Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 11.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: kaka]  
АвторAлбeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 10:11



Миличка, професията на летяща келнерка и кенефочистачка ( защото нека е ясно, че това е едно от задълженията ) никога не е била труднодостъпна.
достатъчно е да изкараш едно елементарно курсче в което се учи как се отваря и затваря вратата на самолета ( въпрос от огромна сложност за бедните прислужнички )
А че момичетата са мърли - ами мърли са, това е видно за всеки направил и един полет с българска компания, за съжаления и това е лицето ни пред света.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: PAX]  
АвторAлбeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 10:15



Пилотите са едно, стюардесите друго.

И между другото това е тенденцията в цял свят - по-евтини билети чрез намаляване на излишните разходи.
Може да има двама по-яки мъже на полет, които да съвместят дейности и охрана и на помощ при багаж - но това със закусчиците вече е отминало.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Aлбeнa]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 12:44



"Миличка", нима у дома жените не са келнерки и кенефочистачки, без някой да го прави на въпрос, като теб? Е, заплащането на домашния слугинаж не е като в авиото, но това е друга тема.
"Курсче"-то по отваряне и затваряне на изходите на самолета си го бива откъм елементарност, затова има и отпаднали.
Момичетата на борда въобще не са мърли и ти го знаеш. Две въпросчета ме глождят, обаче:
1. Неосъществено желание да бъдеш F/А ли те мъчи? Или 2. Си ревниво пилотско гадже или съпруга? Много страх и жлъч в постингите ти, много злобичка...



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: kaka]  
Автортep99 (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 11:46



Я се разкарай, нищожество.
:)))))


Кой ще го е страх от мърли като теб?
Хората не могат да ви траят, както не могат да траят всички видове ьорки - пояснявам сервитьорки, фризьорки и прочее боклуци, както и останалите еси - метреси и слугинеси.

Хайде със здраве и кажи на колежките си да се мият - сервират храна все пак.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: тep99]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 12:57



С удоволствие ще предам препоръката да се мият. Още този следобед. Ми то, освен храна, сервират напитки, продават маркова козметика, гледат да не истеризира някой пътник или нещо друго извънредно, недай Боже, да се случи...
Без фризьорки сама ли ще се подстрижеш, за да изглеждаш поне малко като stw?
С въпросите си явно уцелих мазол, извинявям се, за което.
Не мога да разбера защо и някой друг не се постне в защита на F/А? Не мога да браня сама позициите, КЪДЕ СТЕ, помагайте! Хайде, и от мен със здраве, че имам да се мия и парфюмирам, за да сервирам храна.



Тема Предложениенови [re: Taнeв]  
Автор ZZ.top (непознат)
Публикувано18.09.06 08:49



Аз имам конкретни предложения, за да поевтинее пътуването на някои "другарки и другари":
1. Да махнем стюардесите- ще има по един дневален на самолет, който ще се тегли със жребий на специално организирана томбола в началото на полета.
2. Да махнем и помощник пилота - защо да плащаме още една заплата.
3. Защо да не махнем целия екипаж - всички знаем, че самолет можеш да караш и сам ( доказаха го арабелите, които толкова успешно шофираха на 11.09. ).
4. (Предложение към конструкторите) Специално за пасажерите със специални претенции и чувствителни носове, предлагам да се направи специален салон - тип "лятно кино"- поне ще са на чист въздух, а и самолетите ще са по-евтини, което неминуемо ще доведе до поевтиняване на билетите.
5. Предлагам, с цел икономии на гориво, пилота от време на време да пуска по инерция ( горивото е съществен разход във един полет), така билетите ще поевтинеят поне с 10%.



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Taнeв]  
Авторceлeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 06:38



Не знам дали бих могла да се намеся тук... Първо да кажа нещо за себе си: мъжът ми е пилот и имах възможност поради определени причини да се запозная с доста от колежките му и дори да прекарвам доста време с тях. И мога да кажа, че има много свесни момичета, които си вършат работата съвестно и изобщо не са мърливи или к**ви... Но има и много изключения от това и то какви... Може би въпросът не е да се махнат стюардесите от борда на самолета, защото и те все пак са част от екипажа и може да се окажат полезни. По-скоро трябва критериите на подбиране да станат по-строги, а също и да се поддържа определено ниво след това. Има много стюардеси, на които моралното ниво им е под нулата, хигиената мининимална, а на всичкото отгоре си позволяват да държат тон и да правят изключително неподходящи забележки или коментари! Но с генерализирани коментари, каквито прочетох тук, не трябва да се обиждат свесните момичета, които са много мили и си вършат работата. Просто трябва да има по-добър контрол!!!



Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: ceлeнa]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 17:44



Ами и аз да кажа за мен... Работих четири години и десет месеца за авиокомпании в Бл. Изток. На интервютата цедката беше жестока. Изискванията им не търпяха коментар и евентуалности. Момичетата, които разчитаха предимно на външния си вид, още в началото биваха любезно отпращани. Ако от вече назначените някой си позволеше волности от служебен или личен характер, заигравки с клиенти, колеги и прочие, дори ако само възникнеше съмнение за това, след вътрешно проучване момичето си заминаваше; като естествено, познайте с какви шансове за хубави препоръки като F/А в хубава авиокомпания. Да споменавам ли, че никой не си "завлачваше" от "пищовчетата" с алкохол и изобщо всякакви бордни благинки. По едно време даже сваляха от полети за кг в излишък. Това отпадна, по простата причина, че всеки се стремеше да изглежда перфектно и поддържано. Тестове, рулеви, тренажори, езиково ниво - как пък веднъж не пропуснаха! Хората във водещите авиокомпании искат РАБОТА! Всяка от нас си знаеше мястото и всеки ден съм благодаряла на Господ, че имах този шанс - да съм здрава, да работя и да ми заплащат добре за това. Когато навърших 29, правилата там ясно казваха - време за пенсия. И вече няколко години си работя в БГ.
Съгласна съм със Селена /може и да сме се засичали по чартърите на морето/, че има всякакви особи сред stw. Да не забравяме, че тук е БГ, чалга и прагматизъм в най-див вид. А бездуховния период от последнните 15-16 години съвсем настърви някои момичета. Във всички области и професии, разбира се. При назначаването на работа можеш да прикриеш личностните си проблеми. Ако пратят част от мениджърите ни да се понаучат нещичко от азиатския пазар за подбор на авиационни кадри, нещата може и да се поправят своевременно. И с ръка на сърцето ще си призная, че да, наистина в средите на F/А в БГ има "зрънца", но като цяло, професионалистите в гилдията и свестните хора са мнозинство!



Тема Ако ше ги махатенови [re: Taнeв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано30.09.06 13:25



Ако ше ги махате така или иначе,раздайте ги на нас - крайно/нуждаещите се.
Поне три пъти сънувам как ми блокира асансьора между етажите с една стюардеса вътре.Даже на вторият сън стюардесите беа две,но едната я сънувах само до кръста,че явно не ми е с голям RAM фантазията





Тема Re: Махнете стюардесите от борда на самолетите!нови [re: Taнeв]  
Авторkiro kirev (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 18:41



tanev kupi si samolet togava a i koi ti iska mnenieto za samoletite i ekipajite im???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.