Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 20.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тъп въпрос но не знам отговоранови  
Автор Гpaxчe (сфеерично)
Публикувано07.03.02 14:14



може ли изтребител за прелети разтоянието м/у Щатите и Ирак /да кажем/ лез презареждане ...
или по-точно казано колко харчат тези машини и колко резервоари имат?

добре полято


Тема Re: ne e tupнови [re: Гpaxчe]  
АвторMiG-42 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 16:01



Ne

tova e otgovora

Moje samo s prezarejadane na dvaputi, a za pilota i duma da ne stava, toi ne moje da izdurji tozi polet bez da hodi do toaletna.



Тема Re: тъп въпрос но не знам отговоранови [re: Гpaxчe]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 17:14



Ами Су27 например може да носи до 7.5 тона гориво а те се свършват за около 3-5 мин на мах форсаж(американските не са много по различни). От щатите до Ирак може да прелети някое B2 в което има... , не знам точно колко но няколко човека и много повече керосин



Тема Re: тъп въпрос но не знам отговоранови [re: Spitfire]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 17:55



Су-27 може да носи 9400 килограма (12000 литра) керосин при пълна зарядка.
F-15 може да носи повече (при окачени конформни резервоари 13100 литра).
Малко попреувеличаваш консумацията на гориво на форсажен режим. Мислиш ли, че числото което цитираш може да е реално?
Ако трябва да бъдем съвсем точни АЛ-31Ф има отделен разход на гориво 1,86 kg/kgf.h
Смятай - два двигателя с тяга на ПФ 12500 kgf.
А иначе B-2 има два ЧЛЕНА екипаж.



Тема Re: ne e tupнови [re: MiG-42]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 18:00



Възможно е такова прелитане. Трудно и изморително е, но е възможно.
Летците имат найлонови пликчета, в които "ходят по малка нужда".



Тема off-topicнови [re: бopдeн]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 18:29



"отделен разход на гориво" ???
Наистина ли така му викате? Защото няма никакъв смисъл като начало. А като край, руската дума "удельный" на български обикновено се превежда като "специфичен" - съответно "специфичен разход на гориво".

Боян
П.С. Забелязвам потенциална полова дискриминация - В-2 имал "два члена екипаж". А ако и жени станат пилоти на В-2?



Тема Re: off-topicнови [re: bsb_2]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 18:32



Грешка! Много благодаря за корекцията.
Така е който пише докато гледа жени около него, които обаче никога няма да полетят на B-2. Щото от нямане на какво да правят във въздуха ще започнат да се "разсейват" с другия ЧЛЕН на екипажа.



Тема Re: off-topicнови [re: бopдeн]  
АвторSwebus (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 19:26



Mislia che okolo broia chlenove i "othodnite mesta" ne stana iasno kakyv e otgovora na vyprosa na "Spherical pea"
Kato si ogledah BDS-to (obicham da pisha na kirilica, no ne na BDS)schitam che grahcheto e sbyrkalo "Б" s "Л" i smisyla na vyprosa e:
Moje li iztrebitel da preleti BEZ mejdinno prezarejdane ot US do Irak?

Moeto laishko mnenie e che NE moje dori i s dopylniotelnite konformni rezervoari, osobeno ako tribva da izpylniava niakakvi zadachi i sled tova da se vyrne pone do Turcia.

Vse pak naistina i na men mi stana interesno kakvi sa ogranicheniata za broia/tegloto na dopylnitelnite rezervoari za iztrebiteli i za kakva distancia na poleta moge da se govori ako e samo premestvane ot edna do druga aviobaza

Naprimer ako triabva da preleti ot Virginia do Indgirlik kak smiatate tribva da se planira poleta s kolko prezarejdania i t.n.



Тема Re: off-topicнови [re: Swebus]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 19:37



Не ставаше въпрос за прелитане само с допълнителни подвесни резервоари, а с дозареждане във въздуха.
Аз продължавам да твърдя, че тактически самолет може (макар и със зор за екипажа) да прелети от САЩ до Персийския залив. Естествено без да изпълнява бойна задача (летеца ще е омотан тотално), а само за пребазиране.
По време на операцията "Пустинна буря" (по-точно преди нея) самолетите F-117 бяха пребазирани от САЩ до Саудитска Арабия без междинни кацания, с 6 (ако се не лъжа за числото) дозареждания във въздуха.
Аз не се сещам (ако има опровергайте ме) за амолет, на който могат да се монтират повече от 5 допълнителни подвесни резервоара (F-15C/D/E - два конформни и три подвесни).



Тема Re: тъп въпрос но не знам отговора [re: Гpaxчe]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 20:17



Ne moje.
Dori i s prezarejdane nikoi niama da go napravi. Tova moje da stane samo s bombardirovach.
Zatova horata imat samoletonosachi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.