Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 04.07.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема историята на две 109-ки  
Автор su27 ()()
Публикувано08.07.02 20:49



http://www.yumodel.co.yu/batajnica_air_show/a_tale_of_two_me109s.htm

Kogato Gospod vudvoriaval red na zemiata,aviaciata bila vuv vuzduha:)


Тема Re: историята на две 109-кинови [re: su27]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано09.07.02 09:16



Ами всичко е ОК, ама има някои неща по снимките които ме смутиха - машините са стндарт G-10, а на първата снимка /синята четворка/, ясно се вижда, че отсъстват характерните подутини в носа за MG131. От стандарт G-6 нататък /както и на част от G-6/, старите MG17 са заменени с по-мощните, но и по-обемни MG-131 /от където се появяват и подутините/. А на втората снимка на самолета /с обозначения за командир на ескадрила/ липсва борден номер. Вярно, че и двата самолета са пригодени за цивилно ползване, но можеше да се направят автентични. От друга страна ме съмнява това да е просто от недоглеждане, а има друга причина, която ми убягва.



Тема за бузитенови [re: onufrii]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 18:45



и да и не, може да се каже че липсват защото цялата част на носа около картечниците е издута. Загледай се в снимката където капакът е отворен. това мисля го въвеждат при сериите след G6 за по добра обтекаемост



Тема Re: за бузитенови [re: Spitfire]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано19.07.02 18:33



Бузите си остават и след G-6. А и какъв е смисъла да променят цялата носова част, и да увеличават мидела само заради тези две малки подутини. Не съм много сигурен колко точно може да се промени съпротивлението, но ще е минимално.



Тема Re: за бузитенови [re: onufrii]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 21:09



така съм гледал по разните снимки: G-6/AS е със одебеления нос(към кабината) също и К4, междинните версии не ги знам много добре



Тема Re: за бузитенови [re: Spitfire]  
Автор su27 ()()
Публикувано19.07.02 22:00



pri G6 kusnite modeli opredeleno ima promiana vuv formata na buzite no s kakva cel.....? a za aerodinamika pri G10 opredeleno ima efekt zashtoto pri nego dvigateliat mu e po malomoshten ot G6 a max skorost se povishava s poveche ot 50km...(630-685km/ch)

Kogato Gospod vudvoriaval red na zemiata,aviaciata bila vuv vuzduha:)


Тема Re: за бузитенови [re: su27]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано19.07.02 23:17



При следващите версии мощността на двигателя е по-ниска, но само в стартовия и крейсерския режим. Максималната мощност се измерва при AS с използването на устройството GM-1 /кратковременно повишаване на мощността до 1750, а при К-вариантите - до 2000к.с. за 5мин/. Но и аеродинамиката е облагородена /ако не греша - крилните профили, кабината/



Тема Re: за бузитенови [re: onufrii]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 13:16



ustroistvoto e Bosch MW50. Zad sedalkata na pilota ima 115 litrov rezervoar za metanol. Na AS versiite motorite ne sa izdurjali poveche ot 10 chasa shtoto ne sa bili napraveni za metanolov forsaj



Тема за onufrii i bordnia nomer ....нови [re: Spitfire]  
Автор su27 ()()
Публикувано20.07.02 16:44



onufrii siguren li si che samoleta na komandira triabva da ima borden nomer?Az sum chel che pred krusta stoi ili nomera ili specialen simvol(v sluchaia za komandir na grupa,a ne komandir na eskadrila kakto ti beshe pisal)no i dvete ednovremenno......ne znam kak shte stane!?a shto se otnasia do buzite te mnogo iasno si lichat na snimkite... prosto pri G10 te ne sa taka silno izrazeni kakto pri rannite modeli na G6

Kogato Gospod vudvoriaval red na zemiata,aviaciata bila vuv vuzduha:)

Редактирано от su27 на 20.07.02 17:07.



Тема Re: за onufrii i bordnia nomer ....нови [re: su27]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано21.07.02 01:33



Ами може и аз да не съм догледал нещо. Но колкото до бордните номера, аз поне знам, че винаги се пишат. А за обозначенията /ако не греша/ пред номер се поставя < или <- за командир на ескадрила, и <I за командир на група. Но за по-сигурно ще ги проверя пак - щом казваш, може и да бъркам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.