Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 09.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Представете си.нови [re: Fox Mulder]  
АвторHOKUM (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 17:27



100 mig-37,udarni-su-34-100-ina,50 sturmovi su-39,il-78-5,a-50m-3 broq,helikopterite: ka-52,transport ka-60 za leki nesta i mi-17 b-5 za po-tejki,5 tu-160;)



Тема Re: И едно въпросченови [re: бopдeн]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано26.10.02 17:37



Една жертва повече.

permis portisinocidere


Тема :DDDнови [re: Fox Mulder]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано26.10.02 17:45



Че ние и сега си нямаме авиация, защо са ни тия. Ако ще приемаме F-22 и 35 ще трябва да поизчакаме още поне 10-ина години. А и защо да вземем F-35A? F-16С block60 имат по-висока ефективност от ь-варианта на JSF. Вярно-той е по-перспективен, но на нас ни трябва авиация СЕГА, а не след 20 години.

permis portisinocidere


Тема Re: Представете си.нови [re: Fox Mulder]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано26.10.02 18:04



Трудно ми е да си представя такова нещо, но дори и да стане, все пак трябва да се мисли в такива моменти на първо място за стойност-ефективност на покупката. Но да кажем, че това се случи някой ден. на първо място смятам, че трябва да се закупи руска техника, защото има голяма приемственост с тази която е сега на въоръжение сега у нас, т.е. има изградена инфраструктура, подготвени кадри и т.н. Изтребителната ни авиация я виждам отново с МиГ-29, но се колебая дали да бъде включен и Су-37 - все още не е проведен пълният набор от изпитания, а и семейството на Су-27 не е познато у нас. От друга страна е и по скъп от МиГ-29. Така че ще дам два варианта - 72 МиГ-29М или 36 МиГ-29М и 24 Су-37. Втория вариант поне ми е по-присърце ! Щурмовата ни авиация задължително трябва да включва Су-25ТМ - 48 броя. Ударните задачи ми се иска да се поверят на 24 Су-34 и 48 Ка-50+12 Ка-52.
Транспортната авиация трябва да се обнови, и като добър вариант виждам Ан-70 - 24 машини. Имаме голям опит със семейството на Ми-8, така че за основен транспортен вертолет трябва да се избере вариант на Ми-17 - 36 броя. Да не говорим, че е 3-4 пъти по-евтин от западните се аналози, а ги превъзхожда по някои показатели. За ДРЛО трябва да има 3 машини, но смятам, че "летящите чинии" вече са си изживяли времето. Все пак може да се приемат А-50, но с модернизирана електроника.

permis portisinocidere


Тема Re: Представете си.нови [re: onufrii]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано26.10.02 19:02



Твоят вариант е добър, ама кво ще ги правим толкова Ан-70. То ние нямаме толкова папла4 кашици бе!
За УТС МиГ-АТ. Става ли?

Майката природа е ку4ка!


Тема Re: Представете си.нови [re: Fox Mulder]  
Автор Fox Mulder (специален агент)
Публикувано26.10.02 19:19



Ето ви и един изцяло западен вариант:
40 F-15C 10 F-15D 130 F-16C Block60 15 F-16D Block60
За РЕБ 20 F/A-18G
Тренировачни 30 T-45
6 C-130J
2 C-17
100 UH-60

Force be with you


Тема A защо не щете шведите бре?нови [re: Fox Mulder]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 21:21



"Грипен" например? Компромис между руски(безперспективни с оглед абсолютно сигурното ни членство в НАТО още утре) и американски(що да им пълним гушите повече - само ще оригват) самолети?




Тема Re: Представете си.нови [re: King_Rat]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано28.10.02 09:54



Az po-navit sam na Yak-130 - golyam e sladur, a i mi se vizda po-perspektiven ot gledna tocka na modernizatziyata mu do standart za lek sturmovik. Kolkoto do transportnite - nyama samo narod da tovarim. Vse ste ima s k`vo da gi palnim. A i edno vreme ot TRAP-a sa vdigali po edin polk vav vazduha, sto da ne go pravim pak?

permis portisinocidere


Тема Re: A защо не щете шведите бре?нови [re: FULCRUM]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано28.10.02 10:00



Ruskata tehnika zasto da e bezperspektivna kato sme kam NATO? Tova moze da e dovod za G.E. Monkata. No ya pogledni sled obedinenieto na Germaniya, zapadnite doicovtzi iskaha da kupuvat oste 60 MiG-29. Gartzite se vaorazavat s ruski ZRK, i t.n. Primeri bezbroi. Proizhoda na tehnikata ne moze da e faktor za clenstvoto ni. A kokoto do Grippen - mnogo hubav samolet, no skap. Vyarno - s po-niski DER ot svoite ruski i amerikanski analozi, no napalno nepoznat za balgarskite usloviya.

permis portisinocidere


Тема Re: Представете си.нови [re: Fox Mulder]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано28.10.02 10:05



Zasto sa ti tolkova F-16C i UH-60? Falcon-a mozes da go polvas za udarni zadaci, ama ste ti tryabva nesto i za sturmovi operatzii i neposredstvena poddrazka na pehotata. Za koeto toi ne stava. A 100 vertoleta ne e li malko razdut stat? Nyamam nisto protiv aeromobilnostta, ama da bese slozil i nesto da gi prikriva!

permis portisinocidere



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.