Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 27.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нов изтребителнови  
Автор eFFeXX (непознат )
Публикувано28.06.04 14:06



Какъв самолет трябва да избере българската армия, според вас, и защо ?
След като ни притискат да се превъоръжаваме и да разкараме 29-те ....



Тема Банда експертинови [re: eFFeXX]  
Автордфrxффr555556475467 (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 20:38



Я по-добре отиди да го зададеш тоя въпрос във форума на "Криле". Там е пълно с разни пишман експерти с главно Е и много кавички.





Тема И аз да пусна не-експертно мнение...нови [re: eFFeXX]  
Автор Cв. Ckpoмни (старо куче)
Публикувано28.06.04 23:29



Ако аз бях главатар в България, щях да резна изстребителите. Много са скъпи.

Щях да наблегна на ракетна доставка. Всичките тези българчета бръснач-изчислителни-кадри, вместо да се скитат по света - ето им задача с национална значимост. Сносна ракета, оборудвана с допълнителен насочване контрол, и подсилена с контролен мекотяш срещу вражеско засичане е къде по-евтина от изстребител, по-скришна за употреба, по-лесно се пази, и доставя единично или чрез насищане на противо-ракетната отбрана. Кеф ти и така, кеф ти иначе; ако ония поумнеят - кеф ти пренастройки на мекотяш и контролни джаджи.

Нещата отиват към автономните оръжия. А такива оръжия, в разчета по силите на България, са интелигентните ракети. Не изстребителите. Но това е моето лично мнение, де. Може да съм се, такова, смутил.



Тема Тъпонови [re: eFFeXX]  
АвторФлъфи (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 00:27



Абе ще вземем F-16 щото е най-добър.

Пък форума на криле е супер тъп да го еба.



Тема Re: Тъпонови [re: Флъфи]  
АвторHan Solo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 23:46



Аз не бих казал че е най добър, имам си друг фаворит



Тема Ф16 Re: Тъпонови [re: Han Solo]  
Автор eFFeXX (новак)
Публикувано05.07.04 14:36



Чехите избраха Грипен !!!
Нали се сещате че цената също играе роля при избора ....



Тема Ти ли, стара лисицо...нови [re: Cв. Ckpoмни]  
АвторФpaцил (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 20:26



... непрофесионални мнения ще ни даваш?! В такъв случай повечето от нас не трябва да помирисваме този клуб! Не ти правя четки, но отдавна се "познаваме"! А защо вярно не се кандидатираш за "главатар в България"? Зер келепир има в тая работа! Пък и като гледам какви тъпоглавци са главатари и при тебе и при нас свят ми се вие! Вярно - помисли - там най-много до главатар на щат да станеш като бат Арни, а тук - ехеее...



Тема Re: И аз да пусна не-експертно мнение...нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Пpeпoдoбният ЦУП (изродъ)
Публикувано16.07.04 00:59



Много жалко, че така не разсъждаваха нашите политици като се съгласиха да нарежат СС-23, СС-21 и Фрог...
Ракетите са лесни за експлоатация, много бързо се привеждат в бойна готовност. Пък и лесно се крият



Тема И ето една новинка по моя аргумент:нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Cв. Ckpoмни (старо куче)
Публикувано27.07.04 18:04





В случая пилот ще контролира, от самолета си. "Контрол" не значи непрестанно занимание, а надзираване на процеса.

Следващата стъпка, сваляне на пилота на земята, от където той ще може да "лети" чрез датчиците от едно от самолетчетата, с контрол от земята, следва много логично.

Сега, щом си установил процеса на такъв контрол, върху такива интелигентни машини (които си разработил), дали машината лети бавно и се нарича самолет, или лети бързо и се нарича ракета - това е вече подробност.



Тема Най-изгодната офертанови [re: eFFeXX]  
Автор Octagon ()
Публикувано27.07.04 18:26



ако ще да е Ме-109. Грипен печели много, да не кажа главно, с предлагания офсет.
Най-важно - България вече няма самостоятелна стратегия, а е подчинена на коалиционна такава. Оттук и всичкото останало. Вертальоти и транспортни - да. Ударни - на доизживяване. Изтребители - все трябва да има нещо да подхвръква по шоута и да се мота по учения. Какви качества имат - много важно. Въпросът е да ни излязат изгодно.

Chaos always defeats order because it is better organized



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.