Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 28.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Доживях да чуянови  
Авторbgairman (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 07:10



от американски ас от Виетнам, конгресмен сега, че "при среща на Су-27 със Ф-15/Ф-16 ако на руснака му работи jamming electronics (извинявам се за незнанието на бг термина) печели 90% от битките". Пред 4000 публика. Не искам по никакъв начин да пораждам стари спорове и втръснали дискусии, само ей-така го пускам това, щото много се изкефих като го чух.



Тема Re: Доживях да чуянови [re: bgairman]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 16:17



ae to takiva smetki bez kr6chmar...ako na men mi raboti tova ako na tebe ne ti raboti onova.



Тема Re: Доживях да чуянови [re: lvanFL]  
Авторiceman (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 23:44



А къде го е казал? И какво казва за наличието или отсъствието на АУАКС защото според мен 90% от тъй наречените въздушни боеве между щатски и иракски ,югославски или каквито и да е други "врагове на демокрацията" започват само след като АУАКС-а е насочил прехващачите и те са заели възможно най-благоприятна позиция за атака преди да бъдат открити от противника



Тема Re: Доживях да чуянови [re: iceman]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 10:11



Ами аз мисля че има един единствен начин да се разбере това ... това е наистина да влязат в пряк двубой, но не както в ирак или сърбия .. хем искат да свалят американците .. хем много много не им стиска .... та един конфликт русия -сащ .. или китай-сащ .. където вече става въпрос за световни сили които няма с какво да се съобразяват .. само в такъв конфликт ще си проличи кой е по добрият самолет, и изобщо чие въоръжение е по доброто .. но това вече си е трета световна война .. тъй че май никога няма да разберем .. или пък знаеш ли .. виждал съм снимки на термоядрен взрив .. мнго красиво нещо ..... може да звучи извратено .. ама голям мерак имам да го видя на живо



Тема Re: Доживях да чуянови [re: ToHu]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 10:52



Аот какво разстояние искаш да видиш термоядрения взрив - да не му се наслаждаваш твърде кратко /около 0,001 сек примерно/



Тема Термоядрен - гледах по телевизиятанови [re: ToHu]  
Автор Oптимиcт (Стар познат)
Публикувано26.04.03 11:58



Докато бях на работа в Москва, гледах по телевизията разработката и изпробването на първата им (руска) водородна бомба.
Толкова беше голяма, че повече от половината й се подаваше от корема на носещият я самолет. Пуснаха я с парашут(и), самолета да има време да се отдалечи. Въпреки това, вълнАта го настигна и тласна, но вече беше достатъчно слаба, за да му подейства пагубно. Филма на избухването беше заснет от същият самолет. Виждаше се как вълнАта го приближава и настигна.

Психологически, пилотите бяха подготвени за смърт. Отърваха се, без предварително да се знае, че ще оцелеят.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: Термоядрен - гледах по телевизиятанови [re: Oптимиcт]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 20:48



За най-извратените - ето видео!!!
http://rus.f1gp.ru/video/other/nuclear/



Тема Re: Доживях да чуянови [re: bgairman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано27.04.03 12:57



Хм, това изказване е доста приятно от гл.т. на обективносктта, която за съжаление доста им липсва на американците - показва, че Су-27 е по-добър, но и че са ясни проблемите с елементната база. Но от др. страна какъв е шанса за бой 1:1 в днешно време, без смазващо числено превъзходство на щатските машини, без спомагателни самолети за ДРЛО, РЕП и РЕБ!!!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Доживях да чуянови [re: ToHu]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано27.04.03 13:01



Ще бъдеш значи весел труп !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Доживях да чуянови [re: onufriii]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 14:18



Ами ако не весел то доволен .. абе чак 0.001 с. не знам но ако съм на 10-20 сек. ..... какво лошо ще се накефя .. а при достатъчно мощност даже няма и тя усетя какво ще стабе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.