Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 09.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ne e interesnoнови [re: Fox Mulder]  
АвторGunter Raal (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 19:40



da si predstaviame chesme svruhbogati. No ako sme normalno bogati, edna normalna aviacia ya vijdam taka:
UTS - vitlovi - 24 Pilatus PC-9 ili Tucano
- reaktivni - 36 Hawk ili MIG AT ili Alfha Jet ili Yak-130 - abe tuka izbor mnogo.
Udarni - 48 SU-25 i familia ili A-10
Leki iztrebiteli - 72 MiG-29, Gripen, F-16C block 50, Mirage ili Rafale, F- 18 - v zavisimost ot tova koi sa nai-priemlivi kato cena, vuzmojnosti, resurs i t.n.
Tejki iztrebiteli - 36 F-15, F-14, Su-27(Su-34), Su-37 + 12 Mig 31
Tankeri - 6 KC-10
Transportni - 24 An-70, 12 An-124 (ili amer. im analozi)
Za ranno otkrivane - 3 E-3
Udarni vertoleti - 36 Ka-50
Transp. Vertoleti - 72 Mi-17 (ili UH-60)
Transp. Boini - 36 Mi- 24
Leki vertoleti - okolo 100 ot tipa Bo- 105 ili Bell Kiowa
Bombardirovachi - 12 ot tipa B-1B ili Tu-22M
Iztrebiteli-bombradirovachi - 36 MiG 23BN (ili po-dobro:-)
Razuznavachi - 12 ot tipa na dobria star U-2 ili puk Mig-25 + bezpilotni
Osven tova aviacia na VMF
da ne govorim che MVR ima nujda ot vertoleti, kakto i Granichna policia, ama tova e druga tema:-)




Тема Re: Ne e interesnoнови [re: Gunter Raal]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано28.10.02 19:57



S toq BN me dovurshi............

Майката природа е ку4ка!


Тема Re: Представете си.нови [re: Fox Mulder]  
Автор Flexer ()
Публикувано28.10.02 21:00



Богатите държави затова са богати, щото мислят когато си харчат парите :(
В тази връзка върви една интересна анкета на

. Май пак чакаме някой да ни оправи. Само че тогава никой няма да ни пита :(



Тема Re: Представете си.нови [re: onufrii]  
Автор Fox Mulder (специален агент)
Публикувано29.10.02 00:23



F-16 бе да има лощо няма .
А-10 звучи добре но АН-64D звучи още по добре.
Пак и Black Hawk са достатачно големи да се прикриват сами.
100 може да ти се струват малко множко ама помисли. Тука са всичките модели на UH-60. С други думи тука са и морските хеликоптери и медицинските и тези за специални операции. Пак и да си имаме повече хеликоптери е само в наш плюс.

Force be with you


Тема План 2004нови [re: Fox Mulder]  
Автор Xarax (шемет)
Публикувано29.10.02 14:15



Замяна на всички МиГ 21 със Су 35
Замяна на Су 22 и Су 25 със Су 34
От МиГ 29 правим демонстрационна група -
те и без това нашите стават само за пилотаж
Ми-тата може да си ги запазим ,
ама няма да е лошо да вземем и някой Ка 50-2



Тема Re: Представете си.нови [re: Fox Mulder]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано29.10.02 15:47



То да има много - лошо няма. Ама помисли първо как ще ги закупиш, как ще ги експлоатираш, какъв обслужващ и полетен персонал ти е нужен. Все пак бюджета на БА не е като на US Army .

permis portisinocidere


Тема Интересно!нови [re: Gunter Raal]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано29.10.02 15:58



Защо слагаш в един клас F-15 и F-14? А защо и е на България МиГ-31, ако има Су-27? Всъщност още МиГ-25 се оказа "голям" за нашите условия, а България малка за него. Защо са ни танкери - по принцип споделям мнението за отбранителна доктрина на България, до къде ще летят тези самолети. В тази връзка - защо са ни бомбардировачи? А и В-1 не трябва ли да се сравнява с Ту-160? Защо ни е МиГ-23БН, ако имаме Су-34? А и вече БН-ът не е ли малко архивен ? А защо са ни Ми-24, ако имаме Ка-50? Транспортно-бойни са Ми-17, и то достатъчно добре могат да се пазят сами. Колкото до транспортните възможности на Ми-24 - доста са ограничени, а и пилотите не обичат да летят с товар. Защо са ни специализирани самолети като U-2? Не е ли по-практично да се използват окачваеми контейнери на наличните самолети - и без това вече ефективността на ЗРК не е от нивото на 60-те, и височината на която лети U-2 няма да го спаси. А тези 100 леки вертолета какво ще ги правим? Стават само за непосредствено разузнаване на бойното поле, или като насочвачи на ударните вертолети. Но за тази цел не са ли малко множко? А и Ка-52 върши по-добра работа.

permis portisinocidere


Тема Prav si breнови [re: onufrii]  
АвторGunter Raal (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 18:04



toia BN e goliam smiah:-)
i za drugite moje da si prav, iskah da provokiram mnenia:-)
F-15 i F-14 ne gi slagam v edin klas, no ako imame ot edinia tip, drugite ne ni triabvat mnogo mnogo:-) V tazi vruzka ne sravniavam B-1B s Tu-22M:-)
inache si prav che bombardirovachi malko skupo, tankeri i razuznavachi sushto:-)
za lekite vertoleti sum gotov da posporia - po lesno se prikrivat, po-evtini sa, a za operacii tip "specnaz" sa se utepali:-) moje i da ne sa Bo 105, moje i allouette:-) ili euro-neshto si:-) ne durja i da se sto, moje i povechko:-)
lesni za obslujvane i priuchvane, a ako "vrago" ustanovi vuzd. prevuzhodstvo, moje da sa edinstvenite koito da mogat da prelitat nezabeliazano za kratko de:-)



Тема Re: План 2004нови [re: Xarax]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано29.10.02 19:41



Су-25 нема да го бараш, ей!!!!!!!!!
Ина4е Су-34 не е лошо. А и кво му е на нашия МиГ-29? Ние сме си виновни, 4е винаги купуваме компоненти, а не системи!!!!

Майката природа е ку4ка!


Тема Щом е за спор - винаги насреща!нови [re: Gunter Raal]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано30.10.02 10:02



Давай да спорим за леките - на нас не ни трябват такива работи. Става въпрос за армейска авиация. Тал леките вертолети нямат голяма роля - специалните операции ще изискват повече от 3-4 човека /колкото носят тези вертолети/, така че те може да са приложими за полицията, но не и за армията. И какво му е незабелязаното на един такъв вертолет - вдига малко по-малко шум, малко по-трудно се вижда, и върши много по-малко работа. Наистина в момента в Eurocopter правят много симпатични леки машинки, но не виждам каква стойност имат те на бойното поле. Американците използваха ОН-58 като лек разузнавач и насочвач за ударните вертолети, но погледни днес - и те го заменят с RAH-66. А това, че германците и французите масово са използвали Bo-105 и Allouette е разбираемо - те са се опитвали да изгрезят със свои сили армейската си авиацията, макар и с по-ниски класове машини, и с по-ниски възможности.

permis portisinocidere



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.