Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 03.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся инфо  
Автор onufrii (непознат )
Публикувано20.12.01 08:53



Някой може ли да ми помогне? Търся информация за бордРЛС ЦД-30 / на МиГ-21 П/ПФ/ и AN/APQ-159 /F-5/. Ако някой може да ми каже нещо за такива работи като ъгли на засичане, далечина на откриване/захват, брой откривани и съпровождани цели, обемно-теглови данни...и др., ще съм много признателен.



Тема Re: Търся инфонови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 13:39



За МиГ-21ПФ - данни точни могат да се намерят от методическото пособие за бойно използване - една прекрасна книга, с точни ТТД на радара и ракетите.
За Ф-5 - може би ги има в някои фенски сайт в интернет - трябва да се търси! По списанията - също може да се намер това-онова, ама си трябав значително търсене - поне досега не съм ги виждал никъде наготово.



Тема pak za S.нови [re: S.]  
Автор onufrii (непознат )
Публикувано20.12.01 14:23



Pocti ocakvam vece ti da mi otgovoris ;). Blagodarya za info, no metodiceskoto posobie za boino polzvane na MiG-21 ne mi e popadalo, a kolkoto do F-5, vyarvai mi dosta sam se rovil iz net-a, no nisto. Ako imas posobieto za MiG-21 mozes li da mi pratis TTD ottam? Ako iskas ste ti dam E-mail.



Тема Re: pak za S.нови [re: onufrii]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 23:21



Пособието го има май в авиационната библиотека но тя ще работи на 15. 01.2002 така че го търси тогава



Тема Re: pak za S.нови [re: eлeмar]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано22.12.01 22:21



Между другото в пособието за ПФ-а са дадени 2 разли4ни радара. Ама не пише кой на кои машини е слаган. Но помня 4е параметрите им бяха еднакви без масата. Дале4ината на откриване беше 20км за Ту-16 ако не се лъжа



Тема Re: pak za S.нови [re: King_Rat]  
Автор onufrii (непознат )
Публикувано26.12.01 15:04



Много ви благодаря на всички, но не съм от София, нито имам път натам скоро, така че ще ми е трудно да отида до тази библиотека. Между другото тези 20 км. за които спомена King_Rat не са ли за РП-21?



Тема Re: 20 кмнови [re: onufrii]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 18:52



Защо се хващаш за конкретното число? Един-два километра не са от особено значение, след като на следващите поколения радиоприцели става въпрос за далечини на откриване с един порядък по-големи.
Между другото от лични разговори с летци на МиГ-21ПФМ знам, че и тези разстояния са завишени. В реалната експлоатация обикновено са едва 50-70% от дадените. На това поколение (а донякъде и следващото) характеристиките на БРЛС много зависят от настройките на станцията, а и от самата станция като екземпляр. Съветските електронни елементи от това време не са имали постоянно "плаващи" характеристики. Всичко зависи от това колко добре са извършени настройките в ТЕЧ по време на РР.



Тема онуфринови [re: onufrii]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 21:39



За дистанциите съм по4ти сигурен. Те и за двете станции бяха еднакви. Около 3-4 януари ще ти дам подробности.



Тема Re: 20 кмнови [re: бopдeн]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 13:26



По време на Кооператив кии един приятел - пилот на МиГ-21 прехващаше на средна (почти малка) височина су-25к и сподели, че визуално ги открил първо и след това са му излезли на екрана на радара - така, че всичко е до настройка - при аналоговата електроника е божа работа на настройка и стабилна работа.



Тема Re: 20 кмнови [re: S.]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 20:58



Има вариант и да открива на значително по-големи разстояния от даваните като ТТХ. Например някои МиГ-23МЛД.
Възможно е също така и Доплеров радар да открива под ракурс 90 градуса
Въобще жичкаджийските работи са такива - ни го виждаш, ни го чуваш тока.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.