Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 09.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема препрограмиране на ECUнови  
Авторroni (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 07:50



Някой знае ли къде може да стане това? значи пробле ми е следния:
когато колата е студена и я запаля- никакъв проблем- карам си, двигателя работи идеално! обаче като я загася след като е загряла след това при паленето почва да играят оборотите, двигателя глъхне, придърпва ми....
като изстене- отново никакъв проблем!!!!!
смених всички датчици по двигателя, смених и дебитомера (с дижифант система съм- ауди 2,0 АБК мотор) нищо!!! направо съм се хванал за главата от какво може да е??



Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: roni]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано19.02.04 10:09



Дааа а пробва ли да смениш дистрибуторната капачка и палец?
След което да провериш някой кабел на свещите дали не свети и да подмениш свещите?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: Ascona83]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 12:10



Добре де- според мен дистрибуторната капачка и палеца или си работят или не работят??? каква е връзката им с температурата- на студено да работят като колата си загрява до работна темрпература- нищо!!! в момента в който я загася и след това я запаля отново егати проблема!!!! нещо не ми се връзва! вече имам бели коси по главата от тия ядове моите!!!!

но в интерес на истината не съм ги сменял. още повече имам и газ на колата- ако не са читави нещо по тоците веднага ще почнат детонации в смукателния колектор, а при мен засега слава богу няма такива неща- от това съдя, че са си наред кабелите, свещите и капачката с палеца.



Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: Alex]  
Автор Tiktak (познат)
Публикувано27.02.04 19:15



A бе имах подобен проблем. Само че при мен като загася колата и после запалйа след 1 час (не е истинала напълно) и ми гаснеше. Т.е. нйамаше ниски обороти.

Та тогава ми продухаха едно вентилаторче, което се намира най-отгоре на двигателя, точно до голямата тръба за въздуха и се оправи



Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: Tiktak]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано29.02.04 01:14



пробжаи и РЕСЕТ на ЕКУто


от тая газ се трупат постооянно грешки





Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: AstraMan]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 08:03



тоя РЕСЕТ не става ли с откачане / закачане на клемите на акумулатора или е нещо по-специфично?

астра мен, ти нямаше ли отношение относно чип-тунинга? ако реша да си купя чип за моя автомобил (ауди 2л0 осем клапана АБК мотор) дали няма да ми се реши проблема, ако разбира се, проблема е в ЕКУ-то?



Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: alex]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано03.03.04 11:47



Мойто скромно мнение е , че преди чип тунинга е наложително поне мотора да е в перфектно състояние. Много често при мен идват хора , които маслото не са сменили , карат с ангренаж на 80 000км или с запушен катализатор и искат тунинг.... е не става така))))

Съмняваме твоя проблем да идва от ЕКУто. БОШ модулите са доста надеждни. А относно слагането на чип на този мотор - не е проблем да пробваме, но едва ли ще премахне проблема. Има случаи , когато стар Епром прави мизерии , но се случва най-вече при ОПЕЛите моно-инж. , които използват ЕКУта на ДЕЛКО....







Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: roni]  
АвторPlamenB4 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 17:20



Kolega imam absolutno sa6tia problem s moita kola daje pisah w AGU foruma
"Molia kluba za sawet", az sam smenil mnogo ne6ta bez debitometara .....
Sega sam wzel edin sin dat4ik za merene na temperaturata koito mi obiasniha
4e dawa dani kam ECU. Probwai da otka4i6 minysa na akymolatora.
Napi6i moliate s kakwa gazowa yredba si , i 6te se radwam kato otstrani6 problema
da napi6e6 kakwo e bilo.



Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: roni]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано05.03.04 14:57



А колко време трае това придърпване? Постоянно или няколко секунди?



Тема Re: препрограмиране на ECUнови [re: Bad_Dog]  
АвторPlamenB4 (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 15:38



Pridapwaneto e razli4no poniakoga e malko...dryk pat stiga i do 4as w Sofia, koeto e ciala we4nos... w4era we4erta se rowi4kah po kolata i otkrih 4e lylata na edinia mi kabe prehwarlia w daden moment izkra, leko sam besen 4e hodih na diagnostika w 5 serwiza i nikoi nego otkri, silno se nadiawam towa da mi e problema.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.