Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 11.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Гaля]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 23:13



А интересно как се шие пола с игла и конец. Може би момичето щеше да изглежда по-добре със закърпена като стар чорап пола. Ако цепката на полата е била скъсана иглата и конеца биха спасили положението, но при дупка едва ли. Не знам защо трябва да задълбаваме толкова в този проблем, вече ви обясних и съм сигурна, че е така, че момичето не е имало избор и това не я прави мърла, а пък още повече не прави и останалите стюардеси мърли.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Lili]  
Авторrpoзницa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 11:25



Трън в очите са предимно ЖЕНИТЕ в тази професия, ясно защо - никой не вижда трудната част от работата, но всеки гледа опаковката и брои колко пари се получават за уж лесни условия на труд. Пресмятат се веднага броя на парцалките, парфюмчетата и мазилцата, бижутата и прочие дрънкулки. На малко завиждащи би им хрумнало, че момичетата на борда вероятно имат семейства с деца, за които искат да осигурят добри условия за живот и образование, че стават рано или се прибират късно, че се уморяват, ама ако може с усмивка да става това. Коментира се коя на кого е дъщеря, съпруга или любовница, та се е "уредила", точно за тая длъжност, пък, видите ли, по улиците имало далеч по-готини "мацки". Изобщо - доста глупости се въдят в главите на някои жени - завиждачки, а колко по-правилно е тази негативна енергия да се ползва за нещо полезно. Аман с тия съдрани поли, етнически сравнения, обиди и безполезни заяждания. Личното ми мнение, като пътуваща е, че на самолета винаги ще има необходимост от кабинен състав. Пътуването се извършва във въздуха, което е, както и да го погледнеш, непривична, нерядко враждебна среда за родения за ходене по твърдата земя човек. Обучен/а и приветлив/а стюард/еса на борда винаги създава усещане за комфорт, сигурност и прави пътуването приятно - ЗА ПОЗИТИВНИТЕ хора. А тези, за които угодия няма - те трудно ще запълнят празнината, дето зее.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Taнeв]  
Автор vallerizaf (непознат )
Публикувано11.02.07 18:33



Ще пиша на кирилица , за да успеете да разберете това , което се опитвам да ви кажа единствено , защото българин може да зададе тази тема , сама по себе си безумна . Стюардесата е на борда , на който искате самолет ( за елементарни хора като вас ) , единствено и само за вашата безопастност . За справка вижте дори буквалния превод на думата стюардеса .
Основната функция и професионален ангажимент на колежките е да ви обезопасят в среда , за която не сте подготвени . Всички останали мнения на темата за " прислуга , кенефаджийки и т. н. " не подлежат дори и на отговор от всяка уважаваща себе си колежка , защото предполагат злоба без основателна причина . Всеки , който се опитва да даде мнение за поведение или отношение , поне трябва да е запознат с професията , за която пише . Мненията предполагат непознаване на основното в професията ни . Хора , заинтересувайте се каква всъщност ни е професията преди да давате мнения . Знам , че да си клиент дава много права , но не забравяйте , че е редно поне да знаете с какво всъщност се занимаваме и тогава да ни търсите отговорност за каквото и да е . Не може да сме виновни по презумция . Опитайте пак и го пробвайте като начин на поведение в British - ще ви арестуват . Ако някай иска да ми отговори - e- mail : zafirova_v@abv.bg . Aз съм стюардеса от Хемус Ер и с удоволствие ще Ви обясня , защо колежките правят нещо , което Ви се струва не правилно или не на място .



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: kaka]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 21:52



Ето,виж не си сама!За първи път влизам тук и съм потресена направо.Когато кажа какво работя се изсипват многобройни вазклицания на възхитени хора и коментари от типа на "Винаги сам искал/а това да работя!".Имам дълбоките подозрения 4е с теб мойе би дори се познаваме,но не знаем истинските си имена.НЕ сам сагласна с нито 1 мнение нито за слугинайа,нито за мърлявия стюарден састав,4е нали вси4ките сме с парфюми от каде ли не.Работя в голяма бълг.авиокомпания и искам да кайа на вси4ки,които ниамат и идея за какво напрежение става вапрос,4е всащност това си е 1 голяма казарма от кам дисциплина,откам изисквания кам STW.Горда съм 4е работя именно това,защото именно тази работа ми дава вазможността да бъда независима на 20 години,защото аз съм тази,коиато плаща голямата 4аст от сметките вкъщи.Уважавам всеки 1 от колегите си,защото никой от тях не е слу4аен 4овк,вски с времето е доказал ка4ествата си,няма нито 1 който да отговаря на безумните описания които про4етох тук.Когато се явих на интервюто за работа бяхме над 400 кандидати,накрая избраха 30 и аз съм сред тези 30,мисля 4е имам повод да се гордея сас себе си.Интервюто ми беше пред 12 4овека изпитна комисия от страрши стюарди инструктори,беше разговор на много високо ниво на 3 езика и не смятам да слушам някакви хора с много комплекси,които никога не са имали ка4ествата да се докоснат до авиацията да говорят безумия за работата ми,камо ли пак за колегите ми с доказан опит.Само бих могла да ви пожелая да имате НЯКОГА невероятната вазможност и вие да усетите магията на авиацията.Наистина ви го пожелавам,4увството е невероятно!





Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: PAX]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 21:54



Браво,добро мнение!



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: kaka]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 22:07



Абсолютно съм съгласна със всяка 1 дума казана от теб,професионализма е на много високо ниво.Мога само да сажалявам 4е не съм работила ж азиатска компания,но съм доволна и от работа си тук.Колко млади хора,а пък и не само млади могат да кажат това?Не са много,но аз съм 1 от тях.Така 4е докато не дойде моето време за"пенсия"не бих искала да работа нищо друго,въпреки вси4ките трудности на професията ни,вапреки цялото напрежение,въпреки вси4ко.........



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Дaниeлa Ceизoвa]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 22:17



Тогава можете да използвате услугите на British AIrways,Lufthansa,AlItalia.Air France,чиито салони сигуно са по-4исти и колежките по-добре гримирани,но нито 1 от тези компании не летеше по време на мъглите,когато само българските авиокомпании летяха.Нашия пилотски и стюарден състав е на много високо ниво,каквото и да си говорите и то не защото съм пристрастна,а защото е истина!





Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: cтюapдecko]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 22:34



Благодаря ти"стюардеско"!Ето това беше 1 истинско изказване от колега,от истински стюард,а не комплексирано изказване на 4овек,които си няма и идея за какво става вапрос.Когато се ка4а самолета знам 4е освен мен има още 3ма души като теб и се 4увствам сигурна и защитена,защото освен останалите 3ма стюарди има и 2ма пилоти,чиито професионализъм не се и коментира,той е неуспорим.А по отношение на лигавите капризи на пъници 4е стюардесите били такива и онакива,не сам сагласна.Горе на 10000м висо4ина си има правила и те се изпълняват.Ако искат да седна 1 да дръг Буш и Путин,пак няма да им разреша да пушат,да говорят по телефона или да правят неуместни изказвания за колегите ми.В самолета си има командир и старша стюардеса и там те са тези,които казват какво ще стане или не.Който не е съгласен на това,моля да заповяда да пътува до Испания 1 седмица с автобус или до Англия,както си иска,защото там и автобуса няма да му свърши работа.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Юpи]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 22:40



Имам дълбоките подозрения 4е както Юпи,така и г-жа Сеизова НИЩО не разбират от авиация за съжаление!





Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Гaля]  
АвторSTW (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 22:57



Единсвеното,което бих могла да кажа на Галя и други недоброжелателки е 4е истински се гордея 4е работя именно това-стюардеса съм!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.