Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 26.04.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Радар?  
Автор malina_m ()
Публикувано16.08.06 11:38



Моля, ако можете, обяснете с две думи как работи радарът във вид на топка, излъчва ли сигнали и с каква честота. Съжалявам за лаишкото обяснение, не съм специалист. Става въпрос за радар, който не знам дали обслужва летището или метеорологията, но не се върти, а е във вид на топка.
Благодаря предварително!



Тема Това е покритиенови [re: malina_m]  
Автор Octagon ()
Публикувано16.08.06 18:08



Което защитава радара от вятър, дъжд и сняг. Вътре антената си се върти. Излъчва сигнали, покритието е радиопрозрачно.



Тема съществуватнови [re: Octagon]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано17.08.06 01:01



подобни радари , без въртяща се антена - фазова решетка . антени , като топка, излъчващи навсякъде. и комутиращи посоката електронно

не съм виждал, ама като бях в радиолокацията го споменаваха в книгите

“Електронно управлявана антена с фазова решетка” (5 6) означава антена, която. образува лъч чрез свързване на фазите, т.е. посоката на лъча се контролира от ...
www.trc.government.bg/docs/2/02%20chapter/32000R1334.pdf

Редактирано от Milenn на 17.08.06 01:15.



Тема Re: съществуватнови [re: Milenn]  
Авторoctagon (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 10:49



Не съм виждал такива по летищата (какъвто беше въпросът).
А за съществуване - съществуват.



Тема Re: съществуватнови [re: octagon]  
Автор malina_m ()
Публикувано17.08.06 19:30



А може ли да ми кажете с каква честота горе-долу излъчва и има ли изследвания за вредите от това?



Тема Re: съществуватнови [re: malina_m]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.08.06 01:01



уффф .. това било уплашена еколожка...
а аз си мислех, че иска да научи нещо.

вредни са разбира се. всичко е вредно. но най-вреден и опасен е живота - от него се умира , 100% е сигурно.



Тема Re: съществуватнови [re: Milenn]  
Автор malina_m ()
Публикувано18.08.06 14:05



Ще живея на 50 метра от него. Търся информация. Ако знаеш нещо по въпроса, кажи го. За теб сигурно също има важни неща, които изглеждат маловажни на другите.



Тема Re: съществуватнови [re: malina_m]  
Авторstav (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 18:04



Това вече е сериозно :(
Даже тия дето работят с радари обикновено не работят на 50 м, камо ли пък да живеят там.

Иначе за управление в авиацията се използват основно два типа радари:

Първични - доста сериозна джаджа в честотния диапазон 3-4 GHz и с импулсни мощности от порядъка на стотици kW, а даже и до MW. Като сложим и усилването на антената - убива мишки и малки птици на десетки метри (вързани разбира се щото иначе сигурно усещат и не припарват там). Ако въпросния радар е такъв, направо мисли да се преселиш някъде другаде.

Вторични - малко по-поносим - честота около 1 GHz и импулсна мощност ~ 500 W (максимално до около 2 kW). Средната мощност обикновено не превишава 2-5 W - почти колкото един GSM с тази разлика, че не ти стои до ухото. Колко е безвредно това не се наемам да коментирам.



Тема Re: съществуватнови [re: stav]  
Автор Ra4OKowa4a (ентусиаст)
Публикувано20.08.06 13:38



ТАкива радари с "топка" има по корабите и то много Така че явно въпросът с опасноста при корабните радари е решен по някакъв начин ...Освен да си направиш къща от желязо.В Америка знаят как става леят цели фасади на един път
ВЪпросът е наистина сериозен Можеш да си навлечеш неприятности както и ние които ти пишем.
А бе представяй си че си всеки ден 25 часа в денонощието си си звързала по един мобифон на всяко ухо и толкова .Все някой ден човек рита камбаната
Поне няма да е от слин.
Махай ги от главата си тия при всяка възможност.Никак не е смешно.



Тема Re: съществуватнови [re: Ra4OKowa4a]  
Автор malina_m ()
Публикувано24.08.06 22:19



Благодаря за инфото.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.