Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 03.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема парапланеризъмнови  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 17:52



чета тука че някои се интересуват от начини да полетят и се сетих за моя скромен опит когато с подобно желание се забих при Димитър Вълков, известен още и като Варненския и прочие прякори. Та скромното ми мнение е че за обучение трябва да се търси Антон Найденов от клуб Ротор http://www.rotorclub.hit.bg и човек не трябва да си губи времето с хора като Д. Вълков, Валя Галибардова, фамилия Войводови и т.н., ако е в София, разбира се.
Евтиното обучение е относително - има ли смисъл човек да лети само на учебен хълм, да му насаждат страх от времето и летенето и да не научи нищо? Или да лети с издухани крила, които сами по себе си са опасни? Това не е евтин спорт и ако някой ви каже че за 100 лева ще ви научи да летите и за още 500 ще ви продаде читава екипировка, помислете, че има и по-евтини вариант да се пребиете, защото реално това ви се предлага. Качествената екипировка струва кинти, така както и всичко друго, но тук тя е жизнено важна.
Друго какво да ви кажа - летенето е прекрасно нещо, трябва да го опитате



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 20:20



и да добавя, понеже прочетох за някаква федерация - в момента няма организация която да се занимава с проблемите на въздушните спортове. Има една мижава федерация, зад която стоят някакви мижави хорица и която дължи на FAI (www.fai.org) 15 хиляди марки непалтен членски внос и по тази причина участието на българи във състезания, от типа на World Air Games е "леко" затруднено.



Тема Zashto si tolkova prav?нови [re: Гюнтep Paaл]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано08.06.01 05:45



Kato bifsh precedatel na klub a modelni i vazdushni sportove preminah prez vsichkite tezi divotii. Parvo otnesoh pluvkata na Voivodov, i sled tova si imahme edin intusiast s dva schupeni kraka + extri, be se samozabravil i si kupil sportno hvarchilo bez da ima neobhodimiq opit za letene i meteopodgotovka.
Pak FAI BG ne sa si mradnali prasta za sportovete, i ako rechesh da si plastash kam FAI ne mogesh kato otdelen clen, mnogo balgarski modelari stradat ot tova kato uchastvat v megdunarodni sastezaniq, i po nqkakva sluchainost ne gi naritvat ot tam, sled kato horata razberat prez kakvi peripeti sa minali.
Sram i pozor za balgarskoto FAI.

BGR team


Тема сигурно ще се окажа прав.....нови [re: MUTO-1]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано08.06.01 12:36



.....и за други неща, макар че ми се иска да сбъркам в прогнозите си.
Няма българско ФАИ, има федерация въздушни спортове в която има някакви комедианти, ама нейсе.
Летенето е опасен спорт (понякога по-опасно е да стоиш на улицата) и има и травми и прочие неприятни моменти - това всеки сам си го съзнава и си носи риска. Проблема е когато разни сульовци създават невярна представа и лъжат хората за да им вземат кинтите. Мястото на такива е на трудовата борса, но затова трябва да се въведе бреветиране на пилотите, и категоризиране на инструктори. малко мирише на бюрокрация, но според мен ще е добра стъпка.



Тема Re: сигурно ще се окажа прав.....нови [re: Гюнтep Paaл]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано10.06.01 16:41



Az ne moga da razbera kak veche 10ta godina paraplanerite sa kato velosipedite, pazaruvagh i karash. Nikoi ne se interesuva samo nqkoi da ti nabutat star charshaf.

BGR team
The best Bulgarian RC team in USA


Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 15:37



Poneje se vijda ot tvoeto mnenie che si goliam omraznik, da te otkrehna che ANTON PRODADE SKAPO I NESERTIFITSIRANO KRILO NA EDNO MOMCHENTSE PREDI 2 GODINI i to v momenta e v groba! Poznavam vsichki koito pluesh i za vaprosnia dimitar nito obuchava na 100 leva nito prodava za 500 sduhani charshafi.

Da ti kaja chestno ako ti stiska obadi se sashtia i mu gi kaji tezi neshta (sas predstav iane) a ne da se kriesh kato strahlivets pod ime Gunter. Shtoto zaradi takiva laina kato tebe niama deistvashta federatsia.

Vij i Site-a na tozi koito pluesh-naj profesionalno e napraven, proizvejda paramotori i vitla, obuchava v chujbina i priema chujdentsi tuka. Maj nikoi drug nbe mu e na nivoto, osobeno strahlivets kato tebe!



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 15:41



Osven tova ako ne ti e izvestno Anton izobshto ne se zanimava s obuchenie. Toi gleda da pusne 2-3 pati niakoi da leti i da mu prodade krilo. Absolutna divotia. Posle ako shte da se prebiva kakto napravi Stefan, maj se kazvashe martvoto momche. A na drugia den Antoncho beshe usmihnat i prie nagradata si za 2-to miasto, za razlika ot drugite kadarni piloti koito dori otkazaha da letiat zaradi smartnia sluchai. Obadi se vav Slovenia i pitai kakav e sluchaia s tozi paraplaner (defektno pri
oizveden, kupen ot Anton na beztsenitsa). Rezultat-momcheto e martvo!

Ti si goliam gigant i zloblio.



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Aira]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 18:55



Гледам че си фен на варненския митак, питай го защо падна динко на Златица, тогава само дърветата го спасиха. За момчето на Коняво което се е преби не бих казал, че Антон е виновен, по-скоро Стефан не хвърли резервен когато влезе в сприралата....потвърждение за това е едно видеофилмче на www.parabg.net, това е сайт на Боби Ралчев. На него се вижда целия случай, а според запознати младежа не е бил за спортно крило, каквото е DIVINE R.
Освен това го питай защо всичките му ученици го напускат след като видят, че при него летене няма - има кибичене на Бистрица и големи приказки....
и го питай как продава крила, даваш му парите предварително, щото той няма пари, после дай за мито, ама дай за банков превод, а крилото се бави сто години.....питай който искаш
werner@dir.bg ми е е-майла, ще ми е интересно да науча кой е защитника на митака.
за случая със стефан защитавам антон, просто според мен той обучава най добре.
а питай митака също така за колко е продал оранжевия EXPERIENCE на едно момче, дето сега му бере страха, за един EDEL SPACE можеш да го питаш и после пак кажи че не продава издухани крила....само поради случайност негов ученик не се е пребил.



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Aira]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 19:04



DIVINE R е сертифицирано крило, само че е DHV 3, което не е за всеки летател.
оставям квалификациите ти по отношение на мен без коментар. Ти също не си си казал именцето като гледам.....
не желая да съм на нивото на митака, за мене има един човек в България от който всички могат съвсем скромно да взимат пример за летене - Мицо.
защо няма федерация е въпрос на който и да ти отговоря, май няма да разбереш......



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
Авторvaliagalibardova (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 00:59



zdraveite Гюнтep Paaл -martin men ne me e strah da si kaja imeto az sum valia galibardova edin moi uchenik mi dade tozi adres i az se zachetoh v mneniiata vi powiarvaite mi chuvstwata ni sa vzaimni az sushto mislia che si zagibih wremeto da cheta povurhnostnia wi i izkriven pogled na sweta,kakto i da e po dobre e da vi kaja i az kakwo znaia po wuprosa za stefan bog da go prosti -na kriloto s koeto se prebi pisheshe onix ,malcina znaiat za tazi falirala slovenska firma za paraplaneri kim fly ,az poznavam lichno sobstwenika i za informacia toi E proizwoditel tip viovodow ,ako razbirate kakwo iskam da kaja ,no problema ne e tuk modelut onix,koito te proizwejdat niama nishto obshto s tozi paraplaner onix s koito se prebi stefan moga da podkrepia wsichkite si dumi s snimki i prospekti ako jelaete da se sreshtnem ,PROSTO NIAKUDE PO VERIGATA IMA FALSHIFIKACIA S CENATA NA EDIN CHOVESHKI JIVOT,no taka i nikoi ne se interesuva ,a i da se razbere stefan niama da se vurne,koito e vinoven si go znae i poviarwaite mi toi si plashta veche za tova ,po drugia vupros,che ne e otworil zapasen kakto vie bihte napravil i ste pravil triabva da vi e iasno che ne mojete da otvorite zapasen,koito ste ostavil na zemiata za da ne vi teji NO NAI GOLIAMATA GRESHKA BESHE W LOSHATA PRECENKA NA STEFAN NIKOI OT PRIATELITE MU PARAPLANERISTI NE MU E OBIASNIL,CHE ako e losho vremeto moje i da ne izlitash,koi znae moje i te da ne go znaiat
TOVA ISKAH DA VI KAJA MARTINE ILI KOITO STE TAM BEZ SUSHTESTWENO ZNACHENIE ,ZASHTOTO STE DREBNA DUSHA,A NA TIAH I BEZ TOVA IM E TRUDNO

A SEGA MI SE ISKA DA KAJA I NIAKOLKO DUMI NA AIRA- MITAKA,ZA DA NE SE ZANIMAVAM I DRUG PUT : KRITIKUVAI GRADIVNO ZA OBSHTOTO BLAGO, A NE ZA SOBSTWENI DREBNI DIWIDENTI,KOLKOTO SA PO MALKI DIWIDENTITE TOLKOVA PO DREBNA STAVA DUSHATA TI ,INACHE SITA TI E DOBUR STIGA DA IMASHE NESHTO VIARNO W NEGO

E,CHAO I VAJNOTO E CHE SME JIWI I SDRAVI
VALIA




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.