Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 20.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Ту-160нови  
Автор onufrii ()
Публикувано15.01.02 15:21



Какво е положението на този самолет в момента - колко машини са на служба /освен затритите в Украйна/ в момента. Само един ли беше доставен миналата година на ДА.



Тема Re: Ту-160нови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 17:34



Украинците ги разсипаха техните - нормално, за бедна държава да клати стратегичска авиация си е безсмислица. А руснаците май имат около 15 машини.
Впрочем - за украинците - пак чети Криле 1-2002.



Тема Re: Ту-160нови [re: S.]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 19:02



Украинците унищожиха май само тези самолети които руснаците не успяха да вземат(3 самолета). Производството на самолета е прекратено според договор с САЩ.Официално май има "заложени още 4-5 самолета във различен стадий на готовност ( повечето са на никъде, по зле 19 МиГ 29 в пловдив), но тоеретично могат да ги достроят ( вероятно ще го направят в близките 10 години).



Тема Re: Ту-160нови [re: Moss]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:56



Доколкото знам в Русия бяха останали 19 самолета и от укранците получиха 6 и доколкото знам започнаха да дострояват 2. И боеготовноста им е доста висока участват в почти всички учения напоследък



Тема Re: Ту-160нови [re: eлeмar]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 12:06



От тия 19 самолета 4 са прототипи - стоят си на Жуковски (вдиях един или два тази година) - всички с несдтандартна конструкция - нали са прототипи - и засега не бързат да ги засилват към бойните части - май пълната преработка ще излезе по-скъпа от това да достроят онези машини, които са заложени в завода в Казан. А иначе първият Ту-160 вече е излязъл от основен ремонт - другите също ги търкалят сравнително активно, но май още не са ги модернизирали за изпълнение на конвенционални задачи с бомби, конвенциални крилати ракети руснаците май въобще няма, искаха да преоборудват някои от ядрените (по примера на американците), ама май още не са започнали.



Тема Re: Ту-160нови [re: S.]  
Автор onufrii ()
Публикувано16.01.02 12:54



Доколкото знам, руснаците си прибраха 8 Ту-160. А украинците не ги потурчиха, защото са бедни /можехе просто да им ги продадат обратно/, ами го направиха за братска Америка. Защото на някой му пари да има такива самолети по света, и да не може да ги контролира.



Тема Re: Ту-160нови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 12:57



Както се казва - американците ги умеят тия работи - да си гледат своите стратегически интереси. Но защо трябва другите, които не могат да си ги гледат, да им се сърдят. В края на краищата това е като пазарната икономика - имаш крава, продаваш мляко имаш пари. Ако не можеш да го продаваш - виждаш, какво стана в ИЗточна Европа и ОНД...



Тема Re: Ту-160нови [re: S.]  
Автор onufrii ()
Публикувано16.01.02 13:23



Лошото е, че го правят мръсно. За пример - Македония. А после натиснаха Украйна да не им продава оръжие, и самите македонци да признаят терористите за равни.



Тема Re: Ту-160нови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 13:29



за македония съм съгласен - че американците ги прееебават отвсякъде.
Иначе както се казва - от патриотчини подбуди въобще не съм фен на съврменните македноци дето китайци ще се изкарат, ама нищо няма да кажат за български произход и т.н (ама се скъсват да идват до софия да пазаруват евтин в метро, илиянци и т.н. галфоните с галфони).
Иначе гъзарлъка им е голям, и на големи войници и пилоти се правят - от доста време споря с няколко човека на форумите и с едни познат жупналист - Игор Божиновски - главата ще си махнат, ама няма да признаят, че при тях братя-славяни летят на Ми-24 и Су-25 в по-сериозните бойни задачи. Е, може и да са македонци - това обяснява защо тяхната авиация почти нищо сериозно не постигна при борбата с албанците, които на малки групи, в гориса местност са първо трудно откриваеми, и второ - трудноуязвими, при това пилототе трябва да се пазят от огъня от земята.



Тема Re: Ту-160нови [re: S.]  
Автор onufrii ()
Публикувано16.01.02 13:40



По вероятно е аз да съм се бил с Ми-24 и Су-25, отколкото македонците. Ама точно пилоти който виждат машината за втори път ще правят такива атаки каквито гледах по репортажите. А и руски и украински наемници - бол.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.