Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 29.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема F18 i MiG29  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 12:30



Dobre zvu4i tova. S tezi ma6inki 6te mojeme da u4astvame i v mejdunarodni operatisi, a i pilotite ni 6te imat unikalnia 6ans da letiat na mnogofunktsionalni iztrebiteli i da usvoiat savremennite metodi na vodene na voina. A tova zna4i mnogo poleti i trenirovki. Pred6estvenitsite im mogat samo da im zavijdat. Vapreki 4e 6te ima mnogo hora sre6tu izbora na F18.
Izborat e otli4en za sega6nata ni politi4eska i finansova situatsia mislia az.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор бopдeн ()
Публикувано24.02.03 21:41



Абе слезте на земята бе...

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: бopдeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 22:15



Нищо не каза.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор MUTO-1 (nisko letqsht)
Публикувано25.02.03 06:07



Fene shte bada malko grub no tozi medal det si go zakachil otpred na temeta moge da si go zakichish ot zad )(

BGR team
The best Bulgarian team in USA


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано25.02.03 09:06



Ти що мислиш, че и сега у нас няма многофункционални и съвременни самолети, и пилотите не са летяли на добри машини? А да не си мислиш, че ако вземем F-18 ще е Е/F?

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 11:30



Niama da e E/F, vseki si prostira krakata spored 4ergata. No e vajno 4e 6te moje da izpolzva
AIM-120, raketi Harpun i upravliaemi bombi. Kolko ot na6ite piloti sa obu4eni za takiva zada4i- nikolko, poneje niamame ekvivalentno orajie v BG.
Za AGM-65 sam saglasen, tuk X-29 i X-25 sa dostoen otgovor.
A pilotite ni 6te se radvat na vsi4ko moderno i po-dobro ot sega6noto, taka 4e dali 6te e F18, F16 i taka natatak, niama osobeno zna4enie za tiah a za fenovete.



Тема Тва момче е пиянка...нови [re: Fen]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 21:34



Братчед, спал си отвит!



Тема Още един фен на авиасимулатори?нови [re: FULCRUM]  
Автор Sibirski (заблудился я)
Публикувано25.02.03 22:21



"Ф-18" на небезизвесна Джейнс? От там ли си почерпил толкова богати специални знания? Еееех, младежи!!! Ся ви се иска Ф-18 за да воювате, а утре поискате и някое корабче от Междузвездни Войни!!!

Omnia omea qua!


Тема абе момченови [re: Fen]  
Автор Xarax (шемет)
Публикувано25.02.03 23:02



знаеш ли , че вече си отива едно поколение пилоти , което никога не е стреляло с бойни ракети , а само по няколко пъти с белите .



Тема Re: абе момченови [re: Xarax]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 00:07



Abe kajete ne6to po-interesno be. Kakvo samo pliuete.
Ne e zadaljitelno da vi haresva mnenieto na vseki.
Pone raznmi6liavam na glas, a ne se izkazvam po adresa na niakoi.
Ako vzema i az da pliuia, foruma 6te zaprili4a kato na 'bulgari v USA - grozna kartinka'.
Po dobre da obmeniame interesni mnenia, smiatam az.
Niamam pretentsii 4e sam mnogo goliam poznava4 na samoletite, no sam ubeden v tova koeto kazvam.



Тема Всъщност...нови [re: Fen]  
Автор nikie (намусен)
Публикувано26.02.03 13:44



Добре де, може и аз да греша, но:

- аз лично бих поставил въпроса, защо въобще да се купуват "на старо" Ф-18, при положение че нямаме никакъв опит и техническа инфраструктура да поддръжаме такива машини (а те струват много пари);

- не знам колко би "струвало" модернизирането на МиГ-29 и колко самолета имаме от тях, но според мен е много по-положително да имаме 20 боеспособни модерни изтребителя (като въпросния МиГ-29), които да носят сравнително модерно оръжие и да са способни да защитят страната ни от въздушна атака, отколкото да правим "оборот" на САЩ, за да добием много съмнителното "лоби";

- несъмнено разхода по модернизацията на съществуващите самолети ще е многократно по малък от купуването на "нови" стари самолети;

Така като сметна две и две ми се види много интересна тая насока да се "западнизира" военната ни техника (най-вече авиация). Това са изцяло политически течения в сегашното (и предното) управление лично според мен са продиктувани от външни "влияния" (най-вече финансови).

Поздрави,
Николай

П.П. Нека "несъгласните" с мнението ми да си отбележат, че не спадам към групата на авиопрофесионалистите (пилот, авиоинженер и т.н.) :-)

Ако пък толкова те дразни пусни го по пързалката...


Тема Извинявай за оплюването...нови [re: Fen]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 20:34



...Но ти заслужаваш да бъдеш набит! Само за изказването, че ако сме се ориентирали били по-рано сме можели да "постреляме " в съседна Югославия преди време?!?!?!



Тема Re: Извинявай за оплюването...нови [re: FULCRUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:48



Za6to gi za6titava6 jigotata? Fen li si im? Az opredeleno ne sam. No tova opredeleno niama zna4enie. Prav si. Ako biahme v
Nato togava, sas sigurnost 6te6e da se naloji da pokajeme 4e sme loialni partniori.



Тема Въпрос -нови [re: Fen]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 21:16



- ти виждал ли си F-18 на живо?
А АЛБАНЕЦ???
Второто е най-добре да се изтребва, но това е друга тема.
А първото е наистина забележително в полет!!! Тук някой беше писал, че е тромав като камион. Точно обратното! Вярно, че може да се товари много, но е много по-маневрен от F-16. По-грубия му вид е забележим само на земята заради солидния колесник предназначен за падания върху палуба, защото там не се кацаПо-маневрен е от МиГ-29 даже поради много по-добрата ЕДСУ... Аре чао



Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
АвторHOKUM (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 21:45



АБЕ фулрум.Нещо не те разбирам.Правилно ли разбрах,че ф-18 е по-маневрен от МиГ-29?!Хммммммм.Странно.А и освен тва за Фан-а.Не смятам,че тези ф-19,които ще купим ще могат да носят Аим-120 и лазерните бомби.Много съм сигурен



Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 22:53



Vijdal sam razbira se. Vav Slovakia - 1999 ili 2000, ne pomnia to4nok na koe be6e, na Avioshouto vav Bratislava.
Be6e Ispanski, sas obozna4enie 'TORO 01'. Napravi mnogo silno show.
Tam sam vijdal vsi4ki amerikanski izrebiteli, bez F15. Nego go vidiah na AIRPOWER 2000 vav Zeltweg, Austria.
Sa6to tam vidiah Gripen sas pulnia nabor ot vaorajenie i EFA 2000. Vijdal sam sa6to i schweizarskite F18, na avioshow
vav Wiener Neustadt, Austria. Vijdal sam vsi4ki savremenni iztrebiteli bez MiG31 i F14.
Tova dostata4no dostata4no to4no li be6e?
Koi si vijdal ti, kade i koga?



Тема Re: И?нови [re: Fen]  
Автор Philip Marlowe (детектив)
Публикувано28.02.03 22:58



като си ги видял, да не си хванал Господ за топките?

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: И?нови [re: Philip Marlowe]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 23:06



Много си прав дедективе - едно е да видиш друго е да си чел а трето е да си се докоснал



Тема Na HOKUMнови [re: HOKUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 23:07



Abe da ti kaja ne ostanah s vpe4atlenie 4e F18 otstapva na MiG29 po
menvrenost po vreme na avio6ou. Niamam predstava s kakvi pretovarvania lete6e, no triabva da sa
bili pone edno 6 G . Dokolkoto znam izdarja okolo 7,5 ili 8. No opredeleon ostanah s vpe4atlenie, 4e izteglia adski burzo,
kato 4e li pravi 'Kobra'. Jako jivotno i reve mnogo silno. A za raketite ne vijdam kakav e problema. Kakvito poiskame takiva 6te kupime.



Тема Re: Всъщност...нови [re: nikie]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 11:18



Az smiatam 4e taka nare4enite "stari" F18,
6te badat minimum pone ekvivalentni po vaorajenie,
komunikatsionni sredstva i Radar, i mnogofunktsionalni dispelei na nai-moderniat ni samolet MiG-29, za koito ne se predvijda dorabotka na radara i raketi R-77.
Taka 4e po-lo6o niama da e v nikoi slu4ai.
A 6tom se kazva 4e 6te bade vaorajen sas AIM-120. Tova e sa6to edin vid garantsia.
A za trudnostite v na4aloto, dve mnenia niama 4e 6te gi ima.
Edno takova na4alo sa6to struva pari, i to ne malko.
No razlikata e 4e amerikantsite sa na svetlinni godini
napred vav Manegement i Logistika. Edno 85-90 % ot samoletite
6te sa vinagi vav sastoianie za poleti.
Tova e sa6to edin mnogo mnogo vajen faktor pri izbora na iztrebitel.
Tezi 85-90 % se postigat samo sas otli4na organisatsia na snabdiavaneto
i organisatsia na tehni4eskata pоddrajka, kadeto amerikantsite niamat ravni.
Edno takova know-how struva masa pari i e prilojimo v mnogo drugi oblasti.
Ne samo pri voennite.



Тема Ти си боленнови [re: Fen]  
Автор Xarax (шемет)
Публикувано01.03.03 19:33



Тези 80-90% за които говориш се постигат единственно и само с пари . А това , че в момента имаме действаща авиация се дължи основно на труда на техническия състав , който прави от нищо-нещо , само и само да се пави някакъв минимален нальот . Къде си тръгнал да ми прилагаш мениджмънт . Да , щяло да струва много пари . То ако имаше пари , всичките 29-ки , Су22 и Ми24 щяха да са във въздуха , бисовете нямаше да стоят на земята поради липса на гуми и прочие , нямаше да се унищожава Миг23 и ...............

ПС: Като ми отговаряш натисни два пъти копченц горе до надписа KREDOR



Тема Re: Въпрос -нови [re: Fen]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 21:00



Preeba mi se kirilicata, a mrazq da pi6a na latinica(mamka mu i windows) Az za syjalenie ne sym wijdal tolkowa ne6ta kato tebe, no sym wijdal na jiwo i "Blue angels" i "Thunderbirds" i wsi4ko, koeto moje da leti w Bylgariq. I si prawq izwodi...



Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 21:57



A ti predpolagam znaesh che "angelite" letiat na samoleti ot koito e svaleno cialoto oborudvane za boini misii za da sa po-leki inache Horneta e gotin samolet ama dali niama da ni go dadat s oborudvane otpredi 10 god togava kade e faidata



Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Xarax]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 22:14



Tova sa dosta novi ne6ta za tebe iavno.
I tezi ne6ta niamat ni6to ob6to sas entusiazma na na6ite tehnitsi.
Znaeneto i mojeneto im ne podlejat na samnenie.
Naprimer Vsiaka 4ast za BEL 206 e 'teoreti4no' v BG do 48 4asa.
No samo teoreti4no. Na praktika kartinkata e mnoooooogo
po-razli4na. Za6to li? Pitam az. I ne mi obiasniavai, 4e
e biurokratsia, pravitelstvo i tjam podobni...
Edno know-how v tazi nasoka moje da re6i mnogo, mnogo problemi ne samo v aviatsiata.
A tova se postiga ne samo s pari za tvoe svedenie, a nai-ve4e sas dalgogodi6en OPIT.
Pari 6te se nameriat, a opita i tehnologiata i obu4enieto
se kupuvat pod formata na KNOW-HOW.



Тема Re: Въпрос -нови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 22:22



OK! No tova be6e ispanski F18, koito dokolkoto znam
sa6to ne e ot poslednite versii (ne govoria za E/F) i be6e na avioshow
vav Bratislava, kadeto ograni4eniata za poleti ne sa koi znae kakvi.
V drugi darjavi daje ne razre6avat da se praviat opredeleni figuri
v blizost do publikata.



Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 22:26



А Az ne sam gledal 'sinite Angeli' i 'thunderbirds'.
Gledal sam *vitiazite* i vidiah kak se kaza po korem.
Kakto i da e, misalta mi be6e 4e az li4no bih se radval
da vidia F18 i MiG29 v Bulgaria.



Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Fen]  
АвторAвиo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 23:07



Искам само да попитам, ти работил ли си в авиацията?



Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Aвиo]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 23:45



Kade zapo4va i kade svar6va iaviatsiata? Samo ot Hardware i hora li se sastoi?
Tova li e?


Или както е казал Хенри Форд,
когото сме свикнали иначе да свързваме с инженерната мисъл
и с автомобилното изобретателство,
ако имаш 100 долара за инвестиции, бизнесът е
да дадеш 99 от тях за реклама и 1 за всичко останало.
(www.komentari.com)




Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Fen]  
Авторbg soldier (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 07:38



F/A-18 ne e osobeno barz ili manevren samolet. Kato iztrebitel ne moje da se sravniava s Mig-29 primerno, tova go garantiram. Maior ot US Marine Corps mi obiasniavashe che ako e pove4ko vaorajen na malki viso4ini izobshto ne moje da dostiga svrahzvukovi skorosti.
Obache,
parvo ima otlichni vazmojnosti za ataka na zemni celi (ne znam kak tova varira spored modela), vtoro ima mnogo po-goliam obhvat ot Mig-a, treto, mislia che razhodite za poddrajka shte sa po-malki ot 29-kata, pone dvigatelite sa dokazano izdrajlivi i nadejdni za razlika ot tezi na Mig-29.
И аз искам да летим на най-маневрените руски изтребители, но мисля че многофункционалността и ниските експлоатационни разходи са по-важни. Друг е въпросът че американците вече се оплакват че на сегашното им поколение изтребители им изтича експлоатационния срок и разходите за поддръжка започват сериозно да се покачват. Ама то като купуваш втора ръка, и кола да е, знаеш че после за да я караш ще плащаш двойно повече отколкото за нова.

Абе квото и да си говорим без пари нищо не става, авиацията не е евтина.



Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: bg soldier]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 08:36



Dobre go kaza.

Ima i niakoi po-slabi strani ot MiG29, no moje da izpalni 2 pati po-ve4e vidove zada4i. А i kompensira ot drugi pokazateli, kadeto MiGa otstapva sas mnogo.
Edin klasi4eski mnogofunktsionalen iztrebitel, kakavto MiG29 opredeleno
ne e (tuk moje i mneniata da ni se razminavat malko).
vajnoto e oba4e da pogledneme ot vsi4ki strani.
Da ne zabraviame 4e F18 e i nai noviat serien samolet na amerikantsite.



Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: bg soldier]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 08:53



A si i mnogo prav za kolata.
Ima edin drug moment oba4e:
Stiagame si kolite i si gi popraviame postoianno,za6toto
kato gi kupuvame ne gi kupuvame ot avtoka6ti
za da ni izliza o6te po evtino. Nali taka?
Za6to e po evtino? Za6toto avtoka6tata e vkliu4ila v tsenata i garantsia
za opredele vreme v koiato poema remonta ne6to ako se slu4i s kolata.
Toest tia garantira 4e s kolata niama da imame griji za opredelen period ot vreme.
Mislia 4e tova e 06te po-strogo reglamentirano pri samoletite.
Tuka ima ot kogo da 4erpime dostata4no opit ako naistina se stigne 4ak do tam,
da polu4ime F18, sas ostata4en resurs.
Turtsi i gartsi imat mnogo goliam opit v tazi nasoka.



Тема Абе пич,нови [re: Fen]  
Автор бopдeн ()
Публикувано02.03.03 21:20



ти си толкова далече от истината, че няма смисъл да те убеждавам нещо.
Виж само как сам си противоречиш...

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Ше купишнови [re: Fen]  
Автор бopдeн ()
Публикувано02.03.03 21:23



дедовия.
F-18 е един самолет, който има всичко и не може да прави нищо.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: Абе пич,нови [re: бopдeн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 22:12



To4no taka borden.
A ti ne si protivore4i6 za6toto ne kaza.



Тема Re: Абе пич, + въпросченови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 22:52



А изключая качествата на самолетите, доколкото си спомням щатските са доста по капризни за гориво и всякакви консумативи , а и на последното идване на А-10 в България американците си бяха докарали специална машина прахосмукачка за почистване на пистата, представи си колко пари ще трябва само за да си приведем авиобазите в подходящ вид. За Граф Игнатиево само доста пари се похарчиха нали?



Тема I Prahosmuka4kata 6te im vzememнови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:04



Edna ruska 'Taifun' ili 'Ural' + niakolko tsiganina. Za da pokajeme 4e koito si moje,
moje.
Aide po-skoro da idvat samoletite, 4e ni se iz4aka 4akaneto.



Тема Re: I Prahosmuka4kata 6te im vzememнови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:08



Българския модел а? А трябва май да извикаме и инжинер Ганев



Тема I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:17



Ot spe6na hirurgia v Pirogov



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 00:11



Майтапа настрана, аз все пак си мисля че за BG нещо от типа Grippen ще е далеч по-подходящо от стършелите а руснаците ако извадят МИГ-29 с радар с електронно сканиране на лъча / мисля че бяха предвидили модела Жук/ и три дисплея в кокпита, май той ще е по-доброто, друг е въпроса как ще се интегрира с натовските системи



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 00:24



Ot Gripen imam neveroiatno silni vpe4atlenia. I za mene toi e bez alternativa, za strana kato Bulgaria.
Ot MiG29 i nai-ve4e ot rusnatsite sam mnogo razo4arovan.
Ne stavat nito za targovtsi, nito mogat da izpalniat edin dogovor kato horata, nito tehnikata im moje da izdarji na 200 4asa poleti godi6no (Mnogo hubavo go e kazal Sasho Mladenov ot 'Krile', pro4eti pove4e vav Foruma: 'MIG 29', na
www.krile.net).
A rabotata stigna ve4e do stadii kadeto imahme neveroiatnia 6ans da okajem podkrepa na Amerikantsite za Irak (koeto spored men to4no taka triabva da bade i dobre 4e stana), koeto te otseniha po edin izkliu4itelno pozitiven na4in.
Taka 4e sledva6tata sdelka v Bg 6te bade za AMERIKANTSITE - tuk 2 mnenia niama. A F16 nikak ne go haresvam (malko li go pliuha v BG), a predpo4itam F18,
za6toto nikoi ot sasedite ni go niama i mina ne prez edna i dve bitki. I nai-ve4e ima
2 izkliu4itelno nadejdni dvigatelia (Sa6tiat e i na Gripen, proizveden ot VOLVO po lizenz)
A ina4e v direkten boi 1:1 MiG29 sigurno 6te bie pone vseki, no tova ne mi puka ve4e.



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 00:36



Следя го и онзи форум, а аз имах предвид и с новите двигатели на Миг-а ама май не им достигат кинти за тестове и доработки, а за търговци не знам какви са ама се опитват да пробутват залежала стока / вече произведени и консервирани самолети по-стара модификация/ май имаше такъв случай с Малайзия



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 00:40



Gripen-а е един летящ миксер. Поне в сравнение с F-16, F-18 и МиГ-29



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Moss]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 00:54



Sedni v nego i togava da te vidia pak li 6te go povtori6.



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Moss]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 00:58



По конкретно какво имаш предвид? Грипена и като разработка и като електроника е едно поколение пред F-16 и F/A-18 - не говоря за F-16 блок52+ или F/A-18 E/F ама те са си обновяване на електрониката и минимални аеродинамични доработки... иначе за какво ли в щатите токущо приключиха с програмата JSF ако F-16 са толкоз добри



Тема F16нови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 01:09



F16 ot poslednite serii 6te bade po-dobar ot purvata versia na JSF. Tova sa go zaiavili amerikantsite. Varhat be6e F16 Block 60.
Tova e tipi4en primer kak se iztiskva maksimalno potentsiala ot edin samolet.
Rusnaka dokato si vavede poslednite razrabotki na vaorajenie, amerikanetsa 6te e pred seriino ili vav seriino proizvodstvo na sledva6toto pokolenie.
A Gripena ima edin mnogo silen Koz: 4e samo edin moje da e s vkliu4en radar, a vsi4ki ot zvenoto da polu4avat kartina. Tova pozvoliava savsem novi taktiki.
Dokolkoto go znam drugite niamat takava vazmojnost. Te raz4iatat na AWACS.
Ami ako niama AWACS v momenta?



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 01:11



Самолет със слабо моторче, и малък боен товар. Ограничена номенклатура въоръжение. Пък и каква е тая електроника на Gripen не ми много ясно. ОПределено за война F-16 е много по-добре.



Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Moss]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 01:17



Veteran e duma niama. I vse pobedi e nosil.
Ima niakoi drug svalen, no na prasti se broiat sigurno tezi svaleni ot ruski iztrebiteli.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:25



Ти да не мислиш, че технологиите са само AIM-120? Нашите пилоти са си на много високо ниво. И не са се обучавали с такива неща като ПКР, щото няма нужда.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Тва момче е пиянка...нови [re: FULCRUM]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:24



Кажи му го !

veni, vermini, vomini


Тема Re: абе момченови [re: Xarax]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:28



То и тва е достатъчно - дали ще пускаш истински ракети или имитатора - все е опит.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Извинявай за оплюването...нови [re: FULCRUM]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:31



Тогава се ориентирахме много добре - спомни си надписите по стените из цяла България по него време!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Извинявай за оплюването...нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:32



Сърбите си бяха в правата тогава - американците ги нападнаха без повод и без обявена война. Това е достатъчно да им симпатизираш поне в случая.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:36



По-маневрен от 29-ка ... !?!

veni, vermini, vomini


Тема Na6ite Pilotiнови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 01:37



Ti si misli6 4e na6ite piloti sa na nivo.
Na nivo sa vav sravnenie s koi?
6te ti kajat 4e i sas 50 4asa na godina sa dobri kolkoto natovtsite.
Dran dran. Koito leti mnogo, toi moje.
Da ne govorime za metodikata na obu4enie i razbor i analiz na
poleti, edna i sa6ta
ot 1960 godina.
Stiga sme se zamozalagvali. Nai-mnogo edin boi 1:1 da mogat da ustiskat.
Aviatsiata mnogo otdavna ne e ve4e samo tova.



Тема Re: Na HOKUMнови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:36



Ще направиш с Хорнет кобра като ми цъфнат налъмите. А AIM-120 ще видиш през плет - кой ще ти ги даде?

veni, vermini, vomini


Тема Re: Извинявай за оплюването...нови [re: onufriii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 01:39



Милошевич на съд ???



Тема Re: И?нови [re: lceman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:43



Абе тва дето го гледаш по авиошоутата си е за панаира. Може да показват много впечатляващи неща, ама това си е заучена постановка. Например на BIAF-а през септември - всички се възхищаваха колко трещял F-15 /под овчия възторг на кухия Крум Джоргов/, ама никой почти не можа да оцени пилотажа на Альоша Стоянов. Там е разликата.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:48



Нищо особенно според мен. Друго си бяха Frecci Tricolori !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Въпрос -нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:53



Я пак си помисли - испанските дали не са F-18A/B?

veni, vermini, vomini


Тема Re: Въпрос -нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:55



Е и? Отказ на хидравликата. Това грешка на пилота ли е?

veni, vermini, vomini


Тема Re: Извинявай за оплюването...нови [re: Moss]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 01:56



Ееех, те ако всичките надписи се бяха сбъднали !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Na6ite Pilotiнови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:00



Ама нашата доктрина нали е отбранителна? Значи това ни трябва! И не бъркай количеството с качество - това, че западняците се возят по 200 часа годишно не значи, че могат много - важното е кви задачи отработват и по колко. Щото те летят 3 пъти повече, ама като сложиш, че половината време е търкаляне до полигона и отива.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Всъщност...нови [re: nikie]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:11



И въпреки това си прав, просто щото това е логично!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Всъщност...нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:17



Да не мислиш, че като са американски самолетите няма пак да стоят на земята? За да летят трябват пари. Ако се отпускаха сега, и то както трябва, щяхме да имаме боеготова авиация с летящи МиГ-29, а не с насипни самолети. И недей да гониш дивото, щото ще изтървеш питомното - носиш ми от 9 кладенеца вода, за да ме убедиш, че е по-добре да хвърлиш луди пари, за да купиш нещо съвсем ново и непознато, което има същите /че и по-ниски/ възможности като това което вече имаш. Що вместо да купим нови самолети не сменим БРЛС на 29-ките и не интегрираме Р-77?

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:21



И от къде ще изкараш тия пари?

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:24



Типично американско размишление. Тия 99 кинта за реклама могат да ти продадат кола, ама я се замисли с останалия 1 долар колко кола ще направиш!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: bg soldier]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:26



На Хорнета точно това му е най-големия проблем - малкия радиус, който си е колкото на МиГ-29, и колкото и да го кичат с ПТБ-та - все тая. А поддръжката му хич няма да е по-евтина.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:30



С колко е по-нов от F-16 след като и двата участваха в един и същ конкурс!?!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: onufriii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 02:30



На МиГ-29 бойния радиус кога стана 1000 Км?



Тема Re: Ти ли си болен или ....нови [re: Moss]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:35



Сложи му и на него баки.

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Prahosmuka4kata 6te im vzememнови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:39



И ти къде ще му изкараш края - покрай самолетите ще има наземна инфраструктура по-скъпа от тях самите. И къде е смисъла от тях тогава? Все пак не забравяй, че всичко пари струва.

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:44



Тия работи преди 15 години ги направиха, ама като няма пари да ги внедрят!

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:47



Айде тогава иди питай Сашо кво му е мнението за Хорнета и пистолизката пред него !

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:51



Малайзийците сами си определяха окомплектоването на машините.

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: lceman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 02:58



Абе в интерес на истината F-35A е с по-ниска бойна ефективност от F-16C Block52+, ама нали знаеш - еволюцията върви по спирала.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F16нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 03:00



Ами това е 5-о поколение все пак.

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Moss]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 03:03



Дееба и бойната машина - да му ближат пистата преди да излети. А оная измислена играчка излита от задния двор. Абе има разлика !

veni, vermini, vomini


Тема Re: I Indjenero razbira se ...нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 03:04



Загубените израелски или пакистански? Все пак Сокола не лети само в САЩ.

veni, vermini, vomini


Тема Не е отказ на хидравликатанови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано03.03.03 10:58



грешка на пилота е било.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано03.03.03 12:16



няма фаида, закво ни е самолет които фърля бомби струващи по четвърт милион долара? пък и кого толкова ще нападаме че да ни трябва голям обсег?

трябва ни чист истребител и чист щурмовик/хеликоптер (които си стрелят с неуправляемите ракети и толкос).
тоест миг-29 и су-тата засега са си идеални, а за в бъдеще (далечно бъдеще) евентуално грипен и апач.
(защо грипен? защото замисъла е ефтин самолет за air superiority - и е тясно специализиран точно за това. способноста за атака по земни цели е само за да може да се изнася, и в тва отношение не е на нивото на 5то поколение така или инъче (рафал/таифун). даже и на нивото на 4то не е :)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 15:35



А аз като четох инфо за Грипен-а видях че може да ползва и достатъчно от шведските лицензни копия на AGM-65 Maverik и доста собствени разработки на управляеми и неуправляеми бомби, а Швеция като страна с независима военна доктрина не мисля че си позволява да прави тясно специализирани самолети



Тема Re: Не е отказ на хидравликатанови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 15:45



Сигурен ли си? Аз мисля, че беше отказ и шасито не се е спуснало. Но щом казваш. Тогава що се е приземил по корем?

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 15:50



АН-64 що? Той да не е много евтин? По-добре е Ка-50 за целта, както я описваш - минава, пуца и изчезва възможно най-бързо. При това е с много по-висока бойна живучест от Апача.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано03.03.03 15:54



Всъщност Grippen си е доста универсален самолет, и в набора му от въоръжение влиза всичко необходимо - УР въздух-земя /AGM-65/, ПКР, касетъчни боеприпаси. Просто неговите оръжия не са толкова скъпи колкото на един EFA-2000, Rafale или F-18. Те са съобразени преди всичко с местните условия.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ше купишнови [re: бopдeн]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано03.03.03 17:06



Ти шото си летел на него та много знаеш. Да не си платен инжинер в МиГ, че така разсъждаваш?
Ако не ставаше за нищо нямаше да го качват на всички самолетоносачи и други държави (дето са много по-напреднали от нас) нямаше да го купуват.

карам черно биеемвие и въоше ни мие ибе


Тема Re: Не е отказ на хидравликатанови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано03.03.03 17:10



Щото пича е забравил да пусне шасито.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: Ше купишнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор бopдeн ()
Публикувано03.03.03 17:12



Т'ва не е мое мнение, а на западен специауист.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Ne pusnal 6asito?!?!?нови [re: бopдeн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 23:05



Tova puk koi ti go kaza?
Kakvi sa tia izmislitsi? Tolkova neseriozno.

Togava se govore6e 4e edin ot kolesnitsite ne se e otvarial i za tova e vzel re6enie da kazne po korem.
Drugoto koeto me kara da mislia tova e, na vsi4ki napravi vpe4atlenie 4e 6outo im prodalji ne pove4e ot 5-6 minuti.
Tova e dosta malko za grupa. Drugite biaha pone po 12-15 minuti, a niakoi i po-dalgo.
Opredeleno e vidial o6te vav vazduha 4e ne6to ne e nared.




Тема AH64 e po-slab??????????????нови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 23:36



Ot koga KA 50 stana dobar vertolet?
4etoh dosta lo6i analizi za nego i to to4no ot 4e4nia, praveni ot rusnatsite.
Aparaturata za no6no vijdane e bila s mnogo slabi harakteristiki.
4uma ot dvata vinta e mnogo po-goliam otkolkoto ako e sas edin vint kato pri AH64 i
MI28.
Apa4a mina prez mnogo bitki i mnogo jeliazo izpoma4ka.
A ot broniata goliama faida niama. Na AH64 taka i taka ne mu se nalaga da voiuva denem.
Toest helikopterite triabva da voiuvat samo no6tem, mene ako pita6.
A prez denia mu stiga da se vdigne na po-goliama viso4ina.
Ako ima oblatsi 6te deistva s infra4ervenata kamera.
Edinstveno PTUR imat izvestno predimstvo v dale4inata, koeto izob6to ne e iasno dali
izob6to niakoga 6te ima 6ans da se izpolzva.
Ne sam izob6to saglasen, 4e ima po-dobar ot AH64 v momenta.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 01:04



To4no taka.
Samo 4e tebe 6te te slojime da hvarlia6 neupravliaemi bombi
i da strelia6 s NURS, 6toto si goliam pi4.

Az moga samo da ti obe6taia 4e 6ansovete ti za zavra6tane ot purvia ti boen polet sa
niakade kam 0,001 %.

Samoleta ti si go izberi.



Тема Re: Ше купишнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано04.03.03 09:21



Ама като те слушам как го описваш Бордния, вие май се познавате !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Не е отказ на хидравликатанови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано04.03.03 09:40



Ай стига бе - толкова неграмотна грешка не може да се направи на авиошоу.

veni, vermini, vomini


Тема Re: AH64 e po-slab??????????????нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано04.03.03 09:55



Нормално е да е имало проблем, щото все пак Чечня е била изпитателен полигон за Ка-50. Където той се е показал като изключителна машина. Колкото до шума - самата му схема му дава предимство в това отношение, защото акустичния резонанс от опашния винт е много по-голям. А за бронята - няма нужса от нея при американските машини. Ама ако не знаеш АН-64 има забрана да преминава над целта, щото ще го свалят от раз. В Афганистан лани пратиха 12 машини, и за една седмица трябваше да ги подменят, щото вече не ставаха за нищо - бяха като цедка. Когато се налага да воюваш на тежък терен, ти трябва и броня, щото не знаеш от къде ще ти изкочат. Това да не е като в Ирак - всичко равно и плоско като мойта глава! А ти като ми говориш за голяма височина, наясно ли си що вертолетите летят на фона на земята? Като се вдигнеш на високо ще те видят от далеч, т.е. противника ще има повече време за реакция, а и ще си по-лесна мишена. Колкото за качествата на Апача - през 91-а в Ирак едва му смогваха да го чистят, че от пясъка в Пустинята електрониката блокираше, и той за нищо не ставаше. А и А-варианта като прицелни системи по нищо не е по-добър от Ка-50.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано04.03.03 09:57



Брей, тогава руснаците като действат в Чечня главно с неуправляемо оръжие що се връщат? А хамериканистанците в Пустинна буря по тази логика трябваше за една седмица да останат без самолети.

veni, vermini, vomini


Тема Бе ти луд ли си???нови [re: Fen]  
Авторnikie (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 09:57



Ебати американофила,
аз пък съм чувал, че предното му стъкло се троши от мощен пистолет с клибър 9мм!!!. Да не говорим, че в Сърбия сума ти изпопадаха заради отказ на хидравликата (говорим за фундаменетална част от устройството на машината).
Лично съм на мнение, че е много по-слаб като живучест от Ми-24 (за електроника не спорим), а ти ми го сравняваш с "акулата"!!!
Хайде върви си по пътя!



Тема A Ti v red li si?нови [re: nikie]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 12:08



A az sam 4uval 4e pilota kato prudne,
strani4nite stakla pri 6turmana padat i zatova ve4e izob6to ne gi slagat pove4e, ami
kara kato onzi avtobus na moreto mejdu Varna i Burgas - samo sas predno staklo.

Ti si bil goliam maistor na kasia razkaz.

Ot koga rusnatsite go dokaraha na eletronika sled kato zapo4naha
ot niakolko godini da kupuvat ot franzusite displei i drugi podobni.
A ot ruskata elementna baza za elektronikata i radara, edva li ima po-slaba.
Kitaitsi i indiitsi sa po-dobre dori.
A rusnaka raz4ita edinstveno na dostata4no sblijenie sas tselta 1,5 - 2 km,
logi4no e 4e mu triabva dobra bronia. Kolko zahoda pravi za uni6tojenie na tsel??
A kak si razredeliat tselite?? Ti liavo az diasno ili kak??
Ne sa i 4uvali za tehnika za tezi problemi. Mi24 e takav, kakavto e,
za6toto sas tezi vazmojnosti sa razpolagali. Po-dobro za momenta ne e mojelo da bade.

V edin moment vidiaha oba4e kak triabva da bade edin dobar Helikopter i se iurnaha da praviat ne6to podobno na AH-64,
za6toto vidiaha, 4e to4no tova e idealnia helikopter,
ili po-skoro kontseptsiata:
1.Purvi otkrivai tselta. ('Purvi vijdam - Purvi streliam')
2.Tselta s niakolko vida tursene da se otkrie.
3. Tselite da mogata da se razpredeliat bez radiorazgovori.
4. Golemi vazmojnosti za boini deistvia no6tem ot goliamo razstoianie.
5. Ednovremenno ataka i tursene na novi tseli.
6. Uni6tojavane na tselta s edin zahod.
7. Obstrel na niakolko tseli ednovremenno ('Pusni i zabravi')
8. Lek i purgav (nai-povratliv i sas nai-goliama vertikalna skorost)


Ne sam Amerikanofil.
Prosto otseniavam ne6tata realisti4no.

Rusnaka se opita da realizira amerikanskata kontseptsia i vze da se bie v gardite,
4e e napravil helikotper za 4udo i prikaz. Mnogo burzo nadsko4i u4itelia se be 4ado, 4akai malko.
O6te dori ne si go probval v realni boini deistria, nito dori seriino (amerikantsite imat AH64 ot 20 GODINI).
Da ne govorim 4e niamat nikakav opit v eksploatatsiata na takava tehnika.
Tova ne e prosto ne6to koeto leti. Tova sa niakolki mnogo kaprizni orajeini sistemi vav edno.
Vsiako za sebe si edin unikat.
Trugnali ste da mi pravite evtina reklama, kato na manifestatsia,
za ne6to koeto o6te ne se e rodilo kato horata.
Ne taka drugari.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 12:18



A ti za6to zadava6 takiva glupavi vaprosi.

voinata v 4e4nia kakva be6e. Kakvi protivovazdu6ni orajia imaha 4e4entsite,
ili afganistantsite??
Vidia kolko svaleni
helikopteri ima6e i prodaljava da ima v 4e4nia vseki mesets,
i kolko svaleni ima v Afganistan. Saotno6enieto e moje bi 20 : 1,
ako ne i po-goliamo
Pri edna voina nie opredeleno niama da imame takiva leki protivnitsi(otkam protivovazdu6na otbrana),
a 6te se izpravim sre6tu realna protivovazdu6na otbrana.
Kakav 6ans imame togava da dostignem tselite sas neupravliaemo
orajie pitam az tebe???



Тема Re: A Ti v red li si?нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано04.03.03 17:02



Ти ако беше обективен, нямаше да говориш такива работи! Та значи Ка-50 по ПрНК по нищо не отстъпва на АН-64А, има си напълно доволни системи за търсене, и е не проблем да захване танк на 10км разстояния. Да не говорим, че като въоръжение превъзхожда Апач - Вихр в момента е най-добрия ПТУР с лазерно насочване. Ка-50 може в един заход да обстреля няколко цели, като вероятността за унищожаване достига 0.95. А като маневреност, още доста време ще мине докато се създаде нещо което да го конкурира.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано04.03.03 17:10



Говориш глупости. Къде са лесните противници на един пресечен планински терен. Да не говорим, че там се чеше предимно с картечници, а тук системи са намаляване на ИЧ-забележимост и други подобни не вървят. Само броня те спасува. И я погледни американците в Афганистан колко вертолети изгубиха. Доста повече от руснаците. При това Русия губи по някой Ми-8 на две седмици.

veni, vermini, vomini


Тема Уф...нови [re: Fen]  
Автор бopдeн ()
Публикувано04.03.03 19:55



Това е официалната информация.
А несериозен си ти. Вземи поне една кирилица си сложи. Фен...

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: A Ti v red li si?нови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 22:57



Mnogo ruska propaganda 4ete6 i ti promiva mozaka.
Vihar kolko tanka e porazila? Osven na poligona niakoi dali e strelial s neia.
Kato 4ete6 za edinia 4eti i za drugia.



Тема Re: Уф...нови [re: бopдeн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 23:02



Naimam bulgarska klaviatura.

Viarva6 na Oficialnata informatsia ot voennite - 4uva6 li se izob6to?



Тема Re: Уф...нови [re: Fen]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 23:11



1.Има едно копче KREDOR в горния десен ъгъл над прозореца в който пишеш.
2. На форума на криле.нет има фонетичен лейаут.



Тема Еи тежкар....нови [re: Moss]  
Авторфeн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 23:29



Ти се сети да каже6.
Две букви оба4е ги ниама иzоб6то. А и ниакои са раzместени.



Тема Re: Еи тежкар....нови [re: фeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 23:43



Абвгдежзийклмнопрстуфхчцшщъьюя



Тема Re: Еи тежкар....нови [re: Moss]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 00:48



Така няма да стане.
Буквите се разместват тотално.
А аз си пиша на десетопръстната на немски. С това разместване се обърквам тотално. Все едно че наново се уча да пиша.
Най-лесно става със преводача, на страницата на KREDOR.COM

Благодаря за съдействието.



Тема Ставанови [re: Фeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 01:13



Моля.



Тема А на тебе ли да вярвам бе фене?нови [re: Fen]  
Автор бopдeн ()
Публикувано05.03.03 23:02



Не се ли сещаш, че военните нямат интерес да казват, че е грешка на пилота?!? Къде-къде по-добре звучи версията за отказ на хидросистема (покрай нея и въздушна, чудно как обаче е пусната въздушната спирачка...) - така и летеца герой, и всичко е ОК.
...ама не е така.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Еи борднианови [re: бopдeн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 00:02



Ниакои се е иzбаzикал с тебе.
Не вдиzаи толкова пара.



Тема Хахаханови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано06.03.03 08:40



Намери кво на кого да кажеш !

veni, vermini, vomini


Тема Re: A Ti v red li si?нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано06.03.03 08:47



Ами иди продай на чеченците малко танкове, и до два дни ще разберем как се представя и там. Ама според мен е показателен факта, че КВО=1м, а при пуск срещу въздушна /!!!/ цел Ту-16 от Су-25 ракетата е влязла и се е взривила вътре в соплото. Прави си изводи.

veni, vermini, vomini


Тема Аz на тебе не ти виарвамнови [re: бopдeн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 11:48



По принцип на военните не може да се вярва.



Тема Re: Na6ite Pilotiнови [re: Fen]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 12:32



Намерих няколко video за F/A 18 .


Сега ги смаквам.
Единиа е над 200 МБ.

pma265.navair.navy.mil/



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 16:14



Има реклама на F/A 18.
Също във Малайзия.
Има и един много интересни кадри
където пилота губи контрол над машината.


http://pma265.navair.navy.mil/stores/media/video/video.html



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 23:16



Линка нещо не се отваря правилно ли си го написал или нета пак се ебава



Тема Пробвай тойа icemanнови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 00:27



http://pma265.navair.navy.mil/

Тойа сас сигурност се отвариа.

И при мене не се отвариаше другиа всеки пьт.

А филмите са много добри.
Единиа е Супер хорнет вав Малайzиа.
Другиа е реклама на FLIR.
A има и оште един интересен, кадето пилота губи управлението.



Тема Re: Na6ite Pilotiнови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано07.03.03 08:43



Мааали - 200Mb, да не е снимана Пустинна Буря !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Пробвай тойа icemanнови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано07.03.03 08:52



Абе и тоя не се отваря ! Иначе филмчетата звучат интересно!

veni, vermini, vomini


Тема Явно врьzката е zленови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 12:37



при вас.
Аz пак не мога дори да отворя дори една странитса от freebg.
А филмите са сас отли4но ка4ество, zатова са по големи.
Но са наистина страхотни.



Тема Re: Пробвай тойа icemanнови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 12:40



Koбра и камбана направи F 18



Тема Хахаханови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано10.03.03 08:38



F-18 прави кобра и камбана. Я се събуди !

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано10.03.03 10:29



да бе, ама нали нато, тва онва...
интеграцията е по лесна на апача.

инъче ако турците подкарат тяхната версия на Ка-тата, тогава вече нещата стават по лесни..
(ще има от кого да се копира/купува)

(не отричам че апача е кофти, тва имах предвид)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: lceman]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано10.03.03 10:32



тс, оригиналната разработка е за чист истребител, останалото е донаслагвано (също като ф-16).
няма съмнение че всичко летящо може да мята управляеми бомби, въпроса е че ние такива едва ли ще имаме (пък и защо ли, едва ли превантивно ще трябва да ходим да рушим чужди бункери), затва трябва платформа която точно да доставя неуправляеми ракети/бомби.
(и разбира се асумпцията е че ще се ползват по скоро с/у танкове и жива сила отколкото по мостове и бункери)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано10.03.03 10:37



да влиза е едно , да може да ги ползва друго :)
все пак грипена не може да лети на 30 метра от земята, да върти кръгчета и като види танк да ми буфне 15 нурса.
тоест може - но -
1) няма броня
2) управлението на ниски скорости куца, плюс има голяма минимална скорост.
3) горивната консумация на ниски скорости куца

така че всичко може, ама не винаги ефективно.

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано10.03.03 10:41



мухаха :)
оки, аз ще фърлям, ама квото ти ми купиш.
ако ми купиш лазерни, няма да се оплаквам :). ще ми купиш ли?

ПС. пилотите на су-25 що не се оплакват?

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: Хахаханови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 12:59



Онуфрии много руска пробаганда 4ете6. Гледаи парво филма и тогава нека да говориме. Беz да си гледал филма ниама смисал да спориме.
Аz ли4но не сам виждал по силен пилотаж от тоzи.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.03.03 09:21



При нашата отбранителна доктрина много по-удачно е да имаме отделно чисти изтребители-прехващачи, и чисти щурмови самолети.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.03.03 09:24



Абе интеграция, ама погледни Ка-50-2 колко общо има с руския Ка-50! Западна електроника, френско оръдие, ново неуправляемо оръжие. Това си е нова машина, която е построена по западните стандарти.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.03.03 09:27



Не съм много сигурен, че управлението на Grippen на ниски скорости е по-лошо от това на F-18 примерно. А колкото до броня - кажи ми друг самолет освен А-10 и Су-25 който да може да се похвали с такива екстри!

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.03.03 09:32



Щото няма от кво да се оплачат !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.03.03 09:35



Ми като не щат да трагнат ! Ама ми е крайно любопитно наистина да видя кобра от Хорнет !

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано11.03.03 10:12



mmmnali tva kazvam bre :)
ama otde nato-standartizirani shturmovici?

jaguar? ne stava - 1 che e star, 2 che ne stava za nishto.
A-10? kak da e, ama ne stava - strelq s obednen uran :)

zatva vikam apach..(toi ne che i toi ne strelq s obednen uran, orydieto mu ne e chak tolkos vajno..)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано11.03.03 10:16



e kak, pogledni mu ygyla na krilata na f-18 (pochti pravi) i gripena - deltata si e delta (toest ima plosht), ama za tqsni zavoi ugula struva mi se e po vajen.

no taka de - ideqta mi e che trqbva shturmovik a ne takticheski bombandirovach (kakyvto i da e)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: Хахаханови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 11:05



Kакав е проблема?
Странитсата ли не се отвариа или при download губи сарвара?
Ако не се отвариа странитсата ни6то не може6 да направи6.
Но ако проблем при download смаквай ги сас download-manager.



Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 20:30



Абе фен, нещо не се отваря тоя линк дава ми че въобще няма такъв сървър, а го пробвам през 3 различни доставчика Баре опиши какво прави стършелчето: до колко градуса върти кобрата например, аз съм чел че не достига тези ъгли като Су-то а горе долу наполовина , Така само ми дразниш апетита



Тема OK icemanнови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 00:53



Null Problemo.

Сега 6те го пусна пак и 6те видиа до колко градуса стига.
Имам много то4но око триабва да zнае6.
А си прав 4е не ги маистори кобрите така 4ак сас двигателите напред като Су,
но това се zнае6е о6те от преди.

Сега пускам.



Тема okoло 80, 85 градуса.нови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 01:33



Страхотно иzпалнение.
А това сас АТLFIR e са6то е отли4но.
Мога да ти пратиа на е-mail
програмата КАZAA-LITE (само 4е е на немски, 2,3 MB). Просто иа инсталира6 и 6те иzтегли6 тиа двата фаила:
MalaisiaF18
ATFLIR_F

Akо иска6 англииска версиа на КАZAA-LITE:
www.k-lite.tk

Успех.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано12.03.03 08:52



Да има някакъв проблем с нашите Су-25? И в учения си участват постоянно и са си супермашинки.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано12.03.03 08:58



Ами то крилото на F-18 не е много право, ама айде. за сметка на това не може да се похвали с ексти като ПХО, каквото има Grippen, и то не статично, както при Viggen, а целоподвижно, което оказва доста плодотворно влияние върху маневреността.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано12.03.03 09:04



Нищо не отваря - не може изобщо да намери такава страница.

veni, vermini, vomini


Тема Re: okoло 80, 85 градуса.нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано12.03.03 09:09



Айде бе - това е някаква оптична измама от камерата сигурно. Хорнета не може да достига такива ъгли на атака. Първия западен самолет който успя да направи камбана си е F-22. Друг няма!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Хахаханови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 14:12



Онуфрии стига си говорил наизуст бе мой човек.
Стига с това четене на пропаганда.
Дай някакъв е-мейл да ти пратя 'KAZAA-LITE' за да изтеглиш филмите.
ИЛИ ми прати
е-maila си като саоб6тениа вав форума на www.krile.net



Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 22:01



ако можеш прати ми го и на мен мейла ми е nmilev@mail.bg
а за Ф/А-18 бях чел ама сега не мога да намеря къде за около 45 - 50 градуса, а су-27 май надхвърляше 90



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано13.03.03 10:33



uf..
radiusa na zavoq se opredelq ot ugula na kriloto be. tva imah predvid.
kolko byrzo vliza v zavoq (elevoni eleroni pho-ta i tn) - se taq - razliakta e malka.

kolko vreme se dyrji v zavoq bez da gubi visochina - se opredelq ot tqgovyoryjenosta + kriloto. (tuka gripen pecheli - ama kel faida ako ne moje da zaobikalq hulmove i da sledva defileta)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано13.03.03 10:38



МиГ-29 има по-голяма стреловидност на крилото от Хорнета, ама има по-малък радиус на виража. Не е само от това!

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано13.03.03 10:43



abe i az ne znam - smisul - vqrno che na edin shturmovik nqma kvo tolkos da mu integrirash (komunikaciq i kanali za danni i tolkos) sled kato taka ili inuche nqma koi znae kva elektronika..
ama nali - tam rezervni chasti i tn - koi znae dokoga rusnacite shte davat takiva neshta..neznam..
zatva se chudih neshto hamerikansko - no kvoto i da e shte e se vtora ryka naistina (A10) .....
pu shto nikoi ne se e hvanal da pravi 5to pokolenie shturmovici v tos svqt bre :)
polqcite predi 10tina godini bqha pusnali kartinki na nqkva tqhna razbrabotka ama qvno i tam sa si ostanali - s kartinkite. (edinstveno pomnq che beshe neshto nestandartno - s dve opashki s obraten ugul (kato na blackbird) i mai obraten ugul na kriloto ama ne sym siguren)

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано13.03.03 10:48



Има го в профила ми. А като видя филмите тогава мога да ти кажа със сигурност кво мисля - сега са само предположения.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано13.03.03 11:30



Skorpion беше интересен, но според мен твърде амбициозен, респ. - нереален проект. Иначе следващо поколение щурмови самолети няма да има - тенденцията е тяхната функция да бъде иззета от многоцелеви машини. Което на мен поне не ми се нрави, ама кой ме пита.

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано13.03.03 13:02



ne sporq, ama nali se pak - tuka supostavqme samoleti s podobni masi (gripen/f18). miga e tejka kategoriq edin vid.
sq, vqrno che bqh netochen - golqma tqgovyoryjenost sviva i radiusa, ama , nali veche se iznasqme ot obshtata diskusiq i trqbav veche konkretno da se gleda. toest obshtite principi ne sa obshti vyv vseki konkreten primer. kakto i da e.

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема strannoнови [re: koroviev]  
АвторHOKUM (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 21:49



Абе koroviev не е ли смешно да твърдиш че миг-29 е по-тежък от ф-18?



Тема Re: Хахаханови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 10:42



Това не биаха предположениа а ТВАРДЕНИААААА



Тема Re: strannoнови [re: HOKUM]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано14.03.03 11:41



shit, proverih
razlikata e 1 ton (w polza na mig-29) - 10 na 11 tona
maksimalnata izletna masa obache e w polza na f-18. 17 na 20 tona
bre - otde iskochiha tes chisla :(

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: strannoнови [re: koroviev]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 14:42



Е те това беше.
В друго предимство едва ли има MiG29 освен още и в цената, което си е напълно пропорционално на възможностите на MiG29. За тази цена това може MiG29. А F18 е по-скъп защото може да се бие срещу всеки и всичко.
И той наистина се бие без да спира, а за другия освен на хартия, още не е имал кой знае каква възможност да се бие. Цената е по-голяма, за по-голяма ефективност.



Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
АвторHOKUM (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 21:19



Абе ти си купи МиГ-29М.Те пак ще са по-евтини,само дето ще са много по-ефективни



Тема Re: Хахаханови [re: HOKUM]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 21:58



А ти по какво съдиш че МиГ29М е по ефективен? Май напоследък няма много негови участия особено като многофункционален.... А и аз поне не съм чел за негови войскови изпитания, пък и не знам докъде са стигнали руснаците с електрониката... Напоследък май имаха опити да интегрират френска тук-таме ама аз имам не особенно добро мнение за френската електроника - като във вица за разликите между рая и ада



Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
АвторУчитeля (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 22:31



Как успя в такова кратко изречение да допуснеш 6 /шест/ грешки? Тук не се държи много на тези неща, но все пак.



Тема Re: Хахаханови [re: HOKUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 22:45



MiG29M ???
Интересно.Май беше малко по-добър на хартия от
'F18 А'
по някои показатели. Ама кой точно бяха ....???
А защо да го купувам ми обясни ти. Кой гламав купува самолет които никoй още не е купил? Бай Ганьо?

А виж 'сурер хорнета' се мери със СУ 30 и го превъзхожда във всичко освен във далечина на откриване на целите и по далечина на полета с максимално натоварване, по-простата причина че е по-малък и не може да побере малко по-мощен радар(които разбира се е по-голям като размери)

Или и малаиzийците са прости 6тото не купиха МиГ29М, а си купиха Супер Хорнет и Су30 ????

Влеzе ли в 4ас или о6те не си ???



Тема Re: Хахаханови [re: Учитeля]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 22:49



Това питане към кой е и какви са грешките- граматични фактологически или... какви????



Тема Dokade stignahte sas Filmite ????нови [re: Учитeля]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 22:54



Какво става бе хора?
О6те никои не е смакнал филмите.




Тема Re: Dokade stignahte sas Filmite ????нови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 23:00



Сайта не ми се отваря а ти каза нещо за други възможности и си остана до там



Тема За Icemanнови [re: lceman]  
АвторУчитeля (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 23:21



Тема Re: Хахаха [re: Fen]
Автор Учитeля (Нерегистриран)
Публикувано 14.03.03 22:31

На първия ред е видно към кого съм отправил питането си. Щом пише [re: Fen], значи към него съм се обърнал. А иначе грешките са граматически.



Тема Re: Dokade stignahte sas Filmite ????нови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 23:36



A e-mail не полу4и ли?
Иа погледни пак.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 09:37



Абе F-18 си е тухла - в ударните модификации има отчайваща маневреност. Grippen при всички случаи ще то бие, най-малко щото е много по-лек.

veni, vermini, vomini


Тема Re: strannoнови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 09:47



В ударния вариант F/A-18C достига 23 500кг максимална излетна маса, а Е-варианта удря 30 тона. При нормална/максимална излетна за МиГ-29 15 000/18 000 кг, не виждам смисъл да се говори!

veni, vermini, vomini


Тема Re: strannoнови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 09:50



Говориш глупости !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Хахаханови [re: lceman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 10:16



Френската електоника е само вариант за привличане на евентуални клиенти. Иначе изпитанията на 9-15 не стигнаха до никъде. Чух нещо, че сега щяли да започват пак изпитания по интегрираното въоръжение, ама нещо се разсъхна работата - няма кинти. Но все пак той е идентичен с К-варианта. А той е голяма пушка!!!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Хахаханови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 10:30



Мале що глупости избълва. Я провери Малйзия кво има на въоръжение. Айде погледни и ТТХ на машините. Я се успокой и вземи си отвори очите.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Dokade stignahte sas Filmite ????нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 10:46



А на мен прати ли?

veni, vermini, vomini


Тема Пратих о6те в4еранови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 10:47



А ти маи не си провериава6 по6тата, редовно.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 10:54



Гледал сам пилотажа на Ф18 и на Грипен.
Грипена ниама 6анс просто.

А какво има6 против по голиамото натоварване.
О6те по добре 4е е по голиамо.
По ве4е оражиа, пове4е време zа патрулиране вав ваzдуха, по голиама дале4ина на полета.
Вав отно6ението собствена маса/максимално натоварване МиГа отстапва сас много.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 10:56



Ми МиГ-29 е изтребител, не камион. Колкото по-тежък е самолета, толкова по-лоша маневреност. F/A-18E/F е станал същото тромаво буре като Tornado!!!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано15.03.03 11:01



Проверих я преди час - няма нищо !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 11:18



Koлко мегабаита место има6 zа e-maila.
Сега 6те ти пратиа едно филм4е на Грипен. То е около 5 МБ.




Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 16:31



Fen абе и аз нямам нищо айде ако искаш свърйи се с мен ICQ 12184857 и ще ти пратя друг майл който мисля няма ограничения в обема



Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 19:05



Iceman иzпрати ми едно саоб6тение вав форума на криле сас e-maila си.
Досега сам ти пратил три не6та и нито едно не си полу4ил.




Тема vaproscheнови [re: Fen]  
Автор Hi Fi (Sofia)
Публикувано15.03.03 19:07



dali e vazmojno da dadesh vmesto imeto ne tezi saitove IP adresa im
zashtoto nishto chudno problema da e v niakoi DNS sarvar

1000 Watt in my Car and i feel like Dr. DRE :)))


Тема Как става това?нови [re: Hi Fi]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 22:19



Какво то4но триабва да направиа?



Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: Fen]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 23:04



Добре ама да знаеш че там съм Han Solo защото някой ми регистрира nick-a преди мен



Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: lceman]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 00:17



Znam, vidiah.
Aма ми прати на моиа ник имеила си.



Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано17.03.03 09:06



Определено нямам - в абв-то пощата е с 3Мб !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: lceman]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано17.03.03 09:07



Къде е тая поща без ограничения в обема !!!

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано17.03.03 10:36



a, ne otricham - ama ne e ''testvana" mashina - toest - zatva vikam - dai da vidim dali turcite shte q podkarat - pyk togava nie..

_____________________________
Inertia makes the world go round


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: onufriii]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано17.03.03 10:47



амаа... не искам да звуча като защитник на ф18, щото и на мен грипена ми е тръпка, но трябва да се гледа с преспектива -
тоест - например А10 би бил почити всичко което направи грешката да слезе на неговото ниво (20 метра) - защото кажи речи завива под прав ъгъл. обаче нали - 2 завоя и скороста пада на нула. и също така - има малък радиус, обаче и с малка скорост го върти - тоест по бърз самолет с по голяма тяговъоръженост би въртял 360 градуса за по кратко време (макар и с по голям радиус).
та - каква е идеята на цялата работа. че ако можеш за завиваш в/у стотинка си идеален за ниско долу (да се криеш зад хълмове и да стреляш лошите мигове отзад) независимо от останалите параметри които обикновенно се включват в понятието маневреност.
та точно затова викам че в тва отношение ф18 е по добър от грипена (в дискутираната област)
отивам сега да проверя радиусите на завоите и на двата :)

PS. proverih - nikyde ne gi pishe. navsqkyde manevrenosta e dadena v gradusi v sekunda (i ne kazwat pri kakva skorost che da smetna radiusa)

_____________________________
Inertia makes the world go round

Редактирано от koroviev на 17.03.03 10:59.



Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 17:12



Na
www.gmx.at (20 MB)

na
www.yahoo.de (20 MB)



Тема Re: Как става това?нови [re: Fen]  
Автор Hi Fi (Sofia)
Публикувано18.03.03 00:14



shte mi e malko trudno da ti obiasnia na prima vista zashtoto poprincip si ima udobni softueri za tova no
opitai - kogato napishesh imeto na saita na tvoia browser gledai otdolnata strana zapocha da zarejda i tam izpisva kakvo li ne v povecheto sluchai pishe opening .....
no na niakoi browseri predi da izpise tova izpisva poredica ot chisla razdeleni s tochka neshto ot tipa 212.100.10.153 ili neshto podobno
ako ne uspeesh taka shte se opitam da razbera za niakoe bezplatno software che za tazi cel

1000 Watt in my Car and i feel like Dr. DRE :)))

Редактирано от Hi Fi на 18.03.03 00:14.



Тема Re: Как става това?нови [re: Hi Fi]  
АвторKX (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 07:43



Има и по/лесен начин. Отваряш DOS прозорец и правиш ping
например
ping www.dir.bg



Тема Re: Как става това?нови [re: KX]  
Авторstav (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 23:39



Ще се объркате още повече. Връзката name-IP не е еднозначно обратима.
Даже в конкретния пример:
ping www.dir.bg -> 194.145.63.12 но
http://194.145.63.12 -> www.dirbg.com който е друг сайт.
Но това вече не е авиационен въпрос



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано20.03.03 00:42



Чакай първо да построят летящ модел, че в момента е само прототип! Но ако турците го приемат на въоръжение, това ще е огромен тласък за цялата програма "Ка-50", заедно с всичките и варианти, от гл.т. на финансирането. Все пак Ка-50-2 е не само по съвършен, но и по-скъп вариант от стандартния Ка-50!

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: koroviev]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано20.03.03 00:45



За радиус знам само за МиГ-29, че го върти за 400м радиус при 600км/ч.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Пратих о6те в4еранови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано20.03.03 01:07



Дееба, отивам да се рег-на там ! Благодарско!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Как става това?нови [re: KX]  
Автор Hi Fi (Sofia)
Публикувано20.03.03 09:10



da naistina biah izkliuchil za lesnia nachin
samo dano imash dos prompt

1000 Watt in my Car and i feel like Dr. DRE :)))


Тема Нови e-maili??нови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 11:56



Направихте ли ги ве4е. Аиде пра6тайте ги.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
АвторFlanker (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 20:53



A we fen kakvo si se zapanal za tozi F18 imame si mig29 germancite taka sa go moderenizirali 4e si nqma6 na ideq gledai diskavari chanel kazvat 4e mig29 e mnogo po dobar ot f 16 f 18 i tn no nqma dostata4no elektronika v kabinata i pilota e mnogo zatrudnen za razlia ot letcite na F-vete.
A we az da vi pitam tazi godina dali 6te ima priem v dolna mitropoliq i v velikoturnovo za voenni letci we aaa



Тема 6те иманови [re: Flanker]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 01:54



Да, 6те има.
Fena gi e vijdal mnogo samoleti.
I germanski MiG29 e vijdal.
A ti vijdal li si bulgarskite MiG29 da letiat?
A F18 vijdal li si?
F18 6te iskara zaedno sas F15 E
tsialata voina na garba si.



Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Flanker]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано26.03.03 10:07



Швабите вече нямат МиГ-29.

veni, vermini, vomini


Тема Re: 6те иманови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано26.03.03 10:21



Аз съм виждал летящ български МиГ-29, и то правеше такива работи, че после не знаех къде се намирам.

veni, vermini, vomini


Тема Re: 6те иманови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 12:04



А ти направи ли си имейла, или о6те се кани6?



Тема Re: 6те иманови [re: onufriii]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 12:07



И аz сам гледал морските орли, но наи силното ни авио6оу бе6е 1995 на Сарафово.
Но триабва да види6 супер хорнета какав е дzвер.



Тема Re: 6те иманови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано27.03.03 08:16



Абе не мога да се оправя с тия швабски рачуваници - 3-4 пъти вече го мъча, и все не ще, ама като не мога да вдяна кво ми иска !

veni, vermini, vomini


Тема Re: 6те иманови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано27.03.03 08:17



За мое съжаление не съм бил 95-а. Обаче на Крумово плакнах очи на спарката !

veni, vermini, vomini


Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 22:24



Днес видях по Euronews, как F18 прави дозареждане във въздуха от друг F18. Мислех че А6 се занимава със тази работа само.





Тема Re: F18 i MiG29нови [re: Fen]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано01.04.03 08:39



При нужда и те могат да поемат с унифицираните контейнери.

veni, vermini, vomini



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.