Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 28.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема DVD или Kомпютър?нови  
Автор pagoda (член)
Публикувано22.04.07 21:54



Има ли смисъл да си купувам DVD, или направо да си взема един читав компютър с изход за TV. Има ли разлика в качеството на картината, и какви предимства има ДВД-то, какво ще кажат разбирачите



When only cops have guns, it's called a "police state".

Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: pagoda]  
Автор pagoda (член)
Публикувано24.04.07 18:21



Ей, ама тука кипи от живот, и ентусиазъм бе!

When only cops have guns, it's called a "police state".


Тема Re: DVD или Kомпютър? [re: pagoda]  
Автор титaн ()
Публикувано24.04.07 19:10



Пич, зависи от парите, които си готов да отделиш. ДВД-то е по-просто устройство .Слагаш диска и гледаш, има и такива дето може и направо от нета www.ziova.com ...В общи линии компа е по-добре , за мен ( аз съм напредващ потребител), когато има добра видеокарта, бърз е и т.н. Но има и други недостатъци като шум,време за пускане,които се лекуват с много пари :)
Пак опираме до кинтите :)

www.homecinema-bg.com



Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: титaн]  
Автор pagoda (член)
Публикувано25.04.07 15:12



Ами на мен това ми е идеята, да спестя пари от посредствен КОМП и от посредствено ДВД и да взема един як КОМП, да го ползвам за всичко.

When only cops have guns, it's called a "police state".


Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: pagoda]  
Автор титaн ()
Публикувано25.04.07 20:32



Ами вземай един як комп и си ОК , ако искаш мофга да ти дам съвет ,но ми пиши на мейла. Аз си направих супер як комп :))

www.homecinema-bg.com



Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: титaн]  
Автор pagoda (член)
Публикувано26.04.07 09:45



Мерси, когато му дойде времето

. Обаче аз искам и тунер, че понякога обичам да си записвам от тв. знам че има вариант, но май е яка цифра а?

When only cops have guns, it's called a "police state".

Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: pagoda]  
Автор evilzet (непознат )
Публикувано26.04.07 09:47



Ти хубаво си правиш сметките, но разликата между посредствения и якия комп , не е 80лв. (едно посредствено ДВД)



Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: evilzet]  
Автор pagoda (член)
Публикувано26.04.07 15:52



Да, ясно, обаче аз мислех да взема най евтиното записващо ДВД с тунер, а и компа така или иначе трябва да сменям, та като ги съчетая и ето ти един що годе читав комп



When only cops have guns, it's called a "police state".

Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: pagoda]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано30.04.07 09:00



Зависи на какво ниво си като употреба на ПС-то (за сефте да съм съгласен с Титан-а) ...

ДВД:
1. + Бързо тръгва.
2. + Чете почти всичко
3. + Дизаин
4. + Евтинко

Записващо - ДВД:
1. - Стува колкото ПС
2. - Не вярвам да чете всичко
3. + Записва
4. + Дизаин
5. - Цена

КОМПЮТЪР:

1. ++ Чете абсолютно всичко възможно
2. - Бавен старт - искам да чуя от титан как прави бързия старт дори и с пари
3. - Наистина шумно, но не е задължително дори и без да вкарваш допълнителни средства за обезшумяване
4. +Сравнително лесен кепчър със стандартен софт до MPEG2
5. - Труден кепчър до AVI.
6. - Жената ще те бие че не може да си пусне филм, щото не знае от де се пуска компа.
7. - Трудно и почти невъзможно да докараш наистина свястен образ през тв аут на СРТ телевизор.

Иначе всяка базова машина до $350 (без монитор и ддс) ще ти върши работа ... за запис + $50/$100 за тунер ... отделна видеокарта не ти трябва - има дъна с вградено видео и ТВ аут ...

Всяка екстра от тук нататък води до много много кинти вложени в компа. Пример: тихи охлаждания и перки - може да стигне до $250/300 - алтернатива - безвентилаторни технологии $700/1000; добър кепчър - до към $250 и т.н. и т.н.

Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!


Тема Re: DVD или Kомпютър?нови [re: V.Grig]  
Автор титaн ()
Публикувано02.05.07 10:39



Е то това сефте вече за 20 ти път, айде стига сефтета :))
Ами един пич е раработил някаква операционна система или понеже не разбирам ,може би на базата на някаква операционна система , софтуеър който всъщност прави компа медиа сървър и нищо друго.Те , не можеш да излезеш в Уиндоус среда или там Линукс ,поне така мисля ... когато го заредих това на моя комп зареди учудващо бързо,но после видях , че има доста бъгове особено със сателитните карти и се върнах на ХР ..но все пак като го пусна доста бързо зарежда и моя Уиндоус :) Но все пак това си е недостатък за някои ,които не могат да го преглътнат.
И защо реши ,че е невъзможно чак да докараш свестен образ на кинескопа ?
Ползвал ли си Пауърстрип ??
Другия месец почвам да внасям хийтпайпове за процесори , видеокарти и чипсети.Но цените не са толкова високи както ги изкарваш.

www.homecinema-bg.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.