Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 23.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови  
АвторFossil (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 18:09



Мисля да го копувам и малко съвети ще са ми от полза.
Благодаря предварително!



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: Fossil]  
Авторfohi (Нерегистриран)
Публикувано13.03.04 15:44



lapai q kolicata maina palna buxalka e :)))



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: fohi]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 11:53



Направо си е малък самолет - частите обаче !!!!



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: nov]  
Автор 2OVTurboQuattro (Red Sleeper)
Публикувано17.03.04 09:24



Suglasen sum ... ako e na dobri kilometri, s tozi 2.3 motor shte si mnogo dovolen. Klasika koiato ne ostariava. Vajnoto e drygite elementi po kolata da sa v dobro sustoianie i da ne e imalo gavra s tiax. Za 5-cil dvigatel, ne mojesh da sgreshish.

Yspex!

Audi 200 20V Turbo Quattro - SOLD
2003 Nissan Maxima 3.5 SE



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: 2OVTurboQuattro]  
АвторFossil (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 13:24



Аре МЕРСИ - ще пиша като я купя !



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: Fossil]  
Авторxdr (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 16:41



Аз карам такава вече година и съм минал с нея 35к.км. Изтребител е. Премери си компресията да няма неприятни изненади после - един познат така си купи такова ауди, което му го дадоха за на 220к км, но сигурно е било на 500 та се наложи да отремонтира двигателя за малко под $1000. Много добра колица - винаги може още :). Не е много за градско каране (не че има проблем - просто харчи както върви - доста:), но на дълъг път си е удоволствие с нея. Двигателя има мощност на всякакви обороти над 1000 и веднага разбира като го настъпиш. Карал съм всякакви B4-ки и за мен това е идеалния двигател за това купе. Аз лично предпочитам такъв двигател пред 16 клапанови. Не казвам нищо лошо за тях - просто мен NG мотора ме кефи повече.

Ориентировъчен разход за такава кола с климатроник ако те интересува:

Градско: 10-14/100 според сезона и начина на каране
Извънградско: 8-10/100

Трябва задължително да ти работи климатика/троника щото иначе зимата стъклата се потят яко и нищо се не види, а лятото като я оставиш 1 час на слънце вътре става 60 градуса (моята е черна та може и затова да е така). Ако офертата е добра и колата нормално поддържана - няма да съжаляваш. Всеобщото мнение, че частите за тази кола били по-скъпи не отговаря на истината, поне що се касае за традиционните консумативи като филтри, ремъци, ролки, тампони по ходовата част, накладки и т.н. Не знам как стоят нещата с радиатор примерно, който е малко по-особен. Единственото, за което ще плащаш повече е бензина, но ако не те е страх от споменатите разходи смело я взимай и си я карай с кеф :)



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: xdr]  
АвторFossil (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 17:25



Ей XDR мерси за информацията, абе утре я купувам - само тампоните са и за смяна иначе е екстра, а и с климатриник си е друго.
До сега карах В3 - 90 коня ама е слабичка и за това я сменям.



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: Fossil]  
Авторxdr (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 17:37



Ами късмет тогава с покупката



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3I [re: xdr]  
АвторPiAr (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 11:40



Замислял съм се дали защо наистина се изпотяват толкова много и бързо стъклата през зимата и защо е такава адска жега през лятото - също имам черна В4 2,3 с климатик. Той между другото ми създава известни проблеми но тава си е сигурно от годините.
А що се отнася до частите - специално за NG мотора са наистина малко по скъпи - даже доста бих казал от обикновените B4. Иначе по магистралата си като цар - особено си личи при изкачване - а и на таблото си пише 260 км/h max за разлика от останалите.
Тъй като не се среща много този двигател ако не възразяваш посочи някакви координати за да обменим мнение.



Тема Re: Дайте някакво мнение за AUDI B4 2.3Iнови [re: PiAr]  
Авторxdr (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 12:07



Мразя да си оставям email/icq/телефон в публичния интернет защото и без друго не минава ден без да получа 3-4000 spam съобщения. Ако искаш остави ти някакъв email и ще ти пратя моя там, а може да продължим и тук - не виждам проблем.

Колкото до изпотяването и жегата - купето е доста добре уплътнено и тенекето е сравнително масивно - зимата без климатроник влагата от дишането на хората кондензира отвътре по студените стъкла и се изпотяват (забелязал съм, че като са двама или повече хора изпотяването става за 1-2 минути). Лятото поради доброто уплътнение и цвета тенекиите се нагряват яко и понеже въздуха вътре няма как да се охлажда се напича така жестоко. Но това май е характерно за всички audi-та. По двигателя слава богу не ми се е налагало да сменям още нищо и дано не ми се налага. Само масло сменям на всеки 6000 км.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.