Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 12.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Авиационен празникнови  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 20:56



Оо-пс! Майтап бе Уили! Няма вече такива работи, за съжаление! За първи път бях на истински авиационен празник(не обичам думата авиошоу - звучи тъпо, шоу да си прави Къци:-) през септември 1992 на Крумово. "Сините ангели" - нали помните! Първия и най-добър според мен до сега! Абсолютен професионализъм от тях, но и нашите показаха добри неща. От тогава до сега не пропускам нищо такова. Но вече няма и няма и да има както изглежда Помните ли от тогава до сега колко такива събития е имало и сме дишали изгорелия керосин заедно по летищата?
Споделете впечатления!



Тема Re: Авиационен празникнови [re: FULCRUM]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 16:16



Приятелю, много носталгично го даваш нещо. И аз съм ветеран-посетител на авиопразниците (или авиошута) в България - изпъснал съм само едно-две от големите неща от 1991 до днес, така, че много мога да говоря за тия работи, то не става само с писане във форумите.
А между другото - този фенски прякор Fulcrum - не е лош, ама има ли нещо общо със самолета - все пак много ангажира.
Айде чао



Тема Re: Авиационен празникнови [re: S.]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 20:22



Ами обичам я машината, затова съм си избрал този ник. Иначе с авиацията на практика общото ми са само 4 скока с парашут Д 1- 8 А иначе защо да не пишем за тези неща - така и така няма да ги видим вече на живо. Някой вече е решил, че на нас авиация не ни се полага. Мисля, че и през 1919 г. бяха решили така ...



Тема Re: Авиационен празникнови [re: FULCRUM]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 22:54



Не бързай с заключенията ние българите най-обичаме забранените неща



Тема Re: Авиационен празникнови [re: eлeмar]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 21:48



Явно не сте настроени романтично, не ви е до спомени. Загрижени сте за Доброславци - няма лошо, и аз съм "за" момчетата да летят. В тази база не съм ходил
И въпреки това - кой е бил през 10.1995 на Сарафово и с какво запомнихте този празник?



Тема Re: Авиационен празникнови [re: FULCRUM]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 23:08



Бургаския авиационен празник беше най-големия в България на единствено на него засега имаше Су-27 и Ан-124 бих се радвал да има подобен и в бъдеще



Тема Re: Авиационен празникнови [re: eлeмar]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 20:33



Да, добри времена бяха! Снимах се пред СУ 27, макар,че го пазеха като Еър форс уан и влизах в търбуха на АН124. Но най-интересното беше, че този празник не беше единствен за 95-та. Помните ли какво друго отпразнувахме онази година? Не напразно навъртях 1200 километра само по такива мероприятия!



Тема Re: Авиационен празникнови [re: FULCRUM]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано15.11.01 08:53



Страшно шоу беше тогава - 1995 - и готини снимки станаха. Други екшън събития онази година бяха - празник 45 години Равнец - две седмици преди Сарафово и празника в Доброславци - най-голямото шоу там за хората - летяха "афганистанските" МиГ-23МЛД - правеха пилотаж над самото летище. Абе, какво друго - на Долна Митрополия през май - малко дъждовно, ама пака готино, миГ-29 цепешна на малки височини, Елките правеха добри групи, оня Ми-24 (борд 130 дето падна след по-малко от една година) също беше готин.
Абе, какво да ти разправям, добри времена бяха - сега е по-сухичко, но ги следя тия работи и все по нещо може да се види. На Безмер не можах да отида (на 12 октомври), ама разравят, че било много готино - плотаж в четворка Су-25 и преминаване над хората на пределно малка височина.
Айде чао, и дано все пак се виждаме по такива мероприятия. Догодина ВВС стават на 90 години и е замислено някакво по-грандиозно шоу, като оново в Крумово през 1999 г., тоя път обаче може да е на Графа.



Тема Re: Авиационен празникнови [re: S.]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 20:15



Виж ти! Изглежда има и по-запалени от мен! Признавам, че съм пропуснал някои от тези неща. А между другото долавям у теб пристрастие към МИГ 23. Ако е така и си запознат технически с тази машина може и да имам някои въпрос към теб.



Тема Re: Авиационен празникнови [re: FULCRUM]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 13:52



По запаленост - може би, от друга страна това го правя професионално.
А по МиГ-23 - наистина поназнайвам това онова, ама има хора дето знаят повече от мене.
А за авиошоутата - тази година къде ходи? Все пак имаше няколко малки неща.
За МиГ-23 - питай какво имаш. Ако знам, ще отговоря, ако не ще питам хора които знаят.
Айде чао




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.