Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 03.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Паметницинови  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 19:22



Интересувам се от самолети - паметници в България. Къде се намират и тип.

Но не тези, които са по базите, и не летят!



Тема Re: Паметницинови [re: King_Rat]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 23:42



От раз се сещам за 4. 3 от тях на 4ти километър в София- МиГ19С, МиГ21ПФМ, Лаз7. Още един има във военно историческия музей- МиГ19П.



Тема Re: Паметницинови [re: King_Rat]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 09:15



"Бъчваров", пак ли ти с тия нездрави интереси. Ще стане като с оня американски циганин на Графа, дето щеше да те арустува за това, че се интересуваш от А-10 (тияа нездрави интереси само главоболия ще ти докарат).
А иначе за базите - не си прав - ако търсиш паметници, там има още много, ама трябва да се работи бързо докато не са ги продали или нарязали за скрап. И доколкото знам, след година и ти ще отговаряш за поддръжката на някой бъдещ паметник, и може да си пиеш ракията с НЩ на най-източното действащо военно летище в България.
Айде, и кога ще пиеме по бира.



Тема Re: Паметницинови [re: King_Rat]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 18:47



А бе "Бъчваров", като говорим за паметници се сещам за най-модерния и най-нов потенциален (да се се бърка с другата ПОТЕНЦИЯ, за която се реализира в Студенсткия град) паметник у нас - МиГ-29 борд 19, в Цех 1 на завода в Графа. (първи техник - Мартинката, дето сега работи за Бел хеликоптер - софийското представителство). Както се казва - разглобена машина, дето всеки в завода я гледа, бара и ахка и всички са я отписали, че може да се сглоби и лети (май ако тръгне да я сглобяват както трабва, много части ще липсват вече, всеки си е вземал за спомен). Май ще я ползват като учебно пособие, ама мисля че най-добре ще е да я посглобят за да има някакъв външен вид (без вътрешноститие) и да я набучат на кол пред Щаба на Графа - хем генералите доволни, хем на завода по-леко, хем НАТО-вци и псевтоНАТО-вци ще се кефят. А може и на портала, до ония ракети от Су-15 да я набучат. Ще изглежда супервнушително, мамка му и авиация. Вече не остана!!!!!!



Тема Re: S.нови [re: S.]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 13:13



Не се прави на интересен ами се придържай към темата.
Освен това вече сме на вино. :)



Тема Re: mossнови [re: Moss]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 13:16



Благодаря за информацията.
Само че МиГ-21ПФ на ПФМ, МиГ-19ПМ не П.



Тема Re: mossнови [re: King_Rat]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 15:12



Да вчера минах от там и видях че е ПФ а не ПФМ, а МиГ 19 трудно мога да го позная :-(



Тема Re: Паметницинови [re: S.]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 20:22



Колкото до паметниците в базите - само Бъчваров и компания ли трябва да вършат работата, бе г-н S.? Има хора в този форум, които доста по-често имат потенциалната възможност да направят това, само дето ги мързи или пък бързат да ударят кьоравото в ТЕЧ-а на поредното хангар-парти.
Замислете се върху това следващият път като посетите 6-а АТБ Балчик например.



Тема Re: S.нови [re: King_Rat]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано23.11.01 23:26



значи аз черпя този(тези), които могат да ме вкарат в някоя авиобаза, в която има по-стара техника за снимане, а защо не и по-нова. Само че аз съм екипиран с повечко техника, та не може да се скрие лесно на влизане.
:-)))))



Тема Re: S.нови [re: Airfan]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 09:05



И имаш ли нещо интересно от тези т.нар. екскурзии?
Сподели го с уважаемия форум!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.