Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 28.09.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Обучение за пилоти в България  
АвторCkипaджиятa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 05:19



Да кажем, че съм завършил средно или нещо по-висше и искам да летя.

Отивам в нета. Откривам, че ми трябват 50 000 долара на срок (по три срока годишно, по пет години). Башка билети, квартира, разноски. Трябва ми и виза, която хич не е гарантирана защото оня в консулството ще хвърли един поглед на формуляра, ще се сети за цветущото положение на летенето в България и веднага ще му светне червената лампа. И да ми даде виза, ще е студентска -- без право да набирам нальот "там" (извън занятията).

Има ли у нас надеждни и признати школи за обучение? За Митрополията се изписа доста полемика, но така и не разбрах бачка ли или не -- в моя (хипотетичен) случай може ли да се надявам на нещо или...



Тема Молбанови [re: Ckипaджиятa]  
АвторRedaktor (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 10:45



Господин Скип,
звъннете срочно в Криле, за да оправим едни проблем, по телеона нещо не мога да те намеря.
ASAP



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: Ckипaджиятa]  
АвторRedakor (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 18:52



ПрияелюСкипп,
Имам проблемс матерала за ДС-9, моля те прати го спешно по Е-майла или се обади по телефона
С уважение
Сашо



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: Redakor]  
АвторCkипoид (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 22:59



Сашо -- нямям ви телефона! Материалът не е на компютъра ми тук, а в София. Там всичко е под ключ и катинар и няма никой чак до края на месеца. Просто няма начин да го пратя. Ще ви звънна утре все пак да видим...



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: Ckипoид]  
АвторPeдakтop (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 10:30



Петре, може да ме намериш на Е-мейл Airgroup@dir.bg
Междувпрочем, в момента контактувам с хора от авиационните среди по повод летателното обучение - така, че ще имаш скоро мнение.
Между другото - капитан Орлин Делчев е от повече от година в Южна Корея - в Asiana, заедно с голяма група наши пилоти - командири на 767. Имам материал от тях за авиошоуто в Сеул миналата година - излиза в брой 1.
Чао



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: Peдakтop]  
Авторnerazbral (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 20:22



Ta kakvo stana s obuchenieto v Bulgaria?



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: nerazbral]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 11:07



Системата у нас е железна - или както му викат в магазините "Метро" - "кеш едн кери" - тоест ако си здрав и имаш (прекалено много излишини) пари и желание за пилотски лиценз - PPL (първо ниво - частен пилот на лек самолет) и след това - CPL (търговски пилот - за двудвигателни самолети, с за правила за полети по прибори), отиваш в Лозенец, София, в офиса на "Ер Скорпио", плащаш като пич - мноооого скъпо е - един курс PPL от порядъка на 5 хил. долара - лудница, с тия цени на бензина и скъпи самолети "Злин -143" и за половин година си готов. След това отпочваш курса CPL - на Злин-а и след това на Л-410 (е, там вече не знам цените, ама под 10-12 хил. в зелено не пада. След това - ако те харесат в "Ер Скорпио" или в многото други компании на Милко Запрянов, може да те вземат за втори пилот да трупаш опит, можеш да се пробваш в някоя от другите One-Aicrcaft авиокомпании като Ер Нове или Авиостарт - не че има големи шансове, в допълнение випускниците-пилоти от Техническия се редят на опашката (тяхното обучение е безплатно в "Ер Скорпио" - по държавна поръчка, държавата плаща за безработни и недоучени, ама нейсе, кое ни е добре в България та да осъждаме авиационното обучение - цивилно и военно). И след това - каквото сабя покаже - в България си е мизерия (ако ли има работа, заплащането си е българско) , а по света търсят хора с опит, така, че трябва да се трупа. Абе сложна работа, ама съм чул че някои успявали. Ту май не майсторлъка, а
Поне до 11 септември май далеч по-рационална и по-евтина от България (вкл. пътуване и разходи за преживяване) беше идеята за PPL в американска школа - там е фрашкано с подобни работи, чехи и поляци масово ходят там да се учат (в зависимост от нивото на школата цената е 3000 - 4000 долара), след което CPL курс също не е толкова скъпп както при нас. Допреди три-четири години много хора от цял свят (възраст 20-30 години) ходеха в САЩ за PPL и CPL, след което се ориентираха към работа в авиацията - разправяха ми за един корейски счетоводител от Самсунг който е направил така и днес вече е втори пилот на Боинг 767 в Азиана. Днес обаче американците бичат луди ограничения покрай арабските терористи.
А за обучение на свръхлек самолет - също го предлагат в България, не е много евтино, ама чух, че горе долу се понасял. За съжаление в момента още не съм събрал подробностите.



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: S.]  
АвторCkипoид (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 12:10



Ми то направо бадева в сравнение със САЩ. Гледах десетина сайта оттам -- по-любителски изглеждащите (по сайта, де) школи взимат по 5000 долара на срок (х3 на година) за РРL и минимум два пъти повече за приборни и многодвигателни бревети.

Да не забравяме визи, билети, престой, квартира, "едене" -- и това, че нямаш право на работа, та докато американчетата набират нальот ти келнеруваш в МакДоналдс.

И чистосърдечно си признават, че за гражданско летене под две години -- забрави, и че било по-разумно да се готвиш за пет години. Тоест без под двестатина хил. в зелено си наникъде.

А за по-отраканите (Sierra Academy например) направо удвои тази цифра.

Та обучението у нас си е без пари на тоя фон. Сега за качеството не зная...



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: Ckипoид]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 14:30



За качеството - не е лошо, въпроса са е, че тези пари у нас - изчислени в средни работни заплати - са десетина или петнадесетина повече от един средностатически американски младеж (или британски) - тоест достъпността у нас е маматаситрака.
И друго - при нас цените скачат от високата цена на авиобензина - 1200 лв. на тон - във всички случаи бая по-височко отколкото в Щатите.



Тема Re: Обучение за пилоти в Българиянови [re: Ckипoид]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 14:31



Направи ми едно извлечение от сайтовете и го пусни тук, ако е много голямо ми го пусни по е-пощата на работния ми адрес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.