Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 30.04.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интересува ме вашето мнение за Аврора  
Автор File99 (ентусиаст)
Публикувано28.01.02 00:51



Господа, интересува ме вашето мнение относно разработваният от 1987 в САЩ хиперзвуков самолет Аврора с импуслен двигател . Доколкото съм чел за него самолета имал таван 40 км и скорост 8 мах , но днес по Дискъвъри гледах предаване за него и съобщиха таван 80-120 км ! Още имаше пресен видео филм на специфичната следа на Аврора сниман непосредствено след негово прелитане .



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: File99]  
Автор onufrii ()
Публикувано28.01.02 13:57



Доколкото знам, "Аврора" е не с ПУВРД, а с ПВРД, т.е. следата която показват по `Discovery Chanel` е от друга машина /тези кадри съм ги гледал и аз/. А тези 120 км. таван са прекалено нереалистични - с ВРД не може да се достигне такава височина, по простата причина, че там няма достатъчно въздух за работата на двигателя. Доста интересен е руският му аналог "Аякс", който има много интересна силова установка, комбинация от ПВРД и електромагнитни двигатели /принципа им на работа е, че мощно електромагнитно поле разлага на плазма въздуха пред машината, като намалява въздушното съпротивление, а електромагнити изтласкват назад получените йони, като така създават движителна сила/



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 14:01



както се казва - не се знае знае ли се. Има ли, няма ли - никой не се наема твърдо да каже. Това, което с толкова увереност го твърдят по списания и филми - разбира се, че подлежи на съмнения. Има толкова много дезонформация - умишлена и неумишлена, че майката си трака.
А иначе - бюджетът на "черните" програми на ВВС на САЩ непрекъснато нараства, изпитателния център в Грум Лейк (Зона 51) непрекъснато се разширява, има новопострени оргромни хангари - там е заровено кучето, ама засега никой не знае от коя порода е.



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: S.]  
Автор onufrii ()
Публикувано28.01.02 14:31



Дали са в "Зона 51"? Това което най-много се раздухва, обикновенно е само прах в очите. Като кадрите с пулсиращи следи по Дискавъри - дали машина с ПУВРД ще достига крейсерски скорости от порядъка на 6-7М?



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: File99]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 14:35



В World Air Power Journal пише че проекта е прикритие за точене на пари за В-2. А следата снимана по Discovery Chanel съм я гледал и аз тя е от правопоточен въздушно-реактивен двигател с външно горене по време на работата си по дипломния си проект ми се наложи да го изучавам и трябва да кажа че 120 км са напълно реална височина за него .Минималните скоростите при които може да работи такъв двигател са от порядъка на 10-12 М. За сега няма свединия за успешно изпитание на такъв двигател.



Тема Велик е крайцера Аврора инови [re: S.]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 14:50



ще пребъде делото на неговите борбени матроси :-) А че такъв самолет няма е ясно.
1.Защо ако има някакъв самолет в началото на 90 те години върнаха SR-71( и дори в момента май има 3-4 оперативни )?
2.Защо ще го държат в тайна? Дори много авангардните XB-70, SR-71 и B-2 са ги показаха показали практически веднага( за В-2 съм свидетел). Единственият самолет останал по - дълго в тайна май е F- 117 и то за около 5-6 години.
3. Какви предимства би имал такъв самолет? Какво биха спечелили от използването му?
4.Обикновенно всеки революционен проект оказва влияние върху цялата авиация. Но напоследък не се забелязва нищо ново - произвежданите днес самолети плавно са еволюирали от проекти започнати преди 30-40 години ( това се отнася както за военните така и за гражданските самолети )

А що се отнася до разни импусни двигатели съвсем не виждам какви преимущества би имал той пред такъв с непрекъснато действие. Между другото съм виждал съвсем обикновен B-767 над София да остава следа "на- малки облачета" и изглеждаше съвсем естествено(може пък самолета да е на секретна американска агенция която да се занимава с прикритие на проектите:-)).
А много пари и в големи хангари много неща могат да се правят включително и обикновенни кражби( по нашите зами наричани пладнешки обир) :-)).



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: eлeмar]  
Автор onufrii ()
Публикувано28.01.02 15:05



Тези характеристики може да са достижими, но навсякъде където съм гледал данни за `Aurora` се споменават 25-40 км. таван, и 4-7М. Но като гледам на какво приличат някой проекти /напр. този на Lockheed от 1990г./ се чудя как може това да е авангарден хиперзвуков ЛА.



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: onufrii]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 16:25



Tva e v obsega na S-200DE Vega. Kude shte hodi!



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: King_Rat]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 18:00



Едно време С-200Д беше "Дубна" май и май С-200В беше "Вега" и май дори в България я има тая пуста "Вега" а пък по едни други земи едни самолети пак си летяха наго-надолу като зловеща черна птица в небето ;-)).



Тема Re: Интересува ме вашето мнение за Авроранови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 18:50



Онуфрийййййййй,
зона 51 - Грум Лейк - това е затворена пустинна зона в планински райнон в Невада. Ама има много еднусиасти като тебе и елемаг (и може би мен, бордния и бъчвара) дето ходят по околните хълмове и със свръхмощни обективи снимат от 20-30 километра територията на базата (тоест да снимаш Доброславци от Черни връх или Копитото - ТВ кула). Та на снимките си личи, че летището е активно, и в сравнение със стари снимки има новопостроени огромни хангари (тук, в исторически план са изпитвани такува чуда на техниката като А-12, Ф-117, СР-71 и т., натам поредицата не я знаем). Та сега е нормално там да има разни екзотики, от които шапките падат - може би, всичко е безпилотно.
Ама както се казва - ша доживеем, и ако сме трезви ще го осмислим. В Америка основната игра е да се харчат парите - понякога без полза, понякога със (все пак Ф-117 свърши работа в Ирак).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.