Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 27.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Усилватели technics  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано27.09.05 20:18



Здравейте !
Моля ви за мнение по отношение на усилвателите на Тechnics - надежност, качество на звуковъзпроизвеждането, характеристики. Интересувам се от моделите от втората половина на 80-те години - SU-V40, SU-V50 и SU-V60. Изобщо дали си заслужават да се купуват и много ориентировъчно - как се движат цените затях.
Много се надявам на повече мнения, защото от приятелите и познатите ми няма никой компетентен в тази област.

Благодаря много !!!



Тема Re: Усилватели technics [re: chr_hdj]  
Автор ampex (непознат)
Публикувано28.09.05 09:06



Техникс по принцип не е лоша марка особено що се отнася до по-старите им модели.Все пак зависи каква музика ще слушаш,как ще я слушаш и т.н.За издръжливост са добри при условие,че се внимава при свързването им защото са капризни в защитата-горят крайни стъпала при краткотрайно късо!Иначе са динамични,резки,твърдо свирещи и са подходящи предимно за диско музика и за вдигане на много шум без претенции за добро качество и вярност на звуковата картина.Тези модели,на които си се спрял са едни от най-несполучливите на тази фирма!Слаби са,нямат динамика и доста кривят!А за цени, не може да се конкретизира защото зависи от састоянието,време на ползване и решението на продавача.Но ориентировъчно-250-300 лв.За съжаление са скъпички за под средното си качествоПо-добре се насочи към по-добра марка!!!



Тема Re: Усилватели technics [re: ampex]  
Автор HiFi COP (непознат )
Публикувано28.09.05 11:22



Относно защитата не е вярно! Перфектно се справят с къси съеднинения!
Имат и добър дизайн, за мен лично са най-добри от японските домашни техники!
Но ще цитирам един мой приятел, оставил голяма част от живота си за тах:
Текникс в превод от японски означава "ДЪРВО"



Тема Re: Усилватели technics [re: HiFi COP]  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано28.09.05 15:30



Благодаря за бързите отговори !!!

Получих известна ориентация. Може би ще се насоча към друга марка ( например Маранц ). Този Техникс, който слушах имаше не лош звук, но наистина малко по-агресивен. Иначе пък динамичен...

Ще мисля и слушам още !





Тема Re: Усилватели technics [re: chr_hdj]  
Автор ampex (непознат)
Публикувано28.09.05 16:15



Става и DENON,PIONEER,SANSUI,REVOX или нещо англйиско/нищо,че дизайна им е отвратителен-той не прави музиката а и ти не купуваш усилвател за украшение/стига да разполагаш с необходимите средства.Успех и питай пак.От къде си?

P.S Въпреки някои твърдения,не опитвай да даваш на късо изходите за колони на техниксите-ремонта не е евтин!
Има разни хора с разни вкусове и предпочитания към начина на слушане и вида на музиката.Разчитай в това отношение само на това какво ти харесва единствено на теб!!!!

Редактирано от ampex на 28.09.05 16:31.



Тема Re: Усилватели technicsнови [re: ampex]  
Автор edgecrusher (leko shashav)
Публикувано28.09.05 18:30



Пламка,и аз мисля така!Техникс са малко като Ямаха - агресия на звученето и никакво HI-FI,но естествено е въпрос на вкус и предпочитание,човекът може да иска як саунд просто,за което техникса ще му свърши работа,ама за "красив" звук - надали!

It's nice to be important,but it's more important to be nice


Тема Re: Усилватели technicsнови [re: ampex]  
Автор edgecrusher (leko shashav)
Публикувано28.09.05 18:32



...Luxman,Dual,Marantz,Onkyo...дабавям аз

It's nice to be important,but it's more important to be nice


Тема Re: Усилватели technics [re: edgecrusher]  
Автор ampex (непознат)
Публикувано28.09.05 19:43



Виждам,че не му е зора само за "думба лумба"защото сам си отхвърли решението да се насочи към Техник-са.Явно има вкукс и усет към хубавотоА иначе марки и модели-доста/от добрите/-ама бая пара се иска за тях.И ако колоните не са на ниво.......кел файда,че усилвателя ти е HI-END!



Тема Re: Усилватели technics [re: ampex]  
Автор chr_hdj (непознат )
Публикувано28.09.05 20:44



Здравейте пак и много благодарности за отговорите !!!

От София съм. Отдавна съм минал възрастта на "думба лумба" и ме интересува основно качеството на звука и много по-малко се интересувам от мощност и децибели (въпреки, че по-мощнните неща звучат по-дълбоко и контрасно, а и не е необходимо да се дъни музиката винаги на мах...). Освен това слушам предимно джаз и класика. Е понякога си пускам и по-твърдо де.... Чалга да не чуя.

Интересно ми стана от предложените марки , какво мислите за Onkyo като производител на усилватели? Незнам защо тази марка ми е симпатична??? Много приятно бях изненадан от едно Sansui.
Обещавам , че няма да си давам колоните на късо,, не съм напълно технически неграмотен !
Напълно споедлям мнението, че е много важно нещата да се съгласуват и ,че без качествени колони нищо не може да се получи. Даже си мисля, че с по-качествени колони, но с по-лош усилвател е по-добре, отколкото обратно.
Искам да питам още дали ВСИЧКИ усилватели от среден и висок клас на Mаранц са толкова добри или например едно Onkyo от висок клас може да се сравнява горе-долу с тях.

Извинете ме за дългия пост, но ми се струва, че тук пишат адекатни и компетентни хора и ми се иска повече неща да споделя!





Тема Re: Усилватели technicsнови [re: chr_hdj]  
Автор ampex (непознат)
Публикувано28.09.05 20:57



Къде живееш?Дай да се видиме или чуем за да поприказваме на дълго и широко.На колко си години?Имам чувството,че си от по-старата генерация.Да не се обидиш!звънни ако искаш 9251828




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.