Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 12.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Модернизация на МиГ-29нови  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 13:58



Наближава датата за избор на една от офертите за възстановяване в летателна годност и частична модернизация на българските самолети МиГ-29. Мисля, че всички са добре запознати с прелаганите оферти.
Какво е вашето мнение относно най-правилният избор?
Ако от вас зависеше коя оферта бихте избрали?



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: бopдeн]  
Авторвитмaн (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 18:39



Ще избера офертата, от която ще получа най-голяма комисионна! Или, може би има някой, който да се съмнява в това???



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: бopдeн]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 20:36



има ли някой, който да се съмнява в избора на EADS?
Все пак от в4ера знаем, 4е решението ще е полити4еско!




Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: King_Rat]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 20:48



Еми май няма такъв човек.
Надеждата ми е най-добрия кандидат да бутне малко гювеч.
Иначе с EADS няма да е лошо, но нещо не ми харесва.
Личният ми фаворит е Барановичи - не трябва да забравяме Су-22, а една евентуална сделка с Беларус ще позволи ремонта на Су-тата да стане доста изгодно.

Едно единствено нещо е абсолютно сигурно - скандалът около сделката ще е огромен. Просто по български.



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: бopдeн]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 00:02



Ако подходим теоретично към въпроса то според мен най-напред МиГ-29 се нуждае от нов радар и съвременна система за РЕБ . Към изтребителното му въоръжение трябва да се добави ракетата Р-77. Трябва да се увеличат ударните му възможности така че да може да стреля с Х-31П, Х-35, Х-29 а също така и от централния пилон една ракета "Яхонт".За съжаление при тези задници в правителството това остават само добри пожелания.



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: eлeмar]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 00:36



Много хубаво, но абсолютно нереално за съжаление.



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: eлeмar]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано20.01.02 02:18



С Х-29Л не може ли да пуца? Доколкото си спомням, лазерния му далекомер може да се ползва и като целеуказател. Или се лъжа?


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: MиГ]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 09:55



Не може. Само за определяне разстоянието до въздушни цели.
За стрелба по земни цели има ограничени сектори на обзор (както знаем КОЛС е монтирана ОТГОРЕ на носовата част на самолета).



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: бopдeн]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 11:21



О"боже мъченика МиГ-29 може да използва Х-29, целеуказван от новия КОЛС.
А за офертите - Барановичи са опитни, но са мошенници, не могат да гарнтират и качество, не разбират от интеграция на западно оборудване (в частни разговори с български военни са си го признали).
както се казва ЕАДС са скъпи, ама поне гарантират, че като направят нещо, ще бъде като хората.
РсК МиГ от няколко години в Русия са в ролята на losers - не им върви работата след идването на новото ръковдство начело с Никитин. Изгонените от него конструктори и фирмата "руска авионика" в момента имат рекрасен бизнес с модернизацията на Су-27/20, Ми-24/8 и Су-25.



Тема Re: Модернизация на МиГ-29нови [re: eлeмar]  
Автор onufrii ()
Публикувано21.01.02 14:04



Това могат да са само едни добри пожелания, но за съжаление са в сферата на фантастиката - няма пари да се стегнат самолетите да летят, а какво остава за такива модернизации.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.