Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 23.04.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови  
Авторklam (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 15:19



Братлета, имам Ауди В-4, 1,6, 101 к.с., бензин, което е пушка, но от известно време гасне на празен ход и в движение, когато превключвам от по-висока на по-ниска предавка. Другият проблем е, че на празен ход оборотите се колебаят и падат, след което пак се възстановяват, но това се отразява и на климатроника. Смених филтър на инжекцията, свещи, дистрибуторна капачка, маркучите от въздушния филтър към байпасовия клапан. Все същата работа. Моля ви за съвет?



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: klam]  
АвторHиkoлaй (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 22:44



Здр. Да ти кажа аз съм на същия хал. Само че моето Ауди е 90, но не мисля че иа кой знае каква разлика. Аз имам и газ и на газ ми гасне като на теб. Ходил съ м по много майстори и ми казват ,че трябва да си сменя едно устройство , което служи за обогатяване на сместа. Но не разбирам да ти кажа много само това мога да те посъветвам.



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: klam]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 10:00



Дебитомер?

Така ил ииначе от форумите надали ще разбереш какво му е. Отиди на диагностика.



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: klam]  
Авторmalkiq (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 22:22



EM i az mislq,4e e nai-dobre da otide6 na diagnostika moje da e nqkak1v s1vsem mal1k problem kato tova computera da e natrupal greshki i zaradi tva da ti pravi tazi mizeriq :))



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: klam]  
АвторT.S.A. (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 22:22



здр.и аз съм с АУДИ Б-4 и също имах този проблем!предишните маистори ми бяха объркали един кабел на свещите и делкото не беше като хората!то не беше диагностика не бе чудо

и накрая го оправи един майстор,без компютар без никакви такива глезоти!!!



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотите [re: klam]  
АвторRM (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 15:43



Какъв е инжекциона? За колебанията в празния ход най-напред трябва да се провери веригата за високо напрежение - кабели, свещи, дистр. капачка, палец на разпределителя. Този проблем обаче най често се получава в резултат на променени настройки на сместа. Трябва да се регулира от дебитомера за въздух(ако ти е такъв инжекциона). Регулировката обаче е малко особена и може да се направи или с газоанализатор или като се използва Ламбда-Сондата с обикновен мулицет и вакуум-помпа. Ламбдата трябва да работи и я ползваш като газоанализатор. Освен всичко това се наглася и потенциометъра на оста на анемометричната клапа в разходомера за въздух.Ако темата още е актуална и някой се интересува за повече подробности да пише пак. Ще обясня по-подробно.



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: RM]  
АвторKoлeбaния oбopoти (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:21



Темата е винаги актуална, така че - пиши. Благодарности ще има от много хора, повярвай ми!



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: Koлeбaния oбopoти]  
АвторПak aз (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 10:23



Пропуснах да кажа,че май-много оплаквания има от мех. инжекция.



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: Пak aз]  
АвторRM (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 20:26



ОК, както казах за целта Ви трябва мултицет и вакуум помпа(както и шестограм за регулиране на сместа от разходомера). Значи нещата се правят така. Свързвате вакуум-помпата към смукателния колектор и палите колата като я оставяте да работи на празен ход. По принцип при правилно регулирана смес т.е. при точно регулирана смес се получава най-голям вакуум. Регулирате като въртите винта на разходомера за въздух. Гледате показанията на вакуум-метъра т.е. помпата(те обикновено вървят заедно). Там където се получава най-голям вакуум там е правилното съотношение на горивната смес.
Освен това закачате мултицета за ламбдата. Напрежението трябда да подскача от 0,200 миливолта до към 0,500-0,600. За стойностите съм забравил дали бяха от 200 миливолта до 500 или горните затова ще пиша пак. Просто съм забравил. Важно е сигнала да подскача.
Освен това се мери напрежението между сигналния кабел и маса на потенциометъра на оста на разходомера. Трябда да е 0,70 - 0,75 мВ. Ако не е толкова трябда да разхлабите леееко болтовете на потенциометъра и леко да го измествате при работеш двигател докато получите горното напрежение.
Това ви е цялата регулировка която няма да намерите в книгите. Аз малко бързам затова утре пак ще си проверя писанията за грешки. Хайде чао!



Тема Re: гаснене на празен ход и колебания в оборотитенови [re: RM]  
АвторHyждaeщ ce (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 15:47



Хвала, брато,
Довърши го твоя пост, та да ги почваме нашите каруци, че вече не са траят!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.