Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 29.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Всъщност...нови [re: Fen]  
Автор nikie (намусен)
Публикувано26.02.03 13:44



Добре де, може и аз да греша, но:

- аз лично бих поставил въпроса, защо въобще да се купуват "на старо" Ф-18, при положение че нямаме никакъв опит и техническа инфраструктура да поддръжаме такива машини (а те струват много пари);

- не знам колко би "струвало" модернизирането на МиГ-29 и колко самолета имаме от тях, но според мен е много по-положително да имаме 20 боеспособни модерни изтребителя (като въпросния МиГ-29), които да носят сравнително модерно оръжие и да са способни да защитят страната ни от въздушна атака, отколкото да правим "оборот" на САЩ, за да добием много съмнителното "лоби";

- несъмнено разхода по модернизацията на съществуващите самолети ще е многократно по малък от купуването на "нови" стари самолети;

Така като сметна две и две ми се види много интересна тая насока да се "западнизира" военната ни техника (най-вече авиация). Това са изцяло политически течения в сегашното (и предното) управление лично според мен са продиктувани от външни "влияния" (най-вече финансови).

Поздрави,
Николай

П.П. Нека "несъгласните" с мнението ми да си отбележат, че не спадам към групата на авиопрофесионалистите (пилот, авиоинженер и т.н.) :-)

Ако пък толкова те дразни пусни го по пързалката...


Тема Извинявай за оплюването...нови [re: Fen]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 20:34



...Но ти заслужаваш да бъдеш набит! Само за изказването, че ако сме се ориентирали били по-рано сме можели да "постреляме " в съседна Югославия преди време?!?!?!



Тема Re: Извинявай за оплюването...нови [re: FULCRUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:48



Za6to gi za6titava6 jigotata? Fen li si im? Az opredeleno ne sam. No tova opredeleno niama zna4enie. Prav si. Ako biahme v
Nato togava, sas sigurnost 6te6e da se naloji da pokajeme 4e sme loialni partniori.



Тема Въпрос -нови [re: Fen]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 21:16



- ти виждал ли си F-18 на живо?
А АЛБАНЕЦ???
Второто е най-добре да се изтребва, но това е друга тема.
А първото е наистина забележително в полет!!! Тук някой беше писал, че е тромав като камион. Точно обратното! Вярно, че може да се товари много, но е много по-маневрен от F-16. По-грубия му вид е забележим само на земята заради солидния колесник предназначен за падания върху палуба, защото там не се кацаПо-маневрен е от МиГ-29 даже поради много по-добрата ЕДСУ... Аре чао



Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
АвторHOKUM (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 21:45



АБЕ фулрум.Нещо не те разбирам.Правилно ли разбрах,че ф-18 е по-маневрен от МиГ-29?!Хммммммм.Странно.А и освен тва за Фан-а.Не смятам,че тези ф-19,които ще купим ще могат да носят Аим-120 и лазерните бомби.Много съм сигурен



Тема Re: Въпрос -нови [re: FULCRUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 22:53



Vijdal sam razbira se. Vav Slovakia - 1999 ili 2000, ne pomnia to4nok na koe be6e, na Avioshouto vav Bratislava.
Be6e Ispanski, sas obozna4enie 'TORO 01'. Napravi mnogo silno show.
Tam sam vijdal vsi4ki amerikanski izrebiteli, bez F15. Nego go vidiah na AIRPOWER 2000 vav Zeltweg, Austria.
Sa6to tam vidiah Gripen sas pulnia nabor ot vaorajenie i EFA 2000. Vijdal sam sa6to i schweizarskite F18, na avioshow
vav Wiener Neustadt, Austria. Vijdal sam vsi4ki savremenni iztrebiteli bez MiG31 i F14.
Tova dostata4no dostata4no to4no li be6e?
Koi si vijdal ti, kade i koga?



Тема Re: И?нови [re: Fen]  
Автор Philip Marlowe (детектив)
Публикувано28.02.03 22:58



като си ги видял, да не си хванал Господ за топките?

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Re: И?нови [re: Philip Marlowe]  
Авторlceman (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 23:06



Много си прав дедективе - едно е да видиш друго е да си чел а трето е да си се докоснал



Тема Na HOKUMнови [re: HOKUM]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 23:07



Abe da ti kaja ne ostanah s vpe4atlenie 4e F18 otstapva na MiG29 po
menvrenost po vreme na avio6ou. Niamam predstava s kakvi pretovarvania lete6e, no triabva da sa
bili pone edno 6 G . Dokolkoto znam izdarja okolo 7,5 ili 8. No opredeleon ostanah s vpe4atlenie, 4e izteglia adski burzo,
kato 4e li pravi 'Kobra'. Jako jivotno i reve mnogo silno. A za raketite ne vijdam kakav e problema. Kakvito poiskame takiva 6te kupime.



Тема Re: Всъщност...нови [re: nikie]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.03 11:18



Az smiatam 4e taka nare4enite "stari" F18,
6te badat minimum pone ekvivalentni po vaorajenie,
komunikatsionni sredstva i Radar, i mnogofunktsionalni dispelei na nai-moderniat ni samolet MiG-29, za koito ne se predvijda dorabotka na radara i raketi R-77.
Taka 4e po-lo6o niama da e v nikoi slu4ai.
A 6tom se kazva 4e 6te bade vaorajen sas AIM-120. Tova e sa6to edin vid garantsia.
A za trudnostite v na4aloto, dve mnenia niama 4e 6te gi ima.
Edno takova na4alo sa6to struva pari, i to ne malko.
No razlikata e 4e amerikantsite sa na svetlinni godini
napred vav Manegement i Logistika. Edno 85-90 % ot samoletite
6te sa vinagi vav sastoianie za poleti.
Tova e sa6to edin mnogo mnogo vajen faktor pri izbora na iztrebitel.
Tezi 85-90 % se postigat samo sas otli4na organisatsia na snabdiavaneto
i organisatsia na tehni4eskata pоddrajka, kadeto amerikantsite niamat ravni.
Edno takova know-how struva masa pari i e prilojimo v mnogo drugi oblasti.
Ne samo pri voennite.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.