Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 26.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбуратор  
АвторБaтcтaнчo (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 14:18



Знае ли някой колко бързо ускорява Джетата и колко бързо аудито?Аз карам Ауди и мисля че трябва по пътя на логиката да го мина?Моята кола е 80 коня и е в добро състояние!Неговата би трябвало да е 75?Колко тежи тогава и защо ме минава?На магистралата вдигам 200 а той около 180!Дърпахме се 3ма 3ят беше Ауди Б3 1,8s с него върви до около 100 км на равно и после Джетата остава назад а аз още повече!Ясно че с 1,8 не мога защото е 90 коня но този е 75?Възможно ли е да е повече коне?Има ли такива мотори или просто карбуратора вдига по високи обороти?Джетата я гледаха в сервиза защото си мислехме че е 1,8 90 коня.На 1то място казват че е 1,6 а на друго че е 1,8!Вие как мислите щом върви така?КОЛКО Е?И дали може Голф или Джета 1,6 да върви колкото моето 1,6тд-80 коня,155нютонметра?



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбуратор [re: Бaтcтaнчo]  
Автор Red Jetta (>100 кг,<2м)
Публикувано06.06.04 01:51



мойта е по-голяма, няма да говоря за нея.
ще ти кажа за голфа на един съсед. по вин-кода двигателя излиза 1,6 а реално вървеше повече. чак когато го свалиха за ремонт се видя отзад голям надпис 1,8. при разглобяването това се потвърди, 1,8
а за това коя как дърпа има значение и предавки и водач...
п.с. май ми хареса тук при вас. поздрави.



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбуратор [re: Бaтcтaнчo]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано06.06.04 11:51



Аудито не е ли по-тежко от Джетата!?
А и бензиновия мотор е по-оборотен, на старт най-вероятно ще те скъса ако е неговия мотор е в добро състояние.
Ама що си ръчкаш и ебаваш дизела.За стартове не става.
Другаде му е силата на турбо дизелака.Идете с тази Джета преди тунела посока Пловдив-София и ше умре още като тръгне да изкачва нанагорнището.По-големия върт.момент на ТД-то на доста по-ниски обороти веднага си казва думата.Аз например с лекота го изкачвам със 140 на 5-та (1.9ТД - 75 коня, 150нм/2200).
Или пък когато решиш да ускоряваш от 70 да речем, не е нужно да ръчкаш 3-та или 4-та.На пета поема страшно.Просто дизела е много еласти4ен.....
Но за стартове и драг - забрави........

http://212.116.151.244\untitled.jpg


Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбуратор [re: WasteLand TD]  
АвторNoble (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 11:45



Естествено, Аудито е по-тежко ... Поне 100 кг



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбураторнови [re: WasteLand TD]  
АвторБaтcтaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 14:41



Знам си аз много добре че е така и наистина с 4-5 човека на баира и Б3 90 коня не ме гони ама този с Джетата ми е приятел и за това се пробвахме ама ми беше интересно и кво мислят другите?Е да ама аз карама с 5 лева 100км!



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбураторнови [re: Бaтcтaнчo]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано07.06.04 15:38



Koito ne e karal TD , toi ne znae kakyv e da izka4vash bairi............prosto s lekota......

http://212.116.151.244\untitled.jpg


Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбураторнови [re: WasteLand TD]  
АвторБaтcтaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 16:35



Я ми кажи ти колко ти гори твойта и ако знаеш колко и отнема до 100 от 0?



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбураторнови [re: Бaтcтaнчo]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано07.06.04 16:45



Абе гори си.То4но тоя модел мотор(AAZ) гори.Хем доста си гори, хем и толкова не върви.Градско го дават 7.4.Е като я карам по-леко 7/100.А и компресията и е супер - 30 на вси4ки цилиндри.Ама сега ше и слагам интеркулер, та да вдигна малко мощноста.
Преди карах на баща ми астрата 1.7Д .Лелиииии ебати икономичната кола беше.Ама тя пък 60 коня- слаби4ка да ееее.
Доколкото знам твоя мотор е доста пъргав, а и доста икономичен.....
Не съм я заси4ал от 0 до 100 - но мисля 4е и даваха за 15 секунди или нещо такова.

Редактирано от WasteLand TD на 07.06.04 16:47.



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбураторнови [re: WasteLand TD]  
АвторБaтcтaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 21:25



Я ми кажи нещо повече за куулера!Какъв ще слагаш от каква кола и колко пари струва?Къде да се намери и дали можеш да ми кажеш от какви коли стават?Иначе за мойта си е така пъргавичка е за дизел и то 1,6 пък и ми гори малко.А за турбото какво имаш предвид трябва да се усили БАР налягането му ли?И ако да как се отразява на издръжливоста му?Ще се радвам и да разбера горе долу колко вдига мощноста на мотора?Ако можеш и да пишеш нещо което ще ме заинтересува!Благодаря предварително!



Тема Re: Ауди 1,6 тд С/У Джета 1,6 карбураторнови [re: Бaтcтaнчo]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано08.06.04 11:40



Ами със сигурност знам че модела със 70 коня НЯМА кулер.
А модела с 80 коня има.Мисля че оттам идва 10 коснки сили разлика.
Ако твоя мотор е 80 коня може вече имаш кулер
Аз смятам да слагам кулер от 1.9ТДи следващия модел мотор ве4е с директно впръскване който има и кулер.Искам да е този модел щото си е от 1.9 и си е сметнат за тази кубатура.
А колкото до надуването на турбината.......
В момента мойта(Garett T3) фабрично работи на 0.8 бара.Зна4и един факир от канадски форум дето е само за GTD дизели прави 4удеса.Тои посо4ва няколко начина за вдигане на мощноста на 1.9ТД.Единия е слагане на кулер.Другия е вдигане BAR-а на трубината.И той казва че вдигането на надува от 0.8 до 1.2 е в съвсем приемливи граници.Той си е сложил неговата на 1.7 ли беше нещо такова, минал е 250000км така и не е имал проблем.Разбира се турбината ще се износи малко по-бързо но какво от това.Най-добре е турбината да е външен WasteGate за да се регулира по-лесно.Щото ако е с вътрешен става по-трудно.Хубавото при мен е че е с външен.Имаше и още два начина, но те са свързани вече с пипането на помпата което на мен много не ми се нрави..........


http://212.116.151.244\untitled.jpg



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.