Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 15.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Audi B4  
Автор foxy_boy (непознат )
Публикувано24.06.04 09:25



Уважаеми Ауди Фенове,
моля за съвет.
Наумил съм си да си вземам втора кола. Към момент акарам Деу Нексия от 95 та. Доволен съм, но отесня, а и трудно я поделяме вече с моето момиче.
Предпочитанията ми се въртят около 2- 3 вида машини:
- Форд Мондео
- Рено (Сафран или Лагуна)
- Ауди B4

Знам, че не са пряко съпоставими тези автомобили, но това съм си харесал.
Става дума за коли около 93- 95 година разбира се.
Вече разпитах Феновете и специалистите от Форд и посъбрах мнения за Мондеото.
Женския фактор, обаче натиска новата машина да е Ауди.

Бихте ли споделили персонални впечатления. Изчел съм какво сте говорили по темата. Има много полезни детайли. Знам и всички технически характеристики на колата, но бих ви бил блъгодарен ако ми разкажете на база собствен опит и задълбочени познания що за автомобил при ползването е Б4.

Предпочитам да е с климатик и 2.0 двигател. Вероятно ще я газифицирам (Свикнал съм с газчицата от Нексията и с предимствата и недостатъците и).
Как е като персонално усещане тази кола. Като конфорт, надежност и возия.
Като подръжка? Като разход на газ?

Вие какво бихте ми препоръчали?
Някакви ориентири каква е нормалната цена за подобна машина?
Уточнявам, че не държа на глезотии като супер уредба, спортни аксесоари, кожи, дърво и т.н. Само климатик може би и ЕЛПАК.
Наблюдавам ужасна разлика в цените. За автомобил с претенцията да е в добро състояние от подобен тип могат да поискат от 5000 до 9000 лв.

Благодаря ви предварително за съветите и мненията. Извинявам се, ако задавам вече дъвкани въпроси.
Поздрави!



Тема Re: Audi B4нови [re: foxy_boy]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано25.06.04 16:23



Като клас от тези коли, Сафрана е най-висок клас, мондеото е след него а накрая е Б4.
ОБАЧЕ!
Ако си забелязал Аудито и Форда са съпоставими като размери, аз лично не съм фен на тази американо-английско-немска марка и предпочитам да не изброявам недостатъците които виждам аз защото за някои хора може би те не са такива.. но мога да ти разкажа за преимуществата на Ауди.

Първо - марката - това е автомобил в челната тройка на Европа - Ауди, Мерцедес, БМВ.
Автомобилът сам по себе си предоставя на собственика му всичко от което един шофьор има нужда - аз лично съм 110кг и отпред в Б3 се чуствам чудесно. Б4 е малко тесен за пътниците отзад, но в крайна сметка ти я купуваш да се возиш отпред, багажника е голям за разлика от този на Ауди 80, колата като цяло, като дете на концерна Фолксваген е доста здрава, което неможе да се каже за конкурентите му в твойта класация, едните от тях могат да се оплачат от слаба предница а другите от недомислени носачи и лагери на главина!
Климатиците на Б4, са доста сполучливи, особено ако не е слаган допълнително в Италия, предимство е и поцинкованото купе, което ти гарантира липсата на ръжда по колата, освен ако не е удряна и некачествено ремонтирана след това.
От гледна точка на покупка на такъв автомобил имаш проблем с цената му, защото е доста търсен, а знаеш всичко търсено отива в небесата, но ти няма да го караш вечно така че може да го изтъргуваш без голяма загуба, лесно се крадат халогени, решетки и брони, така че е добре да му намериш охраняем паркинг защото рискуваш колата ти да остане без туй онуй...
Частите на тези автомобили са приятно евтини, гледат се малко по-скъпо от Голф, но все пак това е Ауди. Не са претенциозни като автомобили а и има доста части втора употреба, ако случайно се наложи...

=====

Правилният избор - Ауди Куатро



Тема Re: Audi B4 [re: foxy_boy]  
Авторaudi_fen (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 16:07



ако си зимш ауди б4
по добре да е авант ако не е авант по добре си вземи по читаво б3
за мотора 2000 кубика пален инжекцион поне да е --иначе голям маитап разни кадети, голф 2 , рено 19 apak i nqkoq lada 1,6 po zdrava moje da ti se opane imaiki na predvid po niskoto im teglo a i tova che se kanish da q katras na gaz + klimatika zadaljitelno e prosto da e pone 2000 i



Тема Re: Audi B4нови [re: audi_fen]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано28.06.04 08:57



Мда, 2000 е оптимален вариант, защото са най-често срещани и повечето майстори вече ги правят със затворени очи

=====

Правилният избор - Ауди Куатро



Тема Re: Audi B4 [re: Nasti]  
Авторлиcичeтo (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 11:27



Благодаря за съветите!
Има ли някой типични слаби страни такова Аудир т.е. да им обръщам внимание като си търся.
Другите двигатели (1.6 и 1.8) освен- по- малката мощност предполагат ли други проблеми (подръжка и др.)

Каква е разумната цена за Ауди Б4 Аван + клима 93 или 94?
В добро състояние става дума.



Тема Re: Audi B4нови [re: лиcичeтo]  
АвторB4 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 12:11



Не се сещам за типични слаби старни на тези автомобили. Аз карам една такава B4-ка от 3 години - взех я на 150 000 км - сега е на 214 000 и не съм имал кой-знае какви проблеми. Относно цената - не мога да ти кажа какво значи "разумна цена". Когато си купувах моята платих около 14 000 ЛВ (Авант, 2.6), а в същия момент ми предлагаха подобна на 8 500 (Авант 2,3 Quattro), кято се оказа че е преживяла страхотен челен удар и съвсем случайно разбрах за това малко преди да я купя. Така че каква е "разумната цена" трудно може да се определи. Наскоро се поинтересувах за какви пари мога да продам моята и чух за цени от 8500 до 12 000 лв (доста широк диапазон). А когато си купуваш кола на старо си е малко лотария - същото важи и за нова кола мужду другото.



Тема Re: Audi B4нови [re: B4]  
Автор foxy_boy (непознат )
Публикувано29.06.04 14:58



прав си...
2.6
знам че е страхотен двигател - 6так...
мисля си, че ще ми е голям на мен...
откъм разход на гориво най- вече



Тема Re: Audi B4нови [re: foxy_boy]  
АвторB4 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 15:44



Ами не може хем душата в рая, хем ....
Или върви колата - или не харчи гориво



Тема Re: Audi B4 [re: B4]  
Автор foxy_boy (непознат )
Публикувано29.06.04 16:23



Спор нямаме.
НО да кажем считам 2.0Е
за добър компромис...
между динамика и разход на гориво....
2.6 е двигател за дълъг път
с висока скорост
с голям въртящ момент...страхотия...
но да кажем 2.0 ме устройва... : ))))



Тема Re: Audi B4 [re: foxy_boy]  
АвторB4 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 16:48



Моето мнение е че 2.3 Е е оптимален като разход / възможности, но трудно се намират




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.