Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 01.07.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: погрешна констатациянови [re: FileO99]  
Автор borko-b (непознат)
Публикувано30.10.06 09:17



>..."История на втората световна война" (ВОЕНИЗДАТ/ Москва)...
Намерил си какво да четеш...

>...тоест колкото ти не прочиташ и за една година време в съотношение ...
Не ме познаваш и си далеч от истината. Чета много, само че интересите ми са различни. Програмист съм. Чета много техническа литература защото ми се налага. История чета само за удоволствие от време на време, главно по сайтове.

-=(bhdz)=-


Тема има ли обратно проектиране в електроникатанови [re: borko-b]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано30.10.06 16:50



Искаш да кажеш, че "История на втората световна война" съдържа некоректно представена информация относно стълкновението. Това определено е така и няма да се спирам върху определени детайли като например неотбелязване точното число на жертвите в повечето сражения с немскофашистките съединения от страна на Червената армия. Все пак тази книга е писана от доста особен научен колектив надзираван от специално звено на ГРУ и има за цел да каже пред света "Ние бяхме най-великите". Да не говорим, че с всяко следващо издание има по някое тънко забележимо противоречие обикновено очертано в книжките на Виктор Суворов.

Сега като си програмист също като вуйчо, ми който завърши специалност "Изкуствен интелект и Кибернетика" в Брат и Слава/Чехословакия през 1985та и впоследствие избяга в САЩ, кажи има съществуват ли някакви индиции, че бумът в развитието на американската електроника и по-точно проектирането на процесорите има връзка с нар.''обратно проектиране''? Има ли извънземна намеса в развитието на процесорите особено през 90те години или те просто са плод на обикновено научно-техническо развитие? Въпросът пряко касае главният постинг на темата в клуб "Авиация".





Тема Re: има ли обратно проектиране в електроникатанови [re: FileO99]  
Автор borko-b (непознат)
Публикувано30.10.06 17:20



>..."История на втората световна война"...
Не съм чел книгата, обаче ако е писана преди 1990 има голям шанс да е изпъстрена с комунистическа пропаганда... Затова се изказах...

>...съществуват ли някакви индиции...
Мда... съществуват... И програмистите ги мразят защото подбиват цената на труда ни (което ние българите също правим спрямо щатските стандарти) и се пишат за големи разбирачеви...

>...бумът в развитието на американската електроника ... + ...извънземи...
Абе къде пак заби в извънземните! няма такова нещо (не че няма извънземни*)
Бумът в електрониката си е очакван... Електрониката е раздел който се развива с огромни темпове ако има необходимата инфраструктура.
Пък и не е изолирано понятие. Всички области на техниката и науката се развиват с бясни темпове през 20-ти век. Вземи например Авиацията и космонавтиката: за последните 60-70 години, които са нищо в исторически план, самолетите са увеличили скоростта и височината на полета си десетки пъти. Какво странно има в това? не виждам извънземни тук.

>...''обратно проектиране''...
За Reverse Ingeneering ли говориш?
Ако да, то руснаците (и ние покрай тях) са царе в тази област.

-=(bhdz)=-

Edit: ooops missed a zero!

Редактирано от borko-b на 30.10.06 17:27.



Тема Re: има ли обратно проектиране в електроникатанови [re: borko-b]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано30.10.06 22:34



Томовете ми са издадени през 1980та и действително изобилстват с червена пропаганда като на места се посвещават цели глави за политическата работа на комунистите и тяхната роля за подобряване моралното състояние на армията. Отделно от това неуместни квалификации от рода на "фашистките пълчища - изрод на човешкият род".

Напротив - има обратно проектирана технология. Списание "Феномен" брои изд.1987ма съдържа описателна история на американски офицер относно интересът на извънземна цивилизация към кръвта на едър рогат добитък и човешката кръв. Описва се таен договор на Труман с въпросните извънземни в рамките на който се разменят хора, добитък и революционни технологии, чието усвояване има за цел да изведе Съединените американски щати напред в технологичното съревнование на Студената война. Само след три години в списание "Паралели" излезе научна статия относно това, че някакъв американски колектив създал чисто нова технология за преработка кръвта на едрият рогат добикът в човешка кръв! Това си е направо косвено доказателство! Ако приемем, че не става въпрос за инцидентно съвпадение нищо не пречи да са предадени и други обратно-проектирани технологии особено що се касае до технологията Стелт и развитието на процесорите.

Колкото до технологическият шпионаж на ГРУ той няма нищо общо в случая. Това е начин да се избегне изключително скъпото създаване на научно-развойна база като се крадат западни и главно американски технологии посредством използването на европейските партньори главно Франция. Но в един момент през началото на 80те Рейгън пресече този процес и това осуети създаването на Транссибирският петролопровод, следствие на което съветската икономика просто рухна. Петролодобиващите турбини са били твърде сложни за нацелване, освен това американците са предавали чертежи с умишлени грешки. Информацията съм я чел от "Тайната стратегия на Рейгън за разбиването на СССР"/Питър Суаицър.



Тема Re: има ли обратно проектиране в електроникатанови [re: FileO99]  
Автор borko-b (bla bla)
Публикувано31.10.06 08:46



>...червена пропаганда...
Не знам... Аз такива книги не ги понасям... Най гадното е, че подобни безсмислени пропаганди директно се вкарват между редовете на иначе хубави книги. Особенно се дразня като видя такива лайна в книгите на великите Аркадий и Борис Стругатски едни от любимите ми руски автори. Личи си от километри как са добавени глупости.

>...Напротив - има обратно проектирана технология...
Не съм казал, че няма... Обаче това си нормално и няма нищо общо с извънземните.

>...описателна история на американски офицер относно интересът на извънземна цивилизация ...
Абе човек... Не знам къде ги четеш тези работи и как им вярваш...

-=(bhdz)=-


Тема проблемът НЛОнови [re: borko-b]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано31.10.06 16:30



Изключително много ти препоръчвам да прочетеш книгата "КГБ - Поглед отвътре" писана от двама бивши шпиони - Кристофър Андрю(CIA?) и Олег Гордиевски(former KGB). Там няма абсолютно никаква комунистическа пропаганда и нещата са поставени на практика по от съвсем различен оперативен ъгъл.

Няма начин да не се връзвам на истории свързани с извънземни и НЛО по простата причина, че имам няколко наблюдение на такива обекти. Ползвах специализирана оптика от Русия за целта и миналата година за последен път улових в обектива такъв обект, който летеше непосредствено над София. Изложеният долу на снимката НЛО е напълно аналогичен на това, което видях - сребриста сферична топка с диаметър около 4 метра. До колкото на мен ми е известно такава авиационна машина изобщо не може да се конструира предвид възможностите на съвременните технологии, освен ако не е супер секретна и вероятно американска.





Тема Re: проблемът НЛОнови [re: FileO99]  
Авторizrod (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 19:39



Това може да е метеорит
много метеорити изгарят преди да стигнат земята но все пак могат да се приблизят
още вариянти - "космически боклук" т е стар сателит падащ заради съпротивлението на въздуха



Тема Re:не, не е метеоритнови [re: izrod]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано31.10.06 20:07



Първо метеоритът по дефиниция удря в земната повърхност, а метеорът изгаря във високите слоеве на атмосферата като се пали някъде на около 120 км надморска височина. Ако визирате обектът даден на снимката в предишния постинг мога да ви изкарам още няколко снимки със сходни НЛО и те всичките не могат да бъдат метеори, метеорити или изгарящи в атмосферата спътници или техни отделни елементи. И междудругото старите сателити съвсем не падат поради съпротивлението на въздухът, а следствие земната гравитация, която постепенно с течение на времето скъсява радиус-обиколките им около Земята. По принцип всеки изкуствен спътник на Земята без собствени ракетни двигатели или изоставен има определен математически период, след който изгаря в атмосферата, който ако не ме лъже паметта беше 4 градуса спрямо централната ос на Земята/север-южен полюс/. Единични случаи са орбитален обект да падне на повърхността поради огромното триене и неправилният ъгъл на влизане в атмосферата. Колкото до сребристите сферични обекти, които съм наблюдавал трикратно над София е абсолютно изключено всякакво тъждество с метеор, метеорит, космически боклук, балон, самолет, ракета или каквото и да било конвенционално авиационно съоръжение.



Друга снимка на сферичен сребрист НЛО



Тема Re:не, не е метеоритнови [re: FileO99]  
Авторizrod (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 23:58



mojhe i da si vidial ruski soyuz kapsuli 2/godina ili tovarnite -sashto 2/godina
osven tova s teleskop mojhesh da vidish kosmicheski obekti dori da ne padat



Тема Re:не, не е и капсулата на Съюз [re: izrod]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано01.11.06 15:30



Наблюденията са се осъществили на 4 септември 1991ва следобед(2 обекта), на 15 април 1998ма на обяд(четири обекта) и на 9 юни миналата година(1 обект) привечер. Абсурд да става въпрос за капсулата на Съюз по простата причина, че тази капсула не може да зависва на едно място, нито да бъде обикаляна от друго по-малко от нея видимо аналогично тяло, нито примерно да лети на 2 км височина над София със скорост ~около 300 км/час. По-скоро ако се търси някакво конвенционално обяснение то е в посока полимерен балон задвижван с някакви вълни от дистанция, но в никакъв случаи капсулата на Съюз. Колкото до наблюденията с телескоп бил той рефлектор или рефрактор/better/ над орбитални обекти понеже съм правил и такива /searching for UFO/ мога да заявя, че е нужен минимум 80х кратен телескоп с резолюция по-фина от 4 ъглови секунди и апертура на обективната леща минимум 100 мм, съответно фокусно разстояние над 420 мм. При това телескопът задължително трябва да има правено гледане на окулярната монтировка, в противен случай прехващането и проследяването на обектът е практически невъзможно. И това важи единствено за масивно-орбитални конструкции като МКС не и за малки комуникационни или военни спътници, които при това се движат с много голяма ъглова скорост и са трудни за задържане в зрителното поле освен ако не се работи с хидравлична тринога, която е изключително скъпа. По принцип наблюдение на масивно-орбитални конструкции в детайли може да се осъществи мининум с модифицирана зрителна тръба ЗРТ 457 М или с огледален телеобектив МТО 1000/A на увеличения съответно за тръбата 90х, за обективът 120х с препоръчително ползване на окуляри Келнер. Колкото до спътниците изобщо независимо дали орбитират на 300 или 30 000 км в геостационарна орбита те изобщо с никаква оптика не могат да се видят в детайли даже и 250х кратна такава. Най-малкото движенията на въздушните маси осуетяват качетвото на изображението даже и на 60х, камо ли на няколкостотин пъти увеличение. Да не говорим за изключително стесненото зрително поле от порядъка на 1/6 от градуса. По принцип наблюдения на МКС се правят след като се извадят координатите на станцията по интернет и се проведе засичане на обектът с мощен прибор инсталиран високо в планината.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.