Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 27.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема MiG-29нови  
Авторonufrii (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 19:22



Ima li tuka pri vas fenove na nai-velikiya samolet na vsicki vremena? Vidyah, ce ste napravili konkurs za nai-grozen samolet. Ami napravete i za nai-krasiv. MiG-a ste speceli 100%.



Тема Re: MiG-29нови [re: onufrii]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 20:23



Започвам да се изчервявам



Тема ми с основание ;)нови [re: FULCRUM]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано18.12.01 20:53



харесвам скромни самолети

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Чукча не читательнови [re: topgun]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 01:32



Такова поведение за пуберитета е нормално и няма нищо лошо в него :-).



Тема Re: Чукча не читательнови [re: Moss]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 08:49



Колеги, да не изпадаме в крайности. В края на кращата децата имат право на мнение - доколкото ние им го позволяваме.



Тема отново до S.нови [re: S.]  
Авторonufrii (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 11:11



Чесно да ти кажа очаквах да намеря тук авиофенове, а не хора който се смятат за нещо повече от другите /макар и на възраст/. Освен това отдавна подминах пубертета /с който явно бъркаш ентусиазма ми ;)/



Тема Re: отново до S.нови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 13:20



В края на краищата, всички в България сме повече или по-малко авиофенове и фенове на МиГ-29. Но все пак - на черното трябва да казваме, че е черно, на бялото - бяло. МиГ-29 е прекрасен самолет, но в базовия вариант си е вече старичък, има още мно-о-о-го какво да се иска по оборудването. За следващите ваиранти - има подобрения, но за съжаление все още не са в серийно производство.
А за красотата - това е лично виждане - за някои МиГ-29 е върхът, за други е изчадие адсдкое.
Но... "въпрос на вкус", казало кучето и се облизало под опашката. Всеки има право на естетически пристрастия. Имам познати които са луди по самолети от първата и втората световна война, не признават нищо реактивно. Това обаче не ми пречи да контактувам с тях.
Така, че феновете сме тука, ама всеки се старе да погледне обективно. А за иронята - майтап да става, да не сме някакъв академичен форум.



Тема Re: пак за S.нови [re: S.]  
Автор onufrii (непознат )
Публикувано20.12.01 08:24



Прав си, че оборудването на МиГ-29 вече не е актуално, но в базо вариант /както ти самият отбеляза/. А нашите машини са единствените /освен източногерманските/ които са били доставяни по него време, и не са с намалени бойни възможности. На българските машини сега им трябва само един КВР, и някои козметични добавки /система за опознаване, за навигация/ А ако някой в министерството се сети, че руснаците предлагат за $100 000 на самолет да нанесат радиопоглъщащи покрития, тогава ние ще имаме най-добрите самолети за завоюване на въздушно превъзходство но Балканите /с тези покрития ЕОП на МиГ-29 спада 13 пъти, и единственият `по-стелт` самолет е F-22. Но при цена от 70 млн. в зелено/. Колкото красотата - всеки си има свое мнение, но аз искам да ти цитирам една мисъл на Марсел Дасо :
"Колкото по-красив е един самолет, толкова по-добре лети той."
По този въпрос, смятам, би се съгласил с мен, че това е най-маневрената машина в света /все пак фигури като "Кобра", "Камбана" и "Чакра" може да ги повтори само Су-27/.

P.S.
За иронията съм съгласен - майтап да става. Но все пак човек може да се засегне, ако му прикачат подобни определения. А и когато влязох за пръв път, този форум ми стана малко странен - хора на почтенна възраст се занасят с 19-годишни момичета, вместо да си говорят по темата ;)



Тема грешишнови [re: onufrii]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 11:32



Попаднал си в известно заблуждение.
Не е вярно, че само България и ГДР са получили МиГ-29 "на които не са намалени бойните възможности". Страните от Варшавския договор по традиция винаги получават експортни машини от "Вариант А". Не става въпрос само за МиГ-29 - така е още от МиГ-21. Но тъй като засегна МиГ-29 - първоначално (през 1988 г.) ГДР, а през 1989 последователно ЧССР, България, Полша и Румъния получават изделие 9-12А (А - от вариант А). Той почти не се различава от самолетите, доставяни на съветските ВВС (изделие 9-12). Вероятно единственото различие е наличието на СРЗО-2 вместо "Пароль". Самолетите (поне българските) са оборудвани и със система за доставка и използване на ядрен боеприпас РН-40.
"Вариант Б" 9ИЗДЕЛИЕ 9-12Б) е доставян на страните извън ОВД. Това са Югославия (през 1987 г.), Сирия, Ирак, Иран, Куба, КНДР и т.н. (за повече яснота - виж специалния брой на "Криле", посветен на МиГ-29). Тези мажини не притежават възможност да използват ядрено оръжие, имат СРЗО-2, нямат система за автоматизирано насочване по въздушни цели от земята Э-502.
Самолетите, доставяни през 1994 г. на Словакия също са 9-12Б, но доставените на Унгария през 1993 г. са (странно) 9-12А.
Колкото до стоте хиляди долара и радиопрозрачното покритие - недей друг път се изказва така, защото S. ще има възможност отново да казва, че си дете.
А колкото до S. - време му е и на него да си има деца, които да напътства, не да се заяжда с хората по форумите



Тема Re: грешиш [re: бopдeн]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 19:13



Айде бе хора, не се заяждайте с мене, а си гледайте самолетите. Те, вече освен за гледане за друго не стават - особоно онези на Графа, дето ги караха по земята.
А за изделия А и Б - има някои специфични разлики, ама си трябва робота по разуване. Мене лично много ми е интересно какво точно е разликата между съветския и експортния вариант на Р-27Р и Р-73. За Р-24р/Т между руските и експортните варианти май е нямало много разлика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.