Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 02.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема ruska aviacija ? ? ?  
Автор prof.doctor (непознат )
Публикувано24.12.01 13:30



Mityt za ruskoto orajie probadna, tova stana dosta otdavna moje bi veche ima 12 godini, golemite dostoinstva na ruskata aviacija nito vednaj ne sa se dokazali v realna obstanovka, naprotiv, te ne mogat da badat nikakva konkurencija na amerikanskite, tova fakticheski se dokaza vav voinite prez izminalite 12 godini
a i nashta aviacija kojato e izcjalo ruska dokade ja dokara ?
1mig 29 ot 25
bezumnite bratveji i statii vav krile i tjam podobni "jalti" izdanija sa izcjlao plod na vaobrajenieto na redaktori ot chujdi izdanija a nashte zimat sjaka smehotvorna laja za chista moneta, no taka e njama serjozno izdanie za avijacija v BG



Тема Re: ruska aviacija ? ? ?нови [re: prof.doctor]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.01 16:14



А аз бих те попитал къде през последните 12 години се е водила война между равностойни противници? NATO срещу Югославия ли? Нещата са много сложни - не е въпрос на сравнение между F-16 и МиГ-29 например. Има едно понятие - Авиационен комплекс. В него се включва всичко, свързано с авиацията. Като се започне от производството на летателно облекло и снаряжение да кажем, мине се през производството на самолетите, вертолетите, ракетите и се стигне до методиката и организацията на летателно-тактическото обучение на личния състав на авиационните подразделения, части и съединения.
Имало ли е война според теб, в която са се противопоставяли два равностойни авиационни комплекса, а не единия да превъзхожда другия в два-три порядъка?
Наистина кой авиационен комплекс е по-добър може да докаже само една война (която за щастие или нещастие не се състоя), но аз съм дълбоко убеден, че при една такава война щеше да победи грубо казано съветската военна машина (имам предвид Варшавския договор като цяло). Уви, без война ние загубихме...
Колкото до нашата военна авиация - положението никак не е розово...
Такова го направиха обаче политиците, които управляваха България през последното десетилетие.
В летателна годност все пак са два МиГ-29 (а през лятото бяха и три) - това е два-три пъти повече (!) от това, което казваш. Докъде ни докараха...
А България има не 25, а 21 самолета от този тип.
Колкото до "жълтите" авиационни издания - според мен въпросите, които се разглеждат специално в "Криле" са доста обективно разгледани. Важното е да се популяризира авиацията в България. И то обективно! "Криле" според мен успява да постигне това. Популяризирането обаче трудно ще стане с един високонаучен стил - за това си има специализирани издания, които и по света излизат в достатъчно малък тираж, а в България ще трябва да се издават в десетина бройки. Икономически е нецелесъобразно.
Но ще ми бъде наистина много интересно да чета едно наистина "сериозно" българско авиационно списание. С нетърпение очаквам кога ще издадеш първият му брой.
Дерзай!



Тема Re: ruska aviacija ? ? ?нови [re: prof.doctor]  
Авторkoжeдyб (Нерегистриран)
Публикувано24.12.01 20:08



Момченце... Не ти зном к`ви титли имаш, ама си много прост. Рови се повече в Мрежата и мисли. А инъче от празни приказки я докарахме до там авиацията ни, а и държавата. Дървена глава!!!




Тема Re: ruska aviacija ? ? ?нови [re: koжeдyб]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.01 21:36



точно така, мой човек



Тема Re: ruska aviacija ? ? ?нови [re: prof.doctor]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано24.12.01 23:30



Човече не срами титлите защото и аз смятам по някое време да стана . Не знам по какво са ти дадени титлите ако изобщо ги имаш но със сигурност самолети си виждал само по теливизията а за качествата им знаеш само от разни политически идиоти които имат твойто ниво на познание така че намери или започни да се ограмотяваш или потърси някой форум на твойто ниво .



Тема Re: ruska aviacija ? ? ?нови [re: eлeмar]  
Автор prof.doctor (непознат )
Публикувано25.12.01 00:40



pichove uchil sam v dolna mitropolija 3 godini, posle za kasmet uma v glavata mi dojde i se otkazah, sedjal sam i v kabina na mig-23 i sam letjal na l-25 taka che ne ste mi nito na godinite nito na chekiite

kolkoto do serjozno aviacionno izdanie.... na men aviation week & space technology mi stiga

xa f-22 vs. mig-29M xa xa xa ne moje momcheta prosto bratushkite sled vtorata svetovna vojna sa gola voda imal sam vazmojnost ot blizo da se zapoznaja s ruskata mashina, istinsko chudo e che tja izobshto raboti ! i vseki kojto leti na mig i kakafto i da e drug ruski samolet se blagodari sled uspeshno prizemjavane
a kolkoto do realna bojna obstanovka i ravnostojni protivnici moga da ti kaja samo za vojnata mejdu izrael i arabskite mu sysedi, kadeto perfektno obucheni arabski piloti s moderna tehnika ne mojaha da badat nikakv protivnik na izraelskite F-15 moje bi edin ot naj dobrite deistvashti samoleti



Тема За професоранови [re: prof.doctor]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано25.12.01 01:14



Здравей момче.
Незнам откъде ти идва това самочувствие, което демонстрираш тук, във форума. Нито пък откъде ти е дошло на ум да се наричаш Професор доктор. Неуместно е за това, което показваш като знания и манталитет. Такива като теб съм ги виждал и фруг път, не ме учудваш с нищо.
Да речем, че принципно зная какво учи един курсант 3-ти курс в Долна Митрополия и колко близо е той до авиацията. С това, че си седял в кабината на МиГ-23 никого не можеш да впечатлиш. Много са седяли преди теб, много ще седят и след теб. Не е важното да седиш! Важното е да знаеш, да можеш, да чувстваш.
Това, че си се отказал от военновъздушното училище говори само и единствено за твоята нагласа към авиацията. Няма да го коментирам.
Много ми е интересно с твоите обширни и дълбоки познания, придобити в 1, 2 и 3 курс на ВВВУ "Г. Бенковски" как стигна до извода, че "руската машина" (вероятно имаш предвид МиГ-29) едва работи. Да, за теб действително е чудо, че тя работи и лети, защото не разбираш нищо. Ти си дилетант. Но кат такъв не би трябвало да се опитваш да наложиш мнението си.
А ти някога срещал ли си се с летец, разговарял ли си с него? Няма летец, който да не е абсолютно уверен в абсолютната надеждност и щастливия завършек на полета. Просто няма такъв. Или ти си срещал някакви такива псевдо-летци, какъвто си и ти.
Я ми кажи, а ти знаеш ли как мирише изгорелия керосин?

Колкото до изказването ти за "перфектно обучените" арабски летци няма смисъл въобще и да го коментирам. И те са били толкова перфектно обучени, колкото си и ти. Просто имаш перфектни познания от авиационната история.

Aviation week & space technology може да ти стигне дотолкова, доколкото да знаеш коя самолетостроителна компания или авиокомпания се е сляла с незнам коя си банка и т.н. Ако искаш да научиш нещо свързано със самата авиация като такава, обади ми се - ще ти препоръчам литература. На първо време като за твоето ниво (може би трябва да започнеш от една книжка, която пуснаха неотдавна - "Как лети самолетът"), а ко усвояваш добре нещата ще ти покажа и истинска авиационна литература. Ако пък проявиш желание мога да те взема да наблюдаваш и истински полети - ще видиш, че съвсем не е толкова страшно, и самолетите си летят съвсем добре, летците слизат и се качват в самолетите усмихнати. Абе авиацията е хубажо нещо. Не знам откъде у теб този страх към нея.



Тема Re: За професоранови [re: бopдeн]  
Автор prof.doctor (непознат )
Публикувано25.12.01 11:44



pich az ne se opitvam da natrapja mnenie a da iskaja sobstvenoto si
kolkoto do usmihnatite letci...... na moja sasedka muja se pensionira, edinstvenija jiv ot vipusk 69
i az ostavam fen na aviacijata no veche ne sam taj zapalen po ruskite mashini
makar i krasiv mig 29 e dalech po nepraktichen ot edin f-16 naprimer, znam che temata e beskrajna taka che njama smisal da ja prodaljavame, smo neznam ot kade se izvadiha samo rusofili v toja club, i na kakvo otgore kakfo hubavo sme vidjali ot tjah ? / rusnacite /

btw ako njakoj se interesuva ot maketi na samoletcheta.......



Тема Re: ruska aviacija ? ? ?нови [re: prof.doctor]  
АвторKOЖEДУБ (Нерегистриран)
Публикувано25.12.01 11:43



Много си осведомен, няма що! Виждал ли си как се мате ПИК - а с метлички от нагъзени сержанти, защото великите американски бангии не могат да излетят заради нискине въэдухозаборници. Страшно авангардна технология, няма що. За войните на Израел прочети повече и тогава говори! Просто е излишно да ти пиша тук подробности. А това, че си се отказал от ВВУ говори само негативно за теб, а не е геройство!
Както казва един американски пилот:"Ние, всъщност не знаем нищо за руската техника, защата не сме се срещали със самолет пилотиран от руски пилоти, в бойни условия!"
И накрая, от проведените в Германия учебни бойни въздушни двубои победител винаги е излизал МиГ 29.



Тема Re: За професоранови [re: prof.doctor]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано25.12.01 19:26



Сега няма какво да се заяждаме, но не е вярно, че се е пенсионирал единствения жив от випуск 1969 година. Незнам кого имаш предвид, но сега без да се замислям се сещам за няколко човека от този випуск, които са си живи и здрави. Поне един от тях даже още е на служба - ген.-майор Иван Дочев.

Наистина няма какво да спорим по темата F-16 срещу МиГ-29. Самолетите са разработени по съвсем различни задания, като и двата отговарят напълно на това, за което са създадени. F-16 претърпя даже много допълнителни доработки и сега е един съвсем различен самолет.

Колкото до макетите на самолети - явно от тях идват повечето от познаниятата ти по авиацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.