Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 18.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Може би кам Катастрофи2  
Автор Radeberger (ме4тател)
Публикувано03.01.03 12:11



Някаде в края на 70-те или 80-те майор Кольо Колев е преземил горящ МИГ-23 БН в авиобаза Граф Игнатиево. Това което знам е че самолетът е излетял от Чешнигирово и някаде над Пловдив се е запалил. Пилотът е успял да преземи горящия самолет в Граф Игнатиево. Следва двугодишен ремонт и дори самолета е крастен след това на негово име. Нека ако някой знеа нешто повече или пак може да ме коригира да сподели това сас всички.



Тема Това си е авариянови [re: Radeberger]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 16:31



а не катастрофа( Ако някой от графа не е умрял от страх ;-))



Тема Re: Това си е авариянови [re: Moss]  
Автор бopдeн ()
Публикувано03.01.03 23:02



Да не кажем, че не е и авария, защото впоследствие самолета е възстановен. Май има нещо такова - ще трябва да доуточня. Мисля, че това е станало при изпитателен полет на излязал от КВР самолет (значи е било втората половина на 80-те години), летец е бил заводският изпитател.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: Това си е авариянови [re: бopдeн]  
Автор бopдeн ()
Публикувано03.01.03 23:07



Абе може и да не е това. Защото ако наистина е излетял от Садово - не се връзва с КВР-то. Ще го уточниме това.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: Това си е авариянови [re: бopдeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано04.01.03 00:19



Aз като чета се сетих че многократно след разни инциденти в СССР самолетите са били възстановявани колкото за книга, после са облитани с единствен полет "по кръга", в по тежките случаи дори "облитани по метода на скоростното рулиране". Практикувало ли си и у нас това?
В България знам само за един Су-25 дето е оправен по подобен начин.



Тема Re: Това си е авариянови [re: Moss]  
Автор бopдeн ()
Публикувано04.01.03 09:54



Не се сещам у нас да е имало такива случаи. Специално този, за който пише Radeberger определено не е такъв.
Незнам какво имаш предвид за наш Су-25, ремонтирам по "такъв начин". В България има два по-тежки инцидента. Единият е самопроизволно катапултиране на летеца от втора кабина на Су-25УБК борд 195 на 8 февруари 1993 г. Самолетът е възстановен (доставено е ново катапултно кресло, което е монтирано във ВРЗ "Г. Бенковски"). В момента този самолет си лети нормално в Безмер (миналата година се завърна от КВР).
Вторият случай е много по-тежък - по време на проба на единият двигател на земята през 1995 г. поради допускането на някои пропуски от страна на ИТС единият самолет тръгва и се сблъсква с друг. И на двата самолета са нанесени много тежки повреди. Първоначално самолетите са класифицирани като невъзстановяеми. Обаче тогава заводът ни все още е в много добро състояние и е взето решение за извършване на аварийни ремонти на машините. Ремонтът на по-леко повреденият самолет (борд 254) е завършен през 1999 г. и сега този самолет е едва ли не най-активно летящата машина - участва на всяко авиошоу, тази година даже ходи на "Cooperative Key 2002" във Франция.
Другият самолет (борд 205) все още е в завода. По принцип ремонтът му е завършен. Самолетът не е облитан. Мисля, че ремонтът не е заплатен (не съм сигурен). Действително има вероятност да не бъде върнат в Безмер, а да стане например учебно пособие в Долна Митрополия (то и там за какво им е - курсанти няма). Бъдещето ще покаже.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Re: Това си е авариянови [re: бopдeн]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано04.01.03 10:02



Май за 205-и ставаше въпрос. Ама и на него му бяха отнесли цялото крило и едва го закърпиха.

permis portisinocidere


Тема Re: Това си е авариянови [re: onufrii]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано04.01.03 22:47



Той е блъснатия самолет. Значи пораженията трябва да са на гондолота на двигателя и около нея.

Майката природа е ку4ка!


Тема Re: Това си е авариянови [re: King_Rat]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано05.01.03 14:01



Мотогондолата и полукрилото.

permis portisinocidere



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.