природа навлезе в положения от типа "стил и блясък", щръква, така да се каже, половият елемент: и привлекателните стюардеси придаваха точно половото обаяние към другите от летенето. Но това време отмина.

Днес летенето е все едно возене с автобус. Превозният стил, ореолът на блясък, и от там нуждата за полова привлекателност на стюардесите, ги няма.

Сега някои по-интересни размисли по отношение на стюардесите и тяхното влияние / възприятие всред пътниците:

Красиви млади мацета стюардеси: съпругите на мъже, служебно пътуващи, не понасят "мацките". Наличието на "чаровните млади създания" отдавна беше резнато от автомобилните изложения, където по покана ценени гости биват хранени и поени измежду дадените им възможности да шофират нови леки коли и да ги "опознават" (че току си купили някоя). Забележително: доста стюардеси не желаят измежду си "красиви мацки"; това не винаги е от завист. Доста красиви стюардеси се само-"ограничават" в полова привлекателност. Идеята е че те вършат работа с професионални стандарти далече отвъд половите - и тази идея има много звонко покритие: работните условия за "професионалисти" са типично по-добри от тези за "мацки". Примерно, икономическата стойност (сиреч, заплатата) на професионалистка не спада след първото полово сношение с началника, или с мераклия пътник. Аргументът, че мъже (типично проблемните пътници са мъже) хормонално и инстинктивно се възспират от насилие върху привлекателни момичета (говорим тълпа контрол) и са по-склонни да следват наставления от тях отдавна е невалиден.

Баби с положение: това е нов елемент, от преди десетина години въведен с обсъждания за "достолепната бабичка" и за нейния обществен авторитет. Аргументът е, че достолепната бабичка в човешкото развитие е играела добрата роля на пазителка на правдата (не на закона, а на правдата!), символизирана във вълшебницата от "Пепеляшка" и подобни. Очаква се пътниците да възприемат наставления от такава бабичка като правдиви и - защото тя нито ги дразни с полова привлекателност, нито представлява заплаха в стълбицата на обществен протокол - пътници биха я слушали по-охотно. Тази аргументация още е меродавна.

Мъже стюарди: бяха назначени като безсрамно полово привличане за "дамата служебно пътуваща" (защото "половата дискриминация" е едно-посочно явление: има гимназиални мъжки отбори даже по борба, насилени да имат момичета боркини - но няма женски отбори насилен да имат момчета; отделно кой би искал). Плюс беше политически правилно да се показва "полова равноположеност" - която е невъзможно да бъде показана ако всички стюардеси са от женски пол. Тук-там пръква и аргументът че мъж стюард може да върши полезна работа иначе трудна за стюардеса, като примерно да "усмирява" проблемни пътници, да вдига тежки предмети, по време на евакуация да насилва в отваряне изкривени врати, и подобни.

Има и други варианти по външния вид, но това не е съчинение по психология.



Тема Re: Най после решениенови [re: вeщa в зaнaятa]  
Авторzlin4o (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 23:18



dobre be dqwol da te wseme, na pyt li si ili na modno rewu.



Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Cв.Ckpoмни]  
Авторпeшexoдeцa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 16:46



АБЕ ЩО НЕ РАЗДЕЛЯТ ПОЛЕТИТЕ НА СЛУЖЕБНО БЪРЗАЩИ И ТАКИВА КАК ДА ГИ НАРЕЧЕМ?ПОЛЕТИ С ЕКСТРИ..........ИЛИ НЕЩО ТАКОВА???????????





Тема Re: келнерки [re: пeшexoдeцa]  
Авторbojo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 13:16



то на времето имаше и хубави и баби и се комбинираха

така че на пътника да не му е много гот но и да не му се драйфа



Тема Re: келнеркинови [re: bojo]  
Авторвeщa в зaнaятa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 16:43



Новата шефка на стюардесите е много в час, точна и бърза в преценките и действията си, въпреки съмненията на доста хора, че ще се справи! Възхитена съм от безкомпромисността, с която се захвана с излишните кг на някои от бордните домакини. Браво и успех! Да не бърза, обаче, да се отказва от опитните и ПРОФЕСИОНАЛНО ДЪРЖАЩИ СЕ по-отдавнашни кадри, защото някои изцепки на младоците /визирам Сарафово - в извънработно време, слава богу/, са грубо погазване на имиджа на БГ Еър. За много по-леки провинения в сериозните авиационни среди /към които се стремим/, просто правят щателна вътрешна проверка и освобождават от работа провинилите се. Не съм сигурна дали после си намират престижна А/К, в която да работят!
Да си пази гърба от "доброжелатели" и да не се вслушва, когато откровено се сплетничи и интригантства, а при голяма част от кабинните това е хоби - в работно и извънработно време.
Още веднъж на шефката на stw - здраве и успехи!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.