Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 12.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Haresa li vi Avioshouto ?нови  
АвторBest (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 14:38



Men mnogo me nakefi. Osobeno nashia pilot na vitlovia samolet ... :)) Ashkolsun, Mashala .... :)) Samo ne razbrah kakyv rekord e postavil F15 prez 1975 .



Тема Мдаанови [re: Best]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 15:08



F-15 поставя осем световни рекорди по скороподемност( време за набор на височина). На авиошоуто май казаха че рекорда му на височина 18000 още не е подобрен, но такава височина на сайта на FAI няма. По късно всичките рекорди на 3, 6, 9, 12, 15 Км са подобрени от Пе-42 ( облекчен Су-27). Разликата във времето на височина на 15000м май беше над 7 секунди ( 77 за F-15 и 70 за Пе-42).

.



Тема Re: Мдаанови [re: Moss]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано09.09.02 16:26



Относно набора на височина - тяговъоръжеността на Су-27 е >1. Не може ли просто да го засилят до скорост към 2000 км/ч и да почнат да набират височина вертикално?

Я вышел им наперерез!


Тема Re: Мдаанови [re: Moss]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано09.09.02 16:31



Тия рекорди ми се струват голяма простотия.
Например:

Speed over a closed circuit of 2000 km with 2000 kg payload : 1 708.82 km/h
Henry J. DEUTSCHENDORF (USA)
Course: Edwards AFB, CA (USA)
12/01/1961


Speed over a closed circuit of 2000 km with 5000 kg payload : 2012.26 km/h
Serguei AGAPOV (USSR), Boris VEREMEY (copilot)
Course: Podmoskovnoe Aerodrome (USSR)
20/07/1983

Я вышел им наперерез!


Тема Re: Мдаанови [re: Resurrector]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 16:55



Никаква простотия не са - съвсем истински, международно признати рекорди.



Тема Re: Мдаанови [re: Resurrector]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 17:07



Специално на П-42 тяговъоръжеността е почти 2.
Във всички случаи при съставянето на програмата за поставяне на рекорд се изследват най-ефективните режими на полета за достигането му. След това летецът-изпитател трябва много точно да изпълни полета за да се "изстиска" максимума от машината. По тази причина се и записва името на летеца заедно с типа на самолета.
Специално за рекордите по скороподемност - само за разгон до свръхзвукова скорост ще се отнеме повече време, отколкото за целият полет без излизане на М>1 (в смисъл на хоризонтален разгон, защото П-42 мисля, че излиза на свръхзвук и при набора на височина).



Тема Re: Haresa li vi Avioshouto ? [re: Best]  
Автор Flexer ()
Публикувано09.09.02 19:53



taka i nerazbrahme kakvo e vpe4atlenieto vi ot shouto

PPS. koito iska moze da dade mnenieto si za biafa





Тема Re: Haresa li vi Avioshouto ?нови [re: Best]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано09.09.02 21:15



Когато стана генерал и аз си го организирам, ще ми хареса.
Сега мязаше на сбора на селото. Само не бяха поканили Кати. Ако си 4ужденец и си закъснял с влизането, ще помислиш, 4е тук имаме само МиГ-21 и МиГ-29. Другите минаха и заминаха. А разветите турски знамена в деня на съединението нещо не се вписваха. Ина4е пилотажа на 15-та беше адски. Съперни4еше му само Злина. Турците само окадиха полосата. А и машинките са им слаби4ки........ За нашите ВВС Су-25 ни отсрами. Другото беше обикаляне около то4ката.

Майката природа е ку4ка!


Тема Re: От твоите уста в Божиите ушинови [re: King_Rat]  
Автор octagon ()
Публикувано09.09.02 21:45



Честито за регистрацията, крайно време беше
Относно първото изречение - дай Боже, при това по скоро
Същото мнение за организацията. Селски панаир, особено около кебапчийниците в оня хангар. Добре дошли в НАТО... И най ми хареса първия ден, когато хиляди маса народ се сгъчка около две мизерни врати, при това с метални огради, та да не се влиза просто така.
По пилотажа на турците - защо, хубаво си полетяха, то няма нужда да оглушаваме всичко живо. За Ф-15 много ми хареса това, дето го чух по новините - че прелетял на 100 м. с 1000 км/ч. Жалко, че не стана - особено над официалната трибуна.
The Sky Is Not The Limit

Редактирано от octagon на 09.09.02 21:47.



Тема Re: Haresa li vi Avioshouto ?нови [re: King_Rat]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 21:48



На мен ми хареса също и пилотажа на МиГ-21УМ - добре летяха момчетата, имайки предвид на каква греда се бяха качили. Всеки следващ ден пилотажа им ставаше все по-добър. Най-много ми харесаха на третия ден. А пък F-15 обратното - най-добре беше първият ден. Или поне така ми се стори.
А пичовете с МиГ-21 оправдаха и някои злобни слухове по отношение на техния самолет - че може да стигне най-далече до далечна приводна радиостанция, а също и че имат малък таван. Не е вярно - тавана е поне 5000 метра, възможен е полет и до Сопот, Асеновград.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.