Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 01.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да блеснеш по света...  
Автор Cв. Ckpoмни (старо куче)
Публикувано25.02.05 18:02



Вчера наши хора бяха на курс по изложение на техническа материя, от Едуард Туфте (така се пише името му; не ми пука как се произнася), днес много модерен в даване ъкъл как да пишеш кратки доклади.

Днес гледам книжле от курса, с пример за некомпететно-написан кратък доклад взет пряко от... доклад на Совалка инжинери, в преценка на топлинна защита поражение на КПС-107, последната още орбитираща, след видео-записа на пяна удряща крилото. И за всеки случай, в бележка добавени имената на всичките инжинери, чието име фигурираше на този доклад... Един от тях го бяха сложили на доклада без той да е участвал в него, демек групата решила да му прави вятър... Ама егати вятърът излезе! С двете холиудски думи, "По-зор"!

Аз мислех, че Туфте е скроил книжлето за употреба пред Боинг, защото вчерашният курс беше за Боинг инжинери. И поискал да се подпре на "наши" материали. Да обаче не! Това книжле било ползвано за подобни курсове по целите САЩ! И по англо-говорещия свят. И в превод - в останалата част на света. И нашите хора блеснали по света, един вид.

Поне имената им не бяха сгрешени, щото нали американската пословица е "няма лоша известност, стига името ти да е написано правилно". Ама дали това им дава успокоение, не знам.



Тема Re: Да блеснеш по света...нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Авторdobry (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 18:10



Доклада може ли да се намери някъде в нета? Стана ми интересно.
Най - мразя да пиша и все се получава суперзипнато.



Тема Re: Да блеснеш по света...нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 20:53



Вярно бе, някога го бях чел това на сайта на този тип. Май самия доклад не го бях чел целия. Може да взема пак да ида там, да видя какво пише.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.