Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 17.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вибрации при 120 км/чнови  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 21:52



От какво може да се получават тия вибрации при положение че до сега буквално 10 пъти за последните два месеца съм балансирал гуми, всичко по предницата е сменено и проблема си остава



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: VGK]  
АвторGolf (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 23:15



Mi moze da e ot krivi spirachni diskove, no ste ti vibrira samo kato namaljash, moze da za ti krivi dzantite otpred, na balans mashinata kriva dzanta se hvashta trudno do kolkoto znam :) Moze da e perfektno balansirana, no kato i e kriva osta , prosto kraj, smeni si prednite s zadnite i taka ste razberesh
bye



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: Golf]  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 23:28



При спиране нямам вибрации, а за джантите - въртял съм ги всичките а и гумаджиите казват че са идеални, а и гумите са чисто нови.
От лагери може ли да се получава такова нещо?



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: VGK]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 08:08



ако лагерите са ти тилкова разбити, че чак вибрират, шумът би трябвало да е невъобразим. с две думи ако при 120 все още си чуваш радиото значи не е от лагери. лагер като се разбие първо започва като завиваш да ти ръмжи, а после постоянно, но не вярвам при теб да е от това. Знаеш ли четох някъде, че имало заводски проблем с резониране на някаква щанга- подлагали се подложки и работата се успивала- виж за какво става дума- питай в юнитрейд...



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: Alex]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано18.08.03 09:16



ta e viarno che ako lagerite sa chak tolkova razbiti, che da ima vibracii bi bilo i dosta shumno, pak i da imash goliam luft kato se opitash da klatish gumata s raka(dokato e vav vazduha), ta ne mi se viarva da e ot tova. ta kakvi gumi imash v momenta, ako sa niakvi menteta, bi moglo da e ot tiah. sasto taka pri krivi djanti, mislia che niakoi go spomena. ne sam siguren, no mislia che predi sam chuval i za balans na poluoskite, no lichno na men mi se struva malko veroiatno.



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: c23O]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано18.08.03 14:14



аз не съм чувал за балан са полуоскити ..........но пък знам че някой автомобили /като моя/ имат антивибрационни тежести които трябва да стоят на точно определено място на полуоската..............

незабележим


Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: VGK]  
Автор 1.8T (непознат)
Публикувано18.08.03 15:34



А само при 120 км/h ли вибрира или и при по-големи скорости? Ако е само при определена скорост, най-вероятно имаш нещо криво / хлабаво и собствения резонанс на нещото / сглобката се проявява при тази скорост. Ако е при 120 и по-големи скорости, може да имаш нарушение на геометрията и усилията които се появяват причиняват вибрация. Ако е второто, може да се хване при реглаж на предницата, ако е първото ще ти трябват повече измервания, и/или да разглобиш всичко по предницата и да видиш какво не е наред.



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: 1.8T]  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 22:52



Лагерите не се чуват и няма луфт във тях, а по въпроса с гумите сега съм с CONTINENTAL PREMIUM CONTACT на два месаца.
Над 120 все си въбрира, и се усеща на цялата кола а не само на волана.
Между другото не споменах че колата е QUATTRO и от тука следва въпроса: а нещо по кардана като висящ лагер или нещо друг може ли да е?



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: VGK]  
Автор 1.8T (непознат)
Публикувано20.08.03 21:11



1. Провери дали вибрациите зависят от оборотите на двигателя или от скороста на колата. Ако е от оборотите - тампони, маховик, съединител, генерация. Ако е от скороста тогава гледай по ходовата част.

2. Ако вибрацията се появява при някаква скорост, и при друга, много по-голяма скорост изчезва, значи е разбалансирано нещо - дискове, гуми, джанти и т.н.

3. Пробвай да си измериш разстоянието м/у центъра на предната и задната гума от двете страни (трябва да са равни) и диагоналите (също трябва да са равни). Ако не са съвсем равни има някакви допуски, но не знам точмо колко са. Колкото е по-голяма разликата, толкова по-лошо. Това е в случай, че колата ти е претътрпяла сериозна катастрофа, най-вероятно преди да я купиш.

4. Иди някаде за реглаж на предница (регулиране на сходимост)! В София, "Радиал" под моста до Сточна Гара ми се струва че се справят добре. Тази точка май трябваше да е първа...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 1.8T на 20.08.03 21:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от 1.8T на 20.08.03 21:17.



Тема Re: Вибрации при 120 км/чнови [re: 1.8T]  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 18:46



Нямат общо с оборотите на двигатели или предавката на която съм в момента, просто около 120 км/ч. започва да се усеща вибриране на волана (и то е видимо) и на цялата кола (разбирай пода, таблото) При по-висока скорост не изчезват а честотата им става по-голяма и по-мако се усещат.
Това с диагоналите е мерено и е правен реглаж преди три седмици на няколко места и всичко си е идеално (колата не е удряна)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.