Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 13.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бих искал да пояснянови [re: Herzog Tryn]  
Автор onufrii ()
Публикувано08.02.02 17:05



От ЕМИ са екранирани само по-важнте обекти. При евентуален ядрен взрив, един самолет, или PC веднага ще сдадат багажа. А като се има предвид, колко са на брой тези назащитени обекти, могат да се направят големи бели.



Тема Re: Бих искал да пояснянови [re: onufrii]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.02 20:38



Не бъди толкова сигурен. Не съм сигурен за американските системи, но мога да твърдя, че съветските от всички поколения (при 4-то по-слабо проявено) имат значителна устойчивост на ЕМИ от ядрена експлозия. Радиоелектронното оборудване е само едната страна на въпроса. Ако не са приети специални мерки (а такива са приети) турбореактивният двигател не може да запусне при повишено ниво на радиоактивността.



Тема Re: Бих искал да пояснянови [re: бopдeн]  
Автор Herzog Tryn (член)
Публикувано09.02.02 13:09



Dokolkoto znam po-starite rusi sistemi bazirani na elektronni lampi sa dosta ustojchivi. Kakvo e polozenieto sys elektronikata na samoletite, da kazem tezi koito sa na vyoryzenie u nas?



Тема Re: Устойчивост на ЕМИнови [re: Herzog Tryn]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 20:54



По принцип значително използване на електроника в много от системите има на МиГ-29. При МиГ-23 почти всичко е на релета (абсолютно устойчиви на ЕМИ). Естествено и при МиГ-23 в случай на много мощен електромагнитен импулс БРЛС, командната радиостанция няма да работят. Командната радиолиния и предполагам РСБН са с по-голяма степен на устойчивост. Няма да има никакви проблеми самолетът да лети. Изпълнението на бойната задача ще е затруднено значително (понякога и невъзможно). Самолетът обаче има топлопеленгатор, който много по-слабо се влияе от ЕМИ. Като цяло предполагам бойна задача може да се изпълни. При МиГ-29 вероятно нещата стоят по подобен начин, въпреки че той е доста по-капризен. Не само от гледна точка на евентуален електромагнитет импулс. Самолетът например не обича студа. Су-25 е толкова опростен, че въобще не би трябвало да има никакви проблеми с него. Голямото Су по принцип също би трябвало да може да изпълнява бойна задача. По принцип бойните задачи на ударната авиация в по-голяма степен могат да се изпълняват автономно, без използването на радиоелектронни средства.
Всичко това обаче може да го докаже един реален конфликт с използване на ядрено оръжие. За щастие такъв не се състоя.



Тема Re: Устойчивост на ЕМИнови [re: бopдeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 23:56



Незнам защо мислиш че топлопеленгатора е по устойчив на ЕМИ.



Тема Re: Устойчивост на ЕМИнови [re: Moss]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 09:13



Незнам всъщност. Но така ми се струва. Ти как мислиш?



Тема Re: Устойчивост на ЕМИнови [re: бopдeн]  
Автор Herzog Tryn (член)
Публикувано10.02.02 21:12



Samijat toplopelengator ne bi trjabavalo da se vlijae, no svyrzamata s nego elektronika bi mogla da postrada. Inache blagodarja za informacijata



Тема Въпреки, ченови [re: Herzog Tryn]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 00:55



не съм най големия специалист по ТП-23 в света ми се струва, че точно активната част на топлопчеленгатора ще е особенно чуствителна към всякакви йонизиращи лъчения. Това по аналогия със разни фотоелектронни умножители, прибори със зарядна връзка. Затова мисля че е принципно затруднението да се конструира прибор особенно чувствителен към ИЧ част от спектъра и особенно нечувствителен към ренгеновата.



Тема Re: Въпреки, ченови [re: Moss]  
Автор Herzog Tryn (член)
Публикувано11.02.02 10:21



Mnogo e verojatno da si prav.



Тема Re: Бих искал да пояснянови [re: бopдeн]  
Автор onufrii ()
Публикувано11.02.02 13:19



Не съм много запознат с проблемите на ТРД в радиация, но мисля, че не става въпрос за тях, защото говорех за ядрен взрив в космоса, а радиацията която ще облъчи подстилащата повърхност ще е многократно намалена и разсеяна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.