Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 01.07.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: парапланеризъмнови [re: MUTO-1]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 09:53



Добре си полетяхме събита и неделя и без да има организации, макар че ще е по-добре да има.
Аз мисля че първо трябва да се закрие досегашната федерация въздушни спортове, освен ако някой не иска да плати 15 хиляди марки на ФАИ за минал период от време, и после да се регистрира нова организация. Иначе и следващите Въздушни игри като тези от 15 до 30 юни в Андалусия, ще си минат покрай нас ей така.
приятен полет
P.S. НАучих нови неща за методите на обучение на валя галибардова от неин бивш ученик, ако е вярно ще трябва да я вържат някъде.....



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано12.07.01 06:31



Bqh na sabranieto na federaciqta po aviomodelizam v kraq na minalata godina. I si spomnqm che nqkoi kaza che e plashtano za vazdushnite sportove bez modelnite no ne znam dali vluchva svrah lekata aviaciq.
Pri men nqma bairi nai mnogo da se prigalq za nqkoi kurs na motorni.
Pozdravi
P.S. Neznam koi ot instruktorite v BG stava, no ot tezi koito sam vigdal nikoi.
E imashe edin svesten ama toi ne be instruktor, leka mu prasyst na Emo Karlev

BGR team
The best Bulgarian team in USA


Тема Re: парапланеризъмнови [re: MUTO-1]  
АвторGunter Raal (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 14:21



a ti kude jiveesh?



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Gunter Raal]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано13.07.01 06:20



na okolo 20 mili ot bqlata kashta /severno/

BGR team
The best Bulgarian team in USA


Тема Re: парапланеризъмнови [re: MUTO-1]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 18:03



Аха...
абе имааше един англичанин тука, дето освен в България живее и в Бостън, та той разправяше че най близките места за летене с парапланер в Сащ са далеч от Източното крайбрежие. Аз лично искам да живея в Бразилия, там за летене е супер, карнавали, мулатки и т.н. благини



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано17.07.01 06:49



A be i v Kaliforniq ne e zle, ama tuk samo halmcheta i gora, dage modelarskoto letishte nai blizkoto de se namira varhu staro smetishte ot koeto darpat gaz i e razresheno da se leti samo s planeri ili elektro dvigateli, ta da ne smushtavame kirovete ot okolnostite.

BGR team
The best Bulgarian team in USA


Тема Re: парапланеризъмнови [re: MUTO-1]  
АвторGunter Raal (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:08



кировете какво е?
аз знам че и на други места по света е супер сплескано откъм разрешения и условия, пък в частни места не можело да се каца без да се плаща, не можело да се лети как да е. В някои отношения май е добре че нашта държава не ни забелязва, щото ако ни забележи, най вероятно нямаа да е за добро-тъжно ми е да го кажа но е така.



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Gunter Raal]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано18.07.01 06:03



Hubavo e che oshte nikoi ne se e zael da slaga red. No trqbva da se pomisli varhu bezopasnosta na igrachite, mai incidentite s paraglaideri se izravniha s tezi na deltaplanerite koeto e dosta trevogno kato znaem che s deltaplaneri se leti dosta po otdavna. A sobstvenosta si e sobstvenost, predi dve godini iskacah modela na 10 metra ot patq v edna lucerna i onzi mi skochi dobre che si noseh lovnata pushka i argumentite mi bqha po silni. Inache tuka si plashtam kam AMA smqtai amerikanskoto FAI koeto vkluchva i zastrahovka za naneseni shteti, i tova e samo za modelchetata za drugite ne sam se interesuval.

BGR team
The best Bulgarian team in USA


Тема Re: парапланеризъмнови [re: MUTO-1]  
АвторГюнтep Paaл (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 11:53



ай стига бе, верно ли в щатите ловната пушка е по-силен аргумент от словото. не е истина.
Един френд беше кацнал в в една френска цъфнала ръж (ама поетично,а) и фермера се държал супер приятелски с него. явно франсетата са такива, или е уцелил пич.
чувал съм че в словения пилотите си плащали като попове за правото да кацат в ливадки като носни кърпички.
а пък аз преди една-две седмици се изтресох на златица в едно жито до над главата ми, та една бабка ми се скара:-)))))



Тема Re: парапланеризъмнови [re: Гюнтep Paaл]  
Автор MUTO-1 (stara pushka)
Публикувано21.07.01 05:18



Ne be sluchaq be ot Balgariq, A tuk istrapvam kato im vidq livatkite kolko sa malki, tova za modelizma a chastni letishta kolkoto shtesh, plashtash si za kefa.

BGR team
The best Bulgarian team in USA



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.