Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 27.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови  
Авторvankostrong (Нерегистриран)
Публикувано12.04.04 12:52



zashto za go ostavili na takava moshtnost tiq pichove v audi
kato poglednem konkurenziqta po tova vreme koga e izlqzla b4
to 1,8 e nad 100 konq
kakvo sa imali nq predvid injenerite nqkoi chel li e neshto

to 1,8 karborator model 86 godina dvigatel na audi pak si e 90 konq



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: vankostrong]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано12.04.04 20:54



Zashtoto ne konskite sili sa naj-vazhnoto v edin dvigatel- vazhen e negovijat moment ili na prost ezik tegleshtata sila. Uskorenieto, koeto te lepi v sedalkata idva ot momenta, ne ot konskite sili.
A i v krajna smetka zashto mislish che neshto s karburator pak trjabva da e koj znae kakvo? Pri karburatora efectivnostta na gorene e dosta po-losha ot fuel injection...



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: tristan]  
Авторvankostrong (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 18:15



tova za ihjekciona i karboratorra e qsno na vseki
iskah da kaja che
1- dvigatelq e s 200 kubika poveche
2-podavaneto na gorivnata smes ne e veche ot karborator a ot injekcion (mono)ne e kakto na vseki zilindar diuza ama vse pak
3- a i po nov model e dvigatelq
a konskite sili sa sashtite
razkaji neshto poveche za tozi vartqsh moment che neshto ni e magla



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: vankostrong]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 02:03



Ami konskite sili opredeljat naprimer naj-visokata skorost. KOnskite sili pokazvat naprimer kolko barzo kolata kachva oboroti.
OBache vartjashtijat moment e mnogo vazhen- silata, kojato te natiska vav sedalkata kato se izcepish idva ot momenta a ne ot konete.
Primeri: Dizelite imat malko kene kato za obema si, no mnogo po-goljama tegleshta sila. Zatova kato karash dizel chuvstvash, che kolata 'darpa' pri vsjkakvi oboroti. Zatova horata vse oshte polzvat dizel, dori i kato konskite sili na sashtata benzinka sa dva pati poveche. A pak za teglene - momenta e naj-vazhnoto neshto.
Tova e i goljamata razlika mezhdu 6 i 4 cilindara- ako poglednesh na hartija njakoj 4 cil e tolkova moshten kolkoto i 6, obache razlikata, kojaot pravjat v moment e goljama
- s edna duma 6 cilindara tegljat zdravo dori da sa s malak obem.

Dano da e bilo ot pomosht

A, da pri ravni drugi uslovija momenta raste s obema na dvigaetelja. Ta zatova i mojta zabelezhka.



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: tristan]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 09:15



mani gi tia swobodni su4ineniq be 4owek
Pri towa i kato Nm ne se razli4awat dwata dwigatwlq....a i mi se struwa 4e 1.8 karb (specialno carba) wurwi powe4e 2.0mi!!!
Nekoi ako kaje za kwo sa go wuweli toq durwen dwigatel ewalaa!



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: l]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 10:01



ne znam az, oba4e mn darveno zvu4i-ama az kato imam 1.6E-101konia-izob6to ne mislia 4e moga da drapna 2.0kata-ne6to ima sbarkano v tia koli:)



Тема Re: Ами и аз да споделя!;-)))нови [re: krasidd]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 19:29



1. B3 1.8 90 к.с. определено "върви" малко повече от B4 2.0 mi, защото е малко по-лека (поне субективното усещане е такова)!
2. Двигателя на B4 2.0 mi си е много добър, но скоростната кутия е малко тромава.
3. Слабата динамика се компенсира пък с работа в доста ниски обороти! Пример 130км/ч са на 3000об/мин, 180км/ч при 4200об/мин (по данни от таблото)!
4. Ниските обороти пък правят пътуването (особено на дълги разстояния) много приятно - просто двигателя почти не се чува!
5. "Пенсионерското" кормуване пък осигурява и много нисък разход на гориво (говорим за 2.0 двигател)!
6. В крайна сметка всичко си е въпрос на компромис и личен избор - който иска по-динамична кола си взима 2.0 16V да кажем (с всиките му произтичащи последствия като по-скъпа поддръжка, по-висок разход, и т.н.)!

Надявам се да съм бил полезен!
Лека и безаварийна!



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: l]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 00:36



Tova ne sa sachinenija rodeni ot bolnija mi mozak ami e fizika. Osven tova porovi vav njakoi i drug po-zadalbochen web-site za avtomobili i shte razberesh, che prosto sam chel poveche ot tebe, ne che se pisha da sam po-umen.

Inache ako dvata dvigatelja imat edin i sashti moment tova prosto znachi, che 1.8 e po-dobar dizain ot 2.0. Tolkoz! A i neshtata se merjat s cifri 0-60, teglo i t.n. Ne sas varvi poveche



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: tristan]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 13:17



Kakto kaje6.



Тема Re: B4-2000mI-66kw-zashto 66kwнови [re: vankostrong]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 14:03



ABT- ili 2.0 mi 148Nm
1.8 prudliw karburator 142Nm
ebah taq razlika!!!
sigurno tree da q tursim u razhoda ili nekwi zakonowi soubrajeniq (naprimer w italia....slu4aq s bmw 320is)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.