Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 12.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ракетни двигатели - сериознонови  
Авторtraktor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 19:10



...е не чак толкоз.........
на нова година ми падна един двигател за ракета-фоерверк но без барута :( (все пак е трябвало да се издигне някак си)
Кажете с какво да го напълня? мисля си за черен барут но не съм уцелил работеща технология за получаването му (пропорцийте ясни - бъркането не се получава). Мисля си за бездимен но трябва доста да се флегматизира - може би с растваряне в ацетон и отливане в подходяща форма, но нямам нито барут нито дупе да пробвам :(
Ако някой знае работеща рецепта да се обади.
Благодаря предварително
П.П. между другото се ебавам тука с една гнус - гогато се пали свободно насипана я гръмне я не като я пакетирам гърми за световно. При другите смеси така ли е? (пробвах я за ел. детонатор - пушка е!!!)



Тема Диагноза: ерген.нови [re: traktor]  
Автор Cв. Ckpoмни (член)
Публикувано14.01.02 20:54



Леле мале, "тракторе", то ергенлъкът вярно дава шир на "юнашки пориви" - ама ергенлъкът не лепи обратно разкъсани телесни парчета. От ергенското човешко тяло, искам да кажа.

С "ракетен двигател" предполагам описваш метална обшивка със сопло, която е държела двигателна смес.

Червена лампа №1: тези обшивки са за еднократна употреба. Която по правило деформира и наранява (напуква, и пр.) метала на обшивката. Нараняването ако не го видиш с голо око, гарантирано ще го видиш микроскопично. Така че повторна употреба е опасна. Ако обшивката е за многократна употреба - значи ще можеш да намериш нов пълнител с двигателна смес. Ще кажеш - скъп е. Да. Обаче ще е мно-о-го по-евтин от хирургически кърпения и пластични операций!

Червена лампа №2: бъзикните с ракетно гориво, даже когато провеждани от специалисти с върло-модерни съоръжения, излизат... "извън контрол", да употребя техническия израз. Защото имат склонност да стават... "нестабилни", с друг технически израз. Обикновен барут - той е стабилен. Ракетно гориво, с каквито и начинаещи любителски мишмаши, често не е. Но и бъзикните с обикновен барут са опасни. Примерно, виждал ли си архитектурните изгледи на първата барутна фабрика в САЩ, от ДюПонт? Сградите са с "отворена стена", замислена да бъде издухана при злополука, така че взривната вълна да не разбие останалата част от сградата. Ще кажеш, това било 1812 (или там някъде)... Да, но и днес сградите за производство на барут и особено на ракетно гориво са замисляни с отводи за взривна вълна... Тези подробности между другото.

До там ли си закъсал, та искаш да пре-използваш обшивка от заря!?

За да вдигнеш даже хартиена ракетка във въздуха, примерно над покрива на редови 8-етажен блок тип "Младост", е нужно количество горивна смес което лесно може да ослепи.



Тема Re: ракетни двигатели - сериознонови [re: traktor]  
Автор varban (непознат)
Публикувано14.01.02 23:34



В отговор на:

Мисля си за бездимен но трябва доста да се флегматизира - може би с растваряне в ацетон и отливане в подходяща форма, но нямам нито барут нито дупе да пробвам :(
Ако някой знае работеща рецепта да се обади.




Аз знам. Или да работиш с готови ракетни двигатели и да не ядеш хляба на пиротехниците, или да минеш на хидропневматични ракетни двигатели...
С шише от Кока-кола, литър вода и велосипеден вентил става.
Тогава рискуваш само да се намокриш;)



Тема Диагноза: ерген. (все още)нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Авторtraktor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 23:43



ех, светиьо прав си за почти всичко което пишеш. Все пак при пробата (евнтуална) на двигателя ще ползвам дистанционно ел-запалване (поне 40 м) дебел зид, покрив (по-дебел)


" С "ракетен двигател" предполагам описваш метална обшивка със сопло, която е държела двигателна смес.

Червена лампа №1: тези обшивки са за еднократна употреба. Която по правило деформира и наранява (напуква, и пр.) метала на обшивката. Нараняването ако не го видиш с голо око, гарантирано ще го видиш микроскопично"

еи на вас в щатитите ви липсват хубавите китаиски ментета.(маитап)
сериозно- двигателя представлява тръба от бяла пласмаса Ф40външен Ф25-30вътрешен (не ми е под ръка)- предполагам полиуретан, съдя по миризмата при запалване. самата пласмаса няма следи от това да е прегряваня. "соплото" е от нещо подобно на керамика - най ми прилича на материала на шамотните тухли (от които се правят камини). това чудо е изтреляно на нова година, на порядъчна височина се е грумнал "основния" заряд(е звезди искри и прочие кирии) и е поднало доста време след взрива (т.е. продължило е нагоре??). В магазина са казали че лети на 300м (или е пишело на него). паднало е на 10 - 20 метра от нястото на изтрелване и е счупило задното стъкло на кола. ако бе уцелило човек може би щеше да го рани тежко или убие (затова писах покрив (по дебел))
(а ако не дай-боже уцели самолет и гръмне вътре ще е интересно за гледане)

ако гръмне при старта - осколки - много, при падането - също има поразяваща сила. май е по добре да ги забранят преди да стане някой сакатлък

"Червена лампа №2: бъзикните с ракетно гориво, даже когато провеждани от специалисти с върло-модерни съоръжения, излизат... "извън контрол", да употребя техническия израз"

туй животно - "контролирано горене" не е от нащо село. знам един бункер където да е "командния център" пък за гледане ще позваме цифрова камерка и лаптоп.
относно бъркането гледам да няма повече от чаена лъжичка готова или в процес на готвене на каквато и да е смес край мен. То страх лозе пази.
между другото: има ли готови фабрични и предполагам по безопасни ракетни двигатели за моделистки цели в продажба неиде из БГ, и на какви цени?



Тема Re: ракетни двигатели - сериознонови [re: varban]  
Авторtraktor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 23:57



колго струва готов двигател?

за шишето с кола - дупчи се капачката и се капва бензин, шишето трябва да е топло (пр. държано в ръка). Палиш и то литва. Ако е много бензина - повече от 1-2 капки сместа е свръх богата и само изгаря вътре и, палиш пак без да добавяш гориво и ако имаш късметвече сместа се е обеднила достатъчно и литва. При сполучлив старт се чува само свистене без да се вижда пламък в шишето, последното е признак за излишък от гориво.
много глупав начи да си подпалиш къщата



Тема Re: Диагноза: ерген. (все още жив и цял)нови [re: traktor]  
Автор varban (непознат)
Публикувано15.01.02 00:01



Не мирясваш:(
Правилото в такива случаи е: грам-пръст.

Но понеже едва ли ще си измениш мнението от приказки, чети повече. В инета също има.
Само че се научи да отделяш мухите от кебапчетата - жизнено важно е.

се обсъждат подобни проблеми.



Тема Re: Диагноза: ерген. (все още жив и цял)нови [re: varban]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано15.01.02 00:07



А как се прави от амониевата селитра гръмяща смес?
Че тука един съсед ми лази по нервите


Я вышел им наперерез...


Тема Re: ракетни двигатели - сериознонови [re: traktor]  
Автор varban (непознат)
Публикувано15.01.02 00:11



> колго струва готов двигател?

Не знам. Не съм купувал никога... виж, за правене съм правил.
Ей тия на снимката например:



> за шишето с кола - дупчи се капачката и се капва бензин, шишето трябва да е топло (пр. държано в ръка).

АМИ! Аз с оръжие за масово поразяване не се занимавам.
Наливаш наполовина вода и помпиш шишето до пръсване, ама с 10% по-малко:) Като отпушиш соплото, лети;)
Вярно, стабилизацията на обекта е трудна, ама нали трябва да има простор за творчество:Р



Тема Re: ракетни двигатели - сериознонови [re: varban]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 00:19



Знаем я тая снимка, гордеем се с нея.



Тема Re: Диагноза: ерген. (все още)нови [re: traktor]  
Авторacho (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 12:44



Traktore, spodeliam interesa ti kum onova shto leti/gurmi :)

Fabrichni modelistki raketni dvigatelcheta ima v magazin "Mlad tehnik" v sofia koito se namira v edin ot bezistenite na peshehodnata chast na Pirotska.
Cenata e 3.60 za broi, no ne prodavat fitili

Nadiavam se da sum ti bil polezen i da sum zapazil brokata na krainicite ti nepromenena




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.