Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 25.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Zashto Bylgaria niama ..... ?нови  
АвторBest (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 11:36



Zashto v Bylgaria niama i ne e imalo eskadrila za show ot roda na "sinite angeli " ? Vse pak ot tova mogat da se dokarvat dobri pari.



Тема Re: Zashto Bylgaria niama ..... ?нови [re: Best]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 12:34



Няма достатъчно летящи пилоти. Няма достатъчно летящи самолети.



Тема Има бе,нови [re: Best]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 14:44



даже не ескадрила, а цяла авиобаза - в Граф Игнатиево театрото е на почит. Там работа не се върши. Обаче от това пари не се докарват, а напротив - губят се. И то много.
Ако си мислиш обаче, че американските шоуменчета печелят с изявите си пари - много се лъжеш. Най-много да се допромие мозъчето на някое и друго олигофренче от колониалните владения.



Тема Re: Zashto Bylgaria niama ..... ?нови [re: Moss]  
АвторBest (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 14:46



A predi ?



Тема Обликът влачи разчета...нови [re: бopдeн]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано10.07.02 18:43



Сините Ангели (флота / морска пехота) и Гърмящите Птици (въздушни сили) са за облик, демек отношения с обществото. Печалба не правят. Аз поне колкото пъти съм бил на авио-представления, все е било безплатно. Вярно, аз съм бил по представления на военни бази; представленията по цивилни летища май налагат вход - но той едва ли плаща наема на походните нужници, така да се каже. Идеята е, че обществото ще види авиацията в положителна светлина, и когато дойде време за военните разчети, обществото ще е по-щедро. Дай пари за да получиш... Номерът е да имаш да дадеш.

До колкото знам, пилотите на Сините Ангели и Гърмящите Птици летят само за показ; нямат оперативна експертиза за бойни полети. Може би лесно да я набавят - но я нямат. Самите самолети също не стават за бойна употреба. Та поддръжката на толкова техника и биоматерия само за обществен облик излиза доста скъпо! Но явно се изплаща, или поне е оразмерено по наличните разчети, че толкова години да бъде поддържана тази традиция. Иначе като гледка са внушителни! Особено ако има влажност във въздуха, за видимост на отрицателните налягане градиенти около самолетите!

За промиването на мозъци... По-скоро бива удрян контраст, от типа: виж ние какво имаме и какви пари ръсим за парлама - а вие не можете! Както ръсим пари за парлама днес, утре ще шавнем да ви смачкаме - и вие какво ще правите ако шавнем, като нямате пари даже за парлама? Стар колониален подход, още от "показните" корабни оръдейни "салюти", по брегове разни, от корабите на Нейно Британско Величество, копиран от колонийте, особено някои по-ячки.



Тема Re: Обликът влачи разчета...нови [re: Cв. Ckpoмни]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 19:10



Ако се погледне чисто прагматично - престижът също е пари.
А каква е основната цел - трябва да се набират хора за служба за ВВС (съответна авиацията на ВМС). По принцип професията на военния в САЩ е гору-долу престижна и не толкова добре платена - или поне средно платена (ако сме откровени - - спрямо стандартите на плащане у нас професията на офицер - летец или техник с голям стаж от ВВС е далеч по-високо платена - за много по-малко работа пари четири-пет пъти над средната зпалата - някои от присъставщите във форума са наясно).
Та за да се набират млади хора с талант (които по принцип се стремят към добрепланети работи в цивилния сектор - особено компютърната промишленост в САЩ и Западна Европа) - трябва да се наблягне върху блясъка там - типичен пример - филма "Топ Гън" (е , не че не познавама хора, които като се пряват на добри летци - някои наистина, други наужким, не са изебали поне половин София, Пловдив или Плевен).
Та да се върнем на въпроса - в САЩ тия ескадрили (И Франция, Италия и прочие) са жизнено важни за набиране на персонал. А за бойната подготовка на пилотите - по принцип там идавт от бойните части - карат по две-три години и пак се връщат. Много дори съжаляват (поне така съм чувал за италианците) - че прекаляват с фигурния пилотаж за сметка на бойното използване, ама после наваксат. Поне на Запад работа за мераклии военни пилоти не липсва - ако си ентусиасдт - ти го начукват да патрулбираш над Ирак, да хварляш бомби на сватби в Афганистан, и прочие. Абе има екшиън, ама пода доколкото ги знам и нашите пилоти - за културни заплати и ешън, и те няма да се откажат от тия работи. Дори преди две години имаше запитване за възможностите за изпращане на четворка Ми-24Д за омиротворителна мисия по линия на ООН в Сиера Леоне. Там имаше малко пари, ама нашитне отказаха не поради малкото пари, а заради това, че просто няма годни вертолети Ми-24 - просто всичките ги беше ударила градушката на Стара Загора през юни 1999 и нямаха годни лопати на носещия винт. Та така - едните шоу си правят, друге и на метла не могат д литнат. Е, стандарти, няма що.
А че и руснаците имат (или поне имаха) пилотажни групи - сега са бледа сянка от това което бяха в началото на 90-те години. Както се казва - съдба ли е(каубойска) да го оплачеш....



Тема Ти ми взе думите от клавиатурата!нови [re: S.]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано10.07.02 19:29



Като махнеш стилистичните разлики - каквото си написал, все едно аз съм го! Минус подробностите за веене на това-онова по дадени градове...

Военната служба по нашите места не е добре платена. Обаче! Пилотският стаж е ракета към пилотска работа в частния сектор! А там парите са добри! Освен това военният стаж е автоматично предимство над курсантите от цивилни академий. Пилотският стаж също може да въведе в корпорационна позицийка със секретарка и всичко, за "свръзка" между производител и правителство. Силно положение е, да те приемат военен пилот! Нямат липса от кандидати.

Да не забравяме вътрешното отношение, и атмосферата, в авиацията, спрямо другите военни служби! Имах колега, заради инжинерството през Виетнам автоматично направен нещо-си-технически офицер на база. Но и той минава основно обучение както всички други. Да, обаче инструкторът ги разделил. И на редицата в авиация униформи сутрин вика: "Добро утро, джентълмени!", а на редицата с други униформи крещи "Стегнете гъзове, лайноглави майчеебци!" Това било за Виетнамската Война. Надеждата е днес тази културна сегрегация да е избледняла. Но чувам, че още я има - и още се проявява. По принцип, всеки пилот автоматично е офицер - и от там тръгват привилегийте...



Тема Абе промиване си е.нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 19:33



Като съм слушал какви са впечатленията на по-голямата част от зрителите - промиване си е. На тези мероприятия се демонстрират абсолютно противоречащи си с духа на военната авиация простотии. Примерно духане с прахосмукачки пред самолетите. Айде ми кажи това кой тъпанар може да го измисли. Или пък самолетите са толкова капризни, че да не могат да излетят ако на полосата и по рульожките има прашинки с диаметър над 2 микрона?! Егати и бойният самолет. И простовато изглеждащи напудрени летци се ухилили изкуствено като някоя третокласна манекенка за снимка на журналистическата гилдия (изпаднала и тя във възхита поради факта, че нейното мозъче също е гладичко).

А що се отнася до подготовката на летателният състав - на Запад няма практика редовият боен летец да тренира изпълнението на сложен пилотаж. Някой виждал ли е строеви F-16 или F-15 да върти пилотаж на някой авиационен празник?! Няма такъв. Сложен и висш пилотаж се изпълняват само от специалните демонстративни групи. И фирмени летци-изпитатели.
Много разочарован останах от показаното от "Thunderbirds" (за разлика от "Blue Angels", които по мое мнение са по-добри). В какво се състои едно такова "шоу"? В десетина преминавания над летището в плътен демонстративен строй и изпълнението на някой "номер". Спор няма - слетяността е отлична. Обаче между тези минавания цялата група се губи някъде (на 7-8 километра от летището, извън видимостта на зрителите). През това време единичен самолет примерно изпълнява лупинг или някаква друга фигура и пак изчезва.
По време на същото "авиошоу" какво представи строевият български летец на МиГ-29, летящ 30-40 час годишно? Ами изключително стегнат пилотаж, БЕЗ НАПУСКАНЕ ГРАНИЦИТЕ НА ЛЕТАТЕЛНОТО ПОЛЕ! Комплексът се състои от постоянно преминаващи една в друга фигури, с постоянно голямо нормално претоварване. За мен това е демонстрация на качества. Другото е театро за олигофрени.



Тема Оппа! Борден, изпусна се!нови [re: бopдeн]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано10.07.02 20:10



Строевият български летец на МиГ-29 изпълнил...

Чули те разни "консултанти" от разни места, пък решили че българската интеграция към нещо си трябва да резне и показания МиГ, и да изрита пилота му в пре-квалификация, примерно перални услуги! И разни дупедавци се съгласили с "консултантите", и хайде-е! Още железария и хора на боклука! (Извинявай, при вас бъркащите в боклука ги наричат "иманяри".)

Е тей такива изказвания като твоите са ГОЛЯМА пречка срещу плавната атлантическа интеграция на България! Аз вече като чуя думата "атлантизъм" - и защо ли си мисля за дъното на океана?!



Тема Re: Абе промиване си е.нови [re: бopдeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 23:21



Правилните сметки са хубаво нещо. По добре пред всеки полет да чистят пистата, отколкото на 20 полета да правят един ремонт на самолет поради някаква глупост. Сигурен съм, че и на най-съветските двигатели боклуците не им помагат. А и незнам някой самолет да е имал проблеми заради почистена писта.
Правилните сметки са хубаво нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.