Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 22.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Не летете с България Еър  
АвторИзпaтил (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 15:58



Това е най-лошата авиокомпания която съм използвал.На 8 Януари летях за Мадрид.Самолетът излетя от София със закъснение.На летището в Мадрид след час и половина чакане за багажа се установи,че всъщност багажа ни е все още в София.Пътувам често и за първи път използвам Бългрия Еър,но такова нещо нито бях виждал,нито бях чувал при положение,че полетът беше директен. Повече от 100 човека чакахме на гишето за изгубен багаж на летишето в Мадрид.От чакащите научих,че това е честа практика на България Еър - качват пътниците,но не качват багажа. Получих си куфара след 5 дни.Пет дни мизерия.А бях отишъл за седем дни почивка.Сметката ми за телефон нарасна колкото самолетният билет.Естествено от летището в София никой нищо не знаеше,"колегата го няма в момента","ще предам на когото трябва","ако нещо не ви харесва оплачете се","нямаме информация по въпроса".........и за добре дошли на борда, един ледено студен сандвич (хлебче с парче кашкавал - това е,ако искаш).
Това беше първи и последен път с родната ни авиокомпания.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
Авторceлeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 19:10



това може да се случи със всяка авиокомпания. не знам дали знаеш, но когато беше в софия мъглата, повечето авиокомпании изпозагубиха багажите, включително и уж реномирани като луфтханза и ер франс!!!!
А ако трябва да да изкажа мнение, най-кофти компанията за летене досега ми е била Континентъл: всеки път закъснения от минумум 1 час и на никого не му пука.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
АвторДpyr (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 00:19



Прав си, брато. Бългерия ер е компания с толкова просташко обслужване, че думи няма.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Дpyr]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано23.01.07 05:12



ха, ами Делта от JFK ?? чакалнята им за чекин е съвсем мъничка и да видиш как се чака на опашка от 200 човека отвън, при -13 градуса с куфарите и децата !!



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
АвторKaтepинa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 15:06



България Ер е някаква пенсионерска авиация, там всичко е старо и древно - като почнеш от пилотите и стюардесите и самолетите.
Аз лично не се качвам на такова чудо.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Kaтepинa]  
Авторceлeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 15:50



Айде, айде... и претенции... Съгласна съм, че не е хубаво самолетите да са стари, но явно не си пътувала достатъчно, за да видиш какво има по света и далеч нашите самолети не са най-старите! Пък казваш пилотите били стари: на тебе пилотите за какво са ти???? Да ги гледаш на картинка или дори нещо друго нима искаш да ти предлагат? Не ти ли трябват, за да те превизят благонадеждано от едно място на друго??? И няма ли да предпочетеш някой пилот с вече поне 20 и кусур години опит (и въпреки това аз не бих го нарекла старо, а в разцвета на силите си) пред някое неопитно пилотче, дето още пъпките по лицето си брои? Пък стюардесите, сега ти ако смяташ една 20-30 годишна стюардеса за стара. И не забравяй, че пърсърите, за да са стигнали до тази позиция е нормално да са малко по-възрастни от другите, макар това не винаги да е вярно.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: ceлeнa]  
Автор kинoзaвъp (изкопаемо)
Публикувано25.01.07 10:59



Ей, тия хора много филми гледат. Абе, не е ли най-важното, че български граждански самолет не е катастрофирал вече 20 и кусур години?!

----------
The client is always wrong!


Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: kинoзaвъp]  
Авторceлeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 14:50



Виж, това не го знаех, кинозавър, но бих казала, че наистина е похвално! Но явно за някои хора е по-важно стюардесите да са хубавички и да им лижат задниците, докато други ги дразни явно нещо друго и завиждат или и аз не знам какво...



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Kaтepинa]  
Авторeди-koй cи (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 14:36



Самолетният парк не само на България Еър е остарял. Хемус Еър също купуват самолети на по 20тина години, които са били собственост преди това на по още една или дори две авиокомпании. За съжаление такива са възможностите на авиокомпаниите ни, поне на този етап. Да не забравяме все пак, че до преди няколко години в експлоатация все още бяха само съветски машини. Наскоро бях попаднал в някакъв (мисля, че беше немски) сайт, в който се правеха кратки характеристики на много авиокомпании. Хемус Еър също бяха сред тях и за тях пишеше, 4е флотата им се състояла само от съветски самолети (личи си откога не е правено осъвременяване на статията, но както и да е). Така че от тази гледна точка на дългото двустранно сътрудничество с братския съветски народ има развитие.

За България Еър не мога да говоря нищо, понеже не съм летял с тях, обаче от гледна точка на обслужването на борда на Хемус Еър нямам никакви забележки или каквото и да било оплакване. Стюардесите си вършат перфектно работата, много са любезни, а и ги избират доста хубвави на външен вид (поне от това, което дотук съм видял, летейки с Хемус Еър).

Не е ли все пак най-важното да си хванем самолета, да си прочетем вестника и да слезем след това живи и здрави там, закъдето сме тръгнали?





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: eди-koй cи]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 12:02



Летял съм и с Хемус еър и с България еър и наистина Хемус еър са много по-добри,но да не забравяме че все пак е частна компания,а България еър искат да я купят евтино и затова са тези проблеми с багажи и обслужване.Но пилотите и стюардесите не са виновни за това.те просто си вършат работата и то добре.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: kинoзaвъp]  
АвторГaля (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 20:09



А дали ще е така и в следващите 20 години?Което е доста важно



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Гaля]  
Авторceлeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 20:23



Ами ако главен критерии за подбора на екипажа е това колко са красиви и как угаждат всяка миниатюрна прищявака стюардесите и готини пилотите (защото повечето, които се изказаха против имаха точно тоза за аргумент), а не как си вършат работата, дълкбоко ме съмнява, за съжаление. Надявам се и тенденцията да се избират чрез връзки също да не се засили особено...



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: ceлeнa]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 13:13



Нищо подобно.
Самолетите на България Ер непрекъснато аварират. Цяло чудо и невиждан късмет е че наскоро не се е случвала голяма катастрофа.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: milen]  
Авторoщe eдин (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 12:10



Отвратително наземно обслужване!!!!!



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
АвторAчo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 15:53



За съжаление такова е положението с т.нар. национален превозвач - застарели пилоти на пределна възраст, грозни и зле възпитани стюардеси и пълно безхаберие.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Aчo]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 19:47



Да, за съжаление е така, каквито пътниците, такова и обслужването





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Trinny]  
АвторПeтe (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 14:03



Браво Трини...:)
Всичките българи станахте много компетентни бе...А дори не ис знаете правата..хахаха
Трябва да ви кажа,че на на екипажа му дреме за вас...Стюардесите са на борда не за да ви сервират кафенца,а ако се случи нещо да се опитат да ви спасят задниците...То бива безхаберие в тая държава,ама вие сами си го правите.Не знаех,че критериите за пилотите е външния вид и възпитанието.а аз искам да попитам там който го беше изръсил това...къде изобщо е успял да види пилота на борда...Оле кво ли се занимавам...Много сте зле...Недейт да летите като не ви харесва или както забелязвам просто сте жадни за внимание-е,авиацията е е точното място...Цакаш в някой намазан хотел и си ти...имай си претенциите там





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Гeoprи]  
Авторвъзмyтeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 14:06



В България Еър не могат да упътят пътниците правилно. Три дни поред питах как стоят нещата по отношение на свръх багажа. Получих три различни отговора от три различни служителки, работещи на гишето за чекиране. Останах с впечатлението, че въпроса в тази компания не е твърде регламентиран или просто ги мързи да говорят с пътниците. Накрая стана така, че се наложи да върна единия куфар защото един служител казва едно, а друг - друго. Питам аз - ако бях сама и нямаше кой да ми вземе багажа, трябваше ли той да стои една година по касетите или да го хвърля в кошчето за боклук? Господа, в случай, че не сте забелязяли - всичко е пари и вие не можете да се подигравате с хората, от които печелите и благодариние на които съществувате. Ще гледам повече да не пътувам с вас!!! Като чета и другите какво пишат, значи вие си играете с нервите и живота на пътниците. И сега какво - да сме благодарни, че макар и несгодите се изтърколихме в Лондон живи. Какво правите вие бе, хора?



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: milen]  
Автор nepoznatata (непознат )
Публикувано06.06.07 10:36



незна кой какво знае,но аз,като човек който работи на летище Бургас мога да ви кажа че за багажът отговарят не авиокомпаниите а летищният персонал!И по-точно перонно обслужване!А относно самолетите на България Еър...да те непрекъснато аварират!





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: nepoznatata]  
АвторCтюapд Opeлoв (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 09:14



Аварират и на други АК. Важно е как приключва дадено авиационно събитие. "Всичко е добре, когато свършва добре!", мисля, беше фразата.
Безаварийни полети и меки кацания за екипажи и пътници!



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: ceлeнa]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 23:52



Ei, hora, ot parva raka moga da vi kaja 4e samoletite na Bulgaria air sa koshnici po- princip Boing sa boiler s krila ama teia sa mn zle, samo LZ-BOM na skoro se varna ot D chek (tova e kato kvr pri ruskite ili neshto kato osnoven remont). da ne govorime 4e v taia firma neshto kato KOLEKTIF niama avseki gleda da natopi drugia. Ima edno postoianno merene na "pishki" . a na tazi moma selena iskam da ia pitam kolko 4asa kato stuardesa ima shtoto neshto se beshe mnogo obidila. Nai se zabavliavam na suardesite te si misliat 4e sa nai vajnite pilotite ne bili stari ami prava e edno e da lapash malko po ozriala pishka a drugo e po zelena ozrialata e sabrala pove4e $ a po zelenata ne.....





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: niakoi]  
Авторceлeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 12:11



А, спомена се моят ник... Колко часа като стюардеса ли имам??? НИТО ЕДИН, НУЛА, НИЩО.... Не съм стюардеса, не съм имала желание да бъда, нямам и желание да бъда за в бъдеще. Професията ми няма нищо общо с авиацията. Това, което ме свързва с нея е, че съм омъжена за летец. И съвсем отделно ми се налага да ползвам въздухо-транспортни услуги много често.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: niakoi]  
Авторвeщa в зaнaятa (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 15:20



Да са живи и здрави хората от кокпита на аероплана и тези от АТБ-тата на земята! Техниката винаги може да се сдуха, дори и на Ханзата, примерно.
Относно стюардесите на тази конкретно авиокомпания - тях още влезли - невлезли да следват някъде, вече са на работа там, да си подпомогнат следването. Имат си татковци от кариерата, които няма да си оставят дечицата гладни и бедни, я! Има семейственост, приемственост, някои и двете си щерки ще уреди, ако има три - и тях. Ама че били леко трътлестички и късокрачки - нищо, нали пък глезените и самочувствието са дебели! И лошото е, че младите подражават на старите в отнашението им към клиентите на България Ер. Наричат ги помежду си и под сурдинка черепчета, стадо и гладните. Ама някои по-чуващи пътници ги чуват тия работи, не е добре за имиджа.
И престанете да говорите глупости за отношенията пилоти-стюардеси. Не са кой-знае колко на брой летците, които са се оженили или пък имат приятелки сред тях. Тези мъже са праволинейни, целеустремени, доказани професионалисти, със здрави морал и разум, трудно ще се поддадат на додрапванията на тез девойки и не дотам девойки от гилдията. Да не мислите, че тези меркантилни глезли, дето заемат работни места, измествайки свестни кандидати за тази работа, само защото вторите нямат връзки и татета и мами в авиацията, ще заблудят лесно някой пилот? Не обиждайте тези мъже с глупави твърдения!
Пилотите на БГ Ер са супер-професионалисти, благодарение на които вие пътувате със самолетите спокойно. А ако стюардесите не са се погрижили да ви е И приятно, това е от опорочения подбор на тези кадри. Дано новите собственици внесат малко ноу-хау или поканят независими експерти, ако трябва отвън, за да имат шанс и други деца, на родители вън от авиацията или властта, да работят тази иначе толкова страхотна професия.
С уговорката, че има няколко процента изключения от гореизложеното за БГ Ер. И че в частните и НТ авиокомпании нещата са доста по-читави.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано05.09.07 08:54



Ужас!Не знаех, че и на други се е случвало.Чакам едни пари от 9 месеца да изплатят за това, че изгубиха багажа ни.Полета имаше промяна и не кацна в София а в Бургас и от там до София с автобуси.
А сега багажа го няма 9 месеца и постоянно лъжат за това, че ще го изплатят.По 20 долара за килограм.Но като гледам май няма да ги получим никога.




Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: nepoznatata]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано05.09.07 08:56



Колко успокояващо






Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано05.09.07 09:08



За къпак сега звъня от 30 минути на техните телефони
937 34 41, 937 2491(90) и знаете ли какво правят.Вдигат слушалката и ми затварят без да кажат и дума.Е верно, че е рано 9.06, но все пак?!?
Ще продължавам да звъня.Ако и днес не станат нещата директно звъня на БТВ и Нова Телевизия.В крайна сметка трябва да е ясно ако някой си играе с хората.




Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Дyxът]  
Авторвeщa в зaнaятa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 09:14



На сайта на БГ Ер е качена подробна анкета, попълнете я, щом сте недоволни. Не зная доколко ще се промени нещо в обслужването на летището и на борда, но поне има заявен интерес към мнението на пътували с този превозвач. А летците и техническия им състав са на световно ниво - не преувеличавам. Да продължават все така и да са живи и здрави те и семействата им!



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: вeщa в зaнaятa]  
Авторнeпoзнaтaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 11:50



ако не се лъжа сайта трябва да е http://www.bulgariair.com/....но никъде невиждам да има анкета!!!



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: нeпoзнaтaтa]  
Автор JairМодератор ()
Публикувано18.09.07 13:11



www.air.bg е официалният сайт




Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Jair]  
Авторнeпoзнaтaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 10:14



ето и линк към анкетата!!

http://www.air.bg/survey/?lang=bg



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Пeтe]  
АвторДEян (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 11:24



You clever thing





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: нeпoзнaтaтa]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 11:20



В моето семейство отдавна не споменаваме България еър- кръстили сме си компанията Лайнария еър



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Фeн]  
Авторmenel (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 08:48



ne s e izlagaite,triabva vidite Lufthansa kak vi gubi bagajite ili British i ...stiga s toia BG nihilizum Kompaniata si e OK



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: menel]  
АвторБA (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 19:58



СТЮАРДЕСИТЕ СА ИМ СПИНОЗНИ И КЬООРВИ И ГРЪБАВИ ОТИ ИМАТ ПАРАШУТИ ЧЕ ГОРИВОТО НЕ СТИГА ЧЕСТО ДО ЛЕТИЩЕТО И СКАЧАТ У ДВИЖЕНИЯ ХОХОХО





Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
АвторTeя (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 13:32



Да, по-противни от курвите дето се правят на стюардеси в Бългерия ер няма. Много зле са и тези на Хемус и Бак . Диви, миришищи зле свине - това е най-точната дума за кабинния състав. Виж пилотите ни са добри, но онези грозници нагли и прости не мога да ги трая.



Тема Re: Не летете с България Еърнови [re: Изпaтил]  
Автор JairМодератор ()
Публикувано26.11.07 15:52



ако някой има да каже нещо съществено по въпроса да си пусне нова тема, тая стана на кошче.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.