Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 21.09.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Upgrade from Bulgarian Airforce  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано29.05.02 11:09



В някои масмедии беше публикувано официалното изявление на ГЩ /или както сега там му викат/, че до 2008г ние ще закупим нови изтребители. Ашколсун аферим. Ама тук в размътеното ми съзнание изникват едни такива въпроси - как ще ги купим, и от къде ще намерим нужните средства? Че сега няма пари да вдигнем самолетите, та какво остава да се пънем за нови? Кой и на каква база е изчислил, че с 3.1% от БВП ще можем да си позволим нови изтребители. И още нещо - споменатите типове самолети, които са вероятни за покупка, са F-16, F-18 и Gripen. Чудесно. Ама защо няма нито дума за руски самолет? Пак с лека ръка ще бъде пропилян половинвековния опит на българските техници и пилоти, при работата им с руска техника, и ще трябва наново да се усвояват машини, да се изгражда нова инфраструктура. Да не говорим и за цената - в момента един МиГ-29 излиза двойно по-евтино от F-16. А ние няма да купим F-16C Block 45+ или 60 със сигурност. А добрия като оборудване F-18 се продава за безобразни цени достигащи и $45млн. За толкова можем да си вземем Су-30МК с въоръжението и запчасти. За мен лично най-добрата алтернатива е Gripen, но за изтормозената /и унищожена/ ни икономика, в момента е непосилна задача покупката дори и на един. Но до 2008г ние ще станем балканската Швейцария, ще цъфнем и ще вържем. Или поне така е по план график. ВЕРВАЙТЕ МИ.



Тема Re: Upgrade from Bulgarian Airforceнови [re: onufrii]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано29.05.02 12:34



Абе незнам къде си го чел това изявление, но ще ми е интересно да го прочета.
Това е пълно безумие, според мен. За съжаление реалностите са такива - стремим се към НАТО. Това ще рече, че по неписан закон трябва да се купува техника от НАТО-вска държава (разбирай САЩ) иначе ни е спукана работата. Политиката е мръсно нещо! Единствената алтернатива да се купи руска техника е Русия да стане член на НАТО, но аз това не го виждам в близко бъдеще... така че, господа, примирявайте се! Ще си кретаме тук с 10-15 самолета общо, колкото да пораздвижваме въздуха, че да не мирише на застояло, ще поразтърсваме джамовете на "сититата" когато има демонстрации и това ще е. Да му мислят бордния и King_Rat как ще се оправят със "нестандартната" натовска техника....особено ако е втора ръка (а аз си мисля че ще е втора ръка).
Айде със здраве!
П.П. Абе дайте да организираме една среща тук в Пловдив, а? Ще се разходим груповов до музей, ще ударим по 1-2 бири....



Тема Re: Upgrade from Bulgarian Airforceнови [re: Airfan]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано29.05.02 12:47



Вчерашния Труд. И съм им ебал членството във НАТО, след като според официалните изисквания трябва да си унищожим техниката, за да купим тяхна.



Тема Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: onufrii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 15:01



В българия хората винаги си намират оправдание да не вършат работа. Едно време ДОВСЕ беше символ на погрома над БА, сега NATO. A причините за сегашното и състояние са си чисто български. Никой не ни е крив, това е простата истина. Доколкото знам Полша, Унгария и Чехия са членове на NATO без да са купили почти нищо от никоя членка. Още повече, скоро няма и да купят. При това чехия е приблизително 5 пъти по богата страна. Изискванията на северно атлантическия са си напълно прагматични, но тук си ги тълкуват както си искат и след това служат за извинение - "ако не бяха американците ние какво щяхме да направим". Без никаква помощ от америка видяхма какво направиха. Да не се залъгваме: най - голямата пречка пред обновлението на армията са си нейните командири.



Тема Re: Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: Moss]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 19:39



Както се казва - обновяването на техниката е пролем на самия клиент.
И какво лошо има да се експлоатира т.нар. "мирен дивидент" - позцнат от Полша, Чихия и Унгария - че никой не бърза да вкарва ново оръжие - все пак държавте, които си живеят нормално си имат много други по-важни проблеми.
А че изплзването на наличната техника е сериозен проблем - къде поради неграмотност, къде спорд липса на пари - това си напълно вътрешен проблем. В края на краищата - това което го имаме - и то не е малко - трябва да се използва докрай - ама и сега не става. За какво ни трябва ново. - поне за пет-шест години (нормално е - МиГ-21бис да се замени след 2008, а Су--25 - след 2011 - 2016.).
И ако говорим за нещо с което България може да бъде търсена за международни задачи (които са хем авторитет, хем прилив на външни средства, хем мотивация на състава, който съвсем е заспал - взима прилични заплати за нищоправене) - там единственото нещо с което страната може да е ценна са вертолетите - Ми-17 и донякъде Ми-24. Но... парадокс - при положение, че само 5 - 10 % са в изправно състояние, и се хвърлят пари за всякакви други глупости.
А за това дали трябва да са източни или западни новите летатала - от чисто търговска гледна точка - конкуренцията не е лошо нещо - още повече, че в електронните истории руснаците са малко или повче назад, а като търговци все още са пълна трагедия - добри са само на монополни пазари (като при МиГ-29 модернизацията, където германци, беларусци и изралци просто не пеят - и по търговски, и по политически съображения. Но... у нас въпреки спечеления конкурс, все още нещата не тръгват. Защо ли?).



Тема Re: Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: S.]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано31.05.02 12:07



Разглеждам руската алтернатива, от чисто икономическа гледна точка - имаме подготвени кадри и материална база за ползването на руска техника. Евентуалното приеване на западни образци, би било по-ресурсоемко, от гледна точка на време и средства.



Тема Re: Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: Moss]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано31.05.02 12:12



Защо да е безумно? Звучи странно, защото става въпрос за парадоксална тема! А армията ни защо е разбита? За това имат вина командващите я, дотолкова, до колкото изпълняват политически поръчки. Последната простотия в тази насока която чух, беше че унищожаването на многострадалните SS-23 /странно защо нашите оръжия са известни със западните си обозначения / е условие за приемането ни в НАТО!!!



Тема Re: Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: onufrii]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано31.05.02 17:13



Икономически руската алтернатива е по-добра, спор няма. Но политически не е удобно. Ние не сме им интересни с нищо, единствено напоследък сме им удобни с това, че сме им по път и могат да ни използват като спирка, а и ще сме като външен щит при евентуална азиатска инвазия. Общо взето действията ще се развиват на турска и наша територия, също и в гръцко. Дрго с нищо не сме им полезни - армия нула, разузнаване нула, икономика нула. Затова няма да се съгласят да я караме с руско оръжие, поне да ни изцоцат колкото могат. Общо взето нашите политиц хич не ги интересува, кое е добре за армията и кое не е.....



Тема Re: Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: Airfan]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано31.05.02 17:17



На това му казват обществена тайна!



Тема Re: Какво е туй безумно заглавие onufrii???нови [re: onufrii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 19:47



Ти сам как си го превеждаш заглавието?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.